PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Obsługa posprzedażna Infiniti Polska by PGD.



Rosaria
29th-November-2010, 20:44
Witam,:)

mam prośbę o informacje dotyczące obsługi posprzedażnej oferowanej przez infiniti Polska przez PGD. jakie macie doświadczenia, czy wasi konsultanci są słowni i wywiązują się z podjętych zobowiązań, czy są terminowi itp. itd.

Moje doświadczenia niestety nie są zbyt pochlebne dla PGD - ale być może jest to ocena tendencyjna bowiem sam mocno siedzę w szeroko rozumianym handlu więc może moje oceny są zbyt ostre... Ale wychodzę z założenia, że traktuje swego klienta tak jak sam chciałbym być traktowanym. Niestety w PGD Panom to nie za bardzo wychodzi...

Dlatego też prośba do Was Forumowicze o wpisy i informacje dotyczące waszych doświadczeń.

Dziś właśnie dostałem fakturę na 650 PLN za dywan do bagażnika - taki niby gratis...prawie:( Pan był wręcz obrażony, że powiedziałem mu, że odsyłam mu ten pieprzony dywanik plastikowy razem z fakturą. Na to Pan :że wydaje 20 samochodów dziennie i nie może wszystkiego pamiętać co i z kim ustalał... bez komentarza...:(

Piszcie proszę o waszych doświadczeniach: naprawy gwarancyjne, Asistance INF, obsługa posprzedażna itp.

Pozdrawiam
Maciej

sirtrojan
29th-November-2010, 22:32
Błahe naprawy takie jak wymiana nakładki na lusterko i tylnego zderzaka - bez problemów. grzecznie i rzeczowo. Od wstawienia auta tylko 3 dni i auto było już do odebrania. Był problem z komunikacją telefoniczną jednak ustaliłem z przedstawicielem serwisu że kontaktujemy się mailem i było OK.

Odebrałem auto zawsze umyte - dywaniki wewnętrzne też. Fotele były zabezpieczone folia wiec nikt się tam w warsztatowych ciuchach nie walał.

Ja puki co na :thumb: TAK.


Krzychu ma doświadczenie z serwisem mechanicznym a Zyzio z serwisantem od kompa. Może się podziela swoja wiedzą ;)

ZYZIO
29th-November-2010, 23:42
Serwis kompa to rzecz banalna. Facet się podłącza, a komp diagnozuje. Mnie samochodu nie umyli choć go trzy godziny trzymali. Ogólnie wystrój wnętrza, obsługa na wysokim poziomie. Zastrzeżenia mieć mogę jedynie do cennika i czasu trwania usługi. Wiedzy także oceniać nie mogę, ponieważ naprawę zleciłem innemu podmiotowi. Zrobił co miał zrobić i wszystko chyba gra.

vania
3rd-December-2010, 14:15
Ja raczej mam dobre doświadczenia. Przy zakupie nie dzałał szyber ,a w Jankach zauważyłem kontrolkę ciśnienia-żle założone kołą zimowe. Zadzwonili, umówili przyjechali lawetą (ku ucisze sąsiadów)naprawili,a przy okazji przwieżli letnie kapcie ,dywaniki gumowe i wykładzinę.BEz utraty tej usługi VIP.Z tą sprzedażą 20 aut dziennie to kwas tak samo jak z tym ze przy dzwonieniu pani mówi że wszyscy sprzedawcy mają klientów.Pozdrovania

sirtrojan
3rd-December-2010, 14:23
nie moge powstrzymać się od komentarza - nowe auto i nie działał szyber? OMG

vania
6th-December-2010, 21:23
Nie działał coś -z domykaniem z pilota,ale cóż naprawili w 1 dzień. w takiej sytuacji jesteś bez wyjścia-auto zapłacone . Co zrobisz lepiej, tego nie rozstrząsać. Mam nadzieję,że to pierwsza i ostatnia usterka. Pozdrovania.

slepy62
27th-March-2011, 17:43
Wymieniłem Fele zimowe na letnie (komplety) w Serwisie Infiniti i plama...
Całe felgi były w smarach (nie widocznych na pierwszy rzut okiem) ale po 3/4 dniach felgi były w czarne łaty - łaciate.
Nie mogłem tego domyć na myjce cićnieniowej nawet przy użyciu preparatów do czyszczenia felg.
w końcu skończyło się tym że dziś umyłem felgi gąbką, szczoteczką do zębów i płynem do mycia naczyń.
Jak widać serwismeni Infiniti to kompletne :bathbaby:...
Pierwszy sezon - koła można przechować w Serwisie bezpłatnie, za następny miało być 140 zł...
We wtorek jak zmieniałem "buty" - okazało się że podnieśli cenę do ... ~440 zl
(znajomy ma Merca R i mówił że biorą 100-zł)
Zrezygnowałem z dalszego przechowywania i wymiany kół w Serwisie Infini... :faint:
Poza tym ok, kawa super smaczna, obsługa bardzo miła, TV można pooglądać czekając... lol

u sąsiada wymieniłem koła w Alfie Giulietta za 20 zł (bez wyważania) - wyczyszczone i wypucowane
w serwisie Infi wymieniłem koła w Infiniti FX - za~130-zł (bez wyważania) - wyświnione na okrągło smarami

slepy62
25th-June-2011, 14:36
Greg - pomimo calej sympatii jaką mam do Ciebie
- dla polskiego Serwisu PGD/INFINITI mówię zdecydowane NIE

Tydzień temu miałem pierwszy przegląd serwisiowy (20 tys.)
Panowie z Serwisu - zadzwonili w trakcie przeglądu że do wymiany są klocki hamulcowe
(jak podali: zużycie przód ~80%, tył ~70 %) - "osłupiałem" :shocked:
- wymiana klocków hamulcowych po 20 tys.km......?
Koszt wymiany klocków w Serwisie INFINITI ~ 1500-zł - tym razem "zbaraniałem" :flock:

Jako że mam prawie 5-tkę z przodu - stwierdziłem że poczekam :couch2:,
zrobię sobie jeszcze kilka tys. km, a przy okazji sprawdzę wiarygodność informacji serwisowej PGD/INFINITI.
W końcu klocki nie są objęte "przymusem obsługi gwarancyjnej"

Po konsultacjach tel. - zakupiłem "w ciemno" (jak się okazało Nissan po otwarciu w Polsce serwisu INFINITI nie otrzymuje info/katalogów serwisowych do INFI) komplet klocków do Nissana 370Z (370+330 zł) bo wyszło że są takie same ale tansze o około 200 zł niż w ....
Dziś podjechalem do znajomego serwisu wymienić/sprawdzić wiarygodność "moich klocków hamulcowych" :)

Wielkie było moje zaskoczenie:shocked:zdziwienie gdy po zdjęciu kół i wyjęciu klocków okazało się że są zużyte w około 50-55% !!!

Ponad 20 lat działam/pracuję w dużym handlu/dystrybucji/produkcji/usługach i... nienawidzę braku wiarygodności - żeby nie powiedzieć wręcz oszustów... :lie::lie:

PANOWIE i PANIE - mam wielką prośbę do wszystkich
- czy ktoś jest może na bieżąco odnośnie przepisów UE odnośnie gwarancyjnych usług serwisowych ?
Pytanie brzmi czy obecne przepisy UE - pozwalają na serwisową obsługę gwarancyjną poza oficjalną siecią DEALERSKĄ ?

sirtrojan
25th-June-2011, 14:45
[LEFT]Greg - pomimo calej sympatii jaką mam do Ciebie
- dla polskiego Serwisu PGD/INFINITI mówię zdecydowane NIE

Irek z całą sympatią do twojej osoby - generalnie mam stosunek obojętny.
Nie forsuje opinii ze PGD jest super ale też nie jade po nich jak nie mam za co :)
Twoje przygody = twoja opinia o serwisie.

Klocki zatrzymaj przydadzą się na później :)

Chciałem ci tylko przedstawić mój punkt widzenia ( jeśli chodzi o zakupy salon vs wielka woda)
Natomiast jeśli chodzi o obsługę - źle cię traktują to ich olewaj albo rób u nich tylko to co musisz :)

slepy62
25th-June-2011, 14:55
Nie forsuje opinii ze PGD jest super ale też nie jade po nich jak nie mam za co :)

:) Spoko, niczego takiego nie twierdzę, to było w odpowiedzi na Twoje stwierdzenie: "daj im szansę"

szansa 1 - siedzenia -zostałem "olany"
szansa 2 - wymiana kół - brudasy
szansa 3 ? oświadczenie SERWISU INFINITI dotyczące stopnia zużycia klocków inaczej nazwać nie potrafię jak ... OSZUSTWEM

zdaję sobie sprawę że taka opinia jest krzywdząca dla marki INFINITI, ale PGD to ich polski oficjalny przedstawiciel.

do 3 razy sztuka...

Dodatkowo - jak widać mają w d... swoich klientów bo na 4 moje oficjalne zapytania na stronie INFINITI.UE - odpowiedzieli jak dotąd ...?
1 RAZ PO ZŁOŻENIU PISMA ZA POTWIERDZENIEM W SERWISIE nt. tapicerki ....
:(

slepy62
14th-September-2011, 22:30
hmm... wydaje mi się że trochę ostatnio przesadziłem... więc teraz na plusik:

Ostatnio - przy otwieraniu szyby - zaczęła mi wraz z szybą opadać uszczelka. Podjechałem przedwczoraj do serwisu (bez umawiania się) , poszedłem do salonu na 15 min, kawa, ogladnąłem FX-a 2011, pogadałem z doradcą i wyjechałem sprawnym autem bez żadnych opłat.
Jak się okazało - brud spowodował zatarcie...
BRUD - czyli popiół z papierosów - bo kopcę jak smok, popielniczki nie używam tylko przez szybę, więc z wiatrem dużo tego wraca do auta...

A tak ogólnie i w skrócie:
-kilka razy dzwoniłem w różnych sprawach/problemach do serwisu i zawsze udzielono mi konkretnej odpowiedzi lub oddzwaniano po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach z konkretną odpowiedzią czy radą
-podejście serwisantów (cytuję) "nie wiem/nie jestem pewny, możemy sprawdzić na serwisie lub oddzwonię do Pana jak sprawdzę"uważam za bardzo profesjonalne
-jak sięgam pamięcią moje pytania w trakcie rozmów z serwisem dotyczyły także prostych spraw opisanych w instrukcji obsługi (do czasu aż ją całą przeczytałem) i nikt mnie nie odsyłał do instrukcji, każdorazowo otrzymywałem konkretną odpowiedź
-w trakcie kilku wizyt w salonie/serwisie - podejście, zachowanie... pracowników salonu/serwisu bez zarzutu...

Klnę na ceny usług czy części w serwisie - ale ... wiedziałem co mnie czeka (wydatki) kupując nowe Infi w salonie - więc moja frustracja to wyłącznie wynik wiedzy o dużej różnicy cen pomiędzy Europą a USA...

oczywiście mam też uwagi... ale o tym już kilkakrotnie pisałem.

slepy62
24th-October-2011, 21:04
Kolejny plusik dla warszawskiego serwisu Infiniti

Po samodzielnej wymianie kół "straciłem" odczyt ciśnienia w oponach...
Zadzwoniłem do Nissana na Puławskiej - krzyknęli 150-zł i umawianie się jutro na konkretną godzinę
potem wracając do domu podjechałem sprawdzić jak to się ma w serwisie Infiniti i ... 15 minut i ... 100-zł !
:thumb:

sirtrojan
24th-October-2011, 21:29
na gwarancji?

:nono::nono::nono:

slepy62
24th-October-2011, 21:51
na gwarancji?:nono::nono::nono:

heheheh tego byłoby już za wiela lol jeszcze bym się rozbestwił i na gwarancji koła zaczął bym wymieniać
choć przeciw nie jestem :baby:

sirtrojan
24th-October-2011, 22:49
irek masz 2 zestawy kół. logicznym wydaje się ze jak je zdejmiesz i założysz SAM na zimę to powinny hulać jak przy zdejmowaniu. nie hulają czyli cos jest nie tak.

slepy62
25th-October-2011, 17:14
Pytałem w serwisie - jeżeli zmieniasz u nich - kalibracja jest w ramach usługi, jeżeli nie trzeba podjechać i...

vania
26th-October-2011, 10:17
witam wszystkich jak do tej pory jestem zadowolony z usług serwisu wszystko szybko co do minuty (usługa vip) na wszystkie uwagi odpowiadają konkretnie np.pomierzono grubość lakieru na całym aucie bo wydawało mi się że mam za dużo odprysków( wszystko dobrze- niestety czarny!!! no i te współczesne "super" lakiery)

slepy62
27th-March-2012, 20:20
Patryk Głuszak z Centrum Infiniti Warszawa został zwycięzcą europejskiego konkursu na najlepszego technika-diagnostę Infiniti. W pokonanym polu zostawił 60 diagnostów z 20 krajów. Konkurs, zorganizowany po raz pierwszy w europejskiej sieci Infiniti, odbywał się w dwóch etapach. W eliminacjach wzięło udział 60 diagnostów, z których 6 najlepszych zakwalifikowało się do finału. Podczas dwudniowych zmagań finałowych, przeprowadzonych w Centrum Szkolenia Infiniti w Kolonii, każdy z zawodników musiał uporać się z takimi samymi sześcioma usterkami zaaranżowanymi przez jury w sześciu samochodach FX30d, nie może więc być mowy o przypadku. Poza zestawem narzędzi diagnostycznych zwycięzca otrzymał dwuosobowe VIP-owskie zaproszenie na spotkanie z członkami wspieranego przez Infiniti mistrzowskiego zespołu Red Bull Racing podczas Grand Prix Włoch. "Może podkręcę Sebastianowi Vettelowi obroty albo przeprofiluję skrzydło markowi Webberowi - żartuje Patryk Głuszak.

http://www.samar.pl/__/3/3.a/67388/3.sc/11/Polak-rzeczywiście-potrafi-.html?locale=pl_PL

sirtrojan
27th-March-2012, 21:59
hehe to jak w Usterce - spece psuli a inni spece mieli naprawiać :)

tak czy inaczej twoje auto będzie w dobrych rękach :thumb:

krzychu
28th-March-2012, 21:57
Moje dotychczasowe doświadczenia są jak najbardziej pozytywne, choć w pierwszej chwili miałem bardzo złe przeczucia (samochód z USA, brak VIP'owskich uprawnień ;) )
A tu przy pierwszej wizycie tylko pozytywne zaskoczenie. Przeglad mały porównywalny z Nissanem na Puławskiej, ceny części niższe niż w Nissanie (Nissan dostaje ceny jak kllient i jeszcze dorzuca marże).
Rabaty na cześci i usługi.

Poza jednym przypadkiem w zeszłym roku, kiedy przed sezonem zimowym zażyczyli sobie 350 zł za przechowanie opon z felgami, to nie mam do czego się doczepić. Aktualnie po sąsiedzku płace 120 zł za komplet.

Po każdym serwisie, samochód umyty (również po zmianie opon), dostałem również G37 Sedan jako samochód zastępczy przy okazji przeglądów.

Przy jednym z przegłądów, zaproszono mnie na "salony warsztatowe".
Pokazali serwisowane furki za wschodniej granicy QX i FX50

Dlatego tym bardziej jestem zaskoczony Waszymi opiniami.

Pozdrawiam
Krzychu

slepy62
28th-March-2012, 22:16
Dlatego tym bardziej jestem zaskoczony Waszymi opiniami.

Jak możesz poczytać - opinie się zmieniają, moje ostatnie wizyty same plusy,
nie tak dawno 2-gi przegląd gwarancyjny - przekładałem kilka razy uzgodniony termin - bez problemu,
drobne usługi/naprawy - bez umawiania się - bez problemu,
wczoraj pojechałem sparować czujniki po wymianie kół... się zrobiło :thumb:
cholera - nie zdążyłem nawet kawy wypić - a dla takiej kawy - warto żyć
- ja oczywiście cappuccino - jest zajeb....

sirtrojan
28th-March-2012, 22:43
Krzychu opinie są albo neutralne albo pozytywne wiec nie rozumiem co cię dziwi :)

bogdand
6th-February-2013, 13:02
Witam
Dłuugo sie nie odzywałem po zarejestrowaniu. ale najwyższa pora zacząć :). Niestety nie zacznę pisać dobrze.
Serwisanci z Katowic sa zupełnie nie kompetentni w tym co robią !!! Po wymianie przekładni w lipcu 2012 do tej pory nie potrafią skalibrować układu kierowniczego- samochód po drodze jedzie jak chce. Maja problem z prosta czynnością jak ustawienie geometrii pojazdu. Samochód stal w serwisie już łącznie ponad 60 dni. Jeździ więcej na lawecie niż na własnych kołach. Porażka, wielka porażka. Zacznę serwisować samochód za zachodnia granicą. Szkoda mojego czasu i nerwów na takich fachowców.

sirtrojan
6th-February-2013, 13:09
Bogdan spróbuj w W-wie. W końcu to centrala.
Jak nie podpasuje atakuj Niemcy albo gdzie tam będziesz miał najbliżej.

swoja drogą mi auto woziło na boki jak miałem za szerokie gumy żeby wpasowały się w koleiny. Na równym szedł jak bajka ale przy nierównościach przedramiona musiały grubo pracować.

quku
6th-February-2013, 19:27
mam pytanie czy to M30d było kupione nowe czy bezwypadkowe ? bo miałem coś podobnego w "bezwypadkowym" Jaguarze :mad2: też wymieniali maglownicę tez ustawiali i ciągle było źle, doszedłem co to było

bogdand
18th-February-2013, 13:47
czolem
autko jest nowe. chodziło jak marzenie a teraz zamiata mi po drodze.
Jeśli nie dadzą rady to wyjadę na Niemcy. Jeździłem z mechanikiem i pokazuje co i jak, a gość twierdzi ze nic nie widzi( nie wie jak usunąć to nie widzi)


quku - jak możesz to zdradź tajemnice :)

quku
18th-February-2013, 15:39
mój jaguar był "bezwypadkowy" ale właśnie tak sie dziwnie zachowywał jak piszesz, a co było - lewe wzmocnienie u góry wygieło ścianę grodziową ( na oko niewidoczne) nie dużo bo na końcu podłużnicy było to ok 8mm ale jednak .musiał gdzieś albo spaść albo najechac na coś :(

slepy62
29th-March-2013, 20:16
W styczniu - jak wyjechałem do USA - FX stał przez 2 tygodnie na zewnątrz, Po powrocie ze 2/3 razy zdarzyło mi się że samochód nie reagował na pilota.
Ostatnio ze 2/3 razy zdarzyło mi się że nie moglem otworzyć drzwi kierowcy siedząc w samochodzie i podobnie nie mogłem otworzyć drzwi kierowcy od zewnątrz...
Dzisiaj - nagle - samochód przestał reagować na pilota, drzwi kierowcy nie dało się otworzyć z zewnątrz, od środka raz na dwa/trzy pociągnięcia klamki drzwi nie otwierały się
wpierw myślałem że padła bateria w pilocie - tylko zdziwiło mnie że nie można otworzyć - OTWARTEGO SAMOCHODU... (tylko drzwi kierowcy, pozostałe bez problemu)
Była 16 a że byłem na Targówku - zadzwoniłem do serwisu i.... usłyszałem że zdarza się że "zamek/moduł" w drzwiach jak "pociągnie wilgoć" - zamarznie - to głupieje elektronika i efekty są takie jak opisałem.
O 16:20 byłem w serwisie (czynne do 17), natychmiastowa wymiana trwała ok. 20 minut, ledwo zdążyłem wypić świetną cappucino...
przy okazji wymieniono mi przedni uchwyt na tablicę rejestracyjną (już 2-gi raz) który moja ukochana urwała drzwiami garażowymi...

BRAWO SERWIS i wielkie podziękowania za szybką naprawę - pomimo że praktycznie cała załoga juz powoli "zabierała się za świąteczne jajeczka"

Tomek g35c
29th-March-2013, 20:30
Właśnie też dlatego warto mieć INFINITI... prawda

grabba
29th-March-2013, 21:57
Ja nie jestem tak zachwycony obsługą serwisową. Samochód jeszcze na gwarancji. Serwis PGD w Warszawie.

a) W wakacje wymieniałem wszystkie klocki i tarcze z przodu. Zaraz po wymianie hamulce piszczały przy dojeżdżaniu do świateł - czułem się jak kierowca starego autobusu. Myślałem, że hamulce powinny się ułożyć i faktycznie po jakimś czasie piszczenie ustało. Ostatnio jednak znowu się pojawiło. Podczas ostatniego przeglądu - kilka tygodni temu poprosiłem o sprawdzenie tego piszczenia. Serwis zaproponował mi odpłatne czyszczenie, które miało usunąć problem. Po odbiorze hamulce jak piszczały tak piszczą. W ramach rekompensaty serwis zaproponował mi zniżkę przy następnym przeglądzie. A ja nadal czuję wzrok kierowców przy dojeżdżaniu do świateł :)

b) Kupiłem oryginalne pióra wycieraczek, po tygodniu ta od strony pasażera zaczęła hałasować. Zgłosiłem reklamację w serwisie. Tam stwierdzono, że jest to element eksploatacyjny i nie podlega wymianie - mieli jeszcze kontaktować się z centralą w Niemczech i do mnie oddzwonić. Nie doczekałem się telefonu - olali mnie.

Chciałem przedłużyć gwarancję o kolejne 2 lata, ale sobie darowałem. Będę serwisował w ASO Nissana w Toruniu - mam ich 2 km od domu.

Tak dla kontrastu. Samochód Honda Accord 3 lata po gwarancji. Kolega pojechał do ASO z pytaniem ile będzie kosztowało polakierowanie nakładek spryskiwaczy reflektorów - miał odpryski. Panowie nakładki zdjęli oddali polakierowane po trzech dniach - rachunek 0 zł. W tym samym ASO, gdy jeszcze miałem tę Hondę, również miałem dokładnie taki sam problem z hałasującym piórem wycieraczki od strony pasażera. Wymienili za darmo, przeprosili.

slepy62
29th-March-2013, 22:23
Ja nie jestem tak zachwycony obsługą serwisową. Samochód jeszcze na gwarancji. Serwis PGD w Warszawie...

hehehe... Krzyżak jesteś to Cię nie lubią ...
a tak na poważnie, staram się nie jeżdzić do nich z pierdołami - bo i po co... szkoda mi czasu

1. wycieraczki - jak chcesz - podam ci linki na stany - kosztują $6 szt. - kup sobie kilka par ... wysyłka z serwisu INFI do Polameru - Polamerem do polski i z głowy..., nawet liczac koszty transportu ze stanów wychodzi taniej niż na miejscu, dodatkowy plus - zawsze mam jedną parę w bagażniku - w razie czego...
2. hamulce mogą piszczeć z 2 powodów:
a - wystarczy że auto postoi dwa/trzy dni na "deszczu" - tarcze robią się rude - zanim się nie "wytrą" - piszczą
b - nie rozumiem dlaczego w klasie premium nie ma czujników - tylko blachy :jaw: ale tak jest, jak zauważyłem blaszki na klockach zaczynają piszczeć mniej/więcej przy 50% zużyciu klocków, jeżeli przy zakładaniu przypadkiem leciutko się je podegnie - zaczynają piszczeć wcześniej, zależy w którą stronę je wygiąć... lol

Nie twierdzę że jest super - też miałem swoje przeboje ale ... dotarłem się do nich - albo oni do mnie...

grabba
29th-March-2013, 22:52
Nie byłem tam z pierdołami, tylko na przeglądzie gwarancyjnym. Temat wycieraczek i hamulców wtedy im zgłosiłem.

1. Co do wycieraczek, to widziałem ceny w stanach i na pewno sobie tam zamówię.

2. a. Mój samochód nigdy nie stoi na deszczu :) Używam go codziennie - nie dopuszczam rudej do tarcz :) Co ciekawe pisk jest tylko wtedy gdy b. delikatnie wciskam pedał przy dojeżdżaniu do światłem lub jadąc w korku. Poza tym hamują b. dobrze.

2. b. Przed wymianą w PGD klocków i tarcz nic mi nie piszczało. Zakładam, że serwis sprawdził też te blaszki, skoro sprawdzili i przeczyścili hamulce. Co więcej przy odbiorze samochodu po przeglądzie pokazałem gościowi, że niczego nie naprawili, bo hamulce nadal piszczą, to się zdziwił i powiedział, że więcej nie mogą nic zrobić. Wciskał mi kit, że zagrzałem klocki i dlatego piszczą. Może będę zanudzał Hondą, ale tam nigdy nie miałem problemów z hamulcami - w Suprze również. Pomęczę się jeszcze trochę i wymienię cały komplet na DBA i Hawk i będzie spokój.

slepy62
29th-March-2013, 23:02
2. b. Przed wymianą w PGD klocków i tarcz nic mi nie piszczało. Zakładam, że serwis sprawdził też te blaszki, skoro sprawdzili i przeczyścili hamulce. Co więcej przy odbiorze samochodu po przeglądzie pokazałem gościowi, że niczego nie naprawili, bo hamulce nadal piszczą, to się zdziwił i powiedział, że więcej nie mogą nic zrobić. Wciskał mi kit, że zagrzałem klocki i dlatego piszczą. Może będę zanudzał Hondą, ale tam nigdy nie miałem problemów z hamulcami - w Suprze również. Pomęczę się jeszcze trochę i wymienię cały komplet na DBA i Hawk i będzie spokój.

to ciekawe...
raz wymieniałem klocki u swojego sąsiada (ma warsztat obok mojej chałupy) i był spokój nic nie piszczało...
ostatnio wymieniałem w serwisie - razem z wymianą tarcz i ... tyż mi piszczą - tak jak piszesz ... coś w tym jest,
jest kilka dni wolnych to chyba zdejmę koła i sprawdzę co tam "w trawie piszczy"...

BAJZEL
30th-March-2013, 03:01
Dlaczego jak r4ozmawiam z mechanikami ( kilka różnych opinii ) to zawsze na temat serwisu jest jeden komentarz Tam pracują największe debile jak im zabierzesz komputer to zgodnie rozłożą ręce , że nie wiedzą o co chodzi ...
Zawstydz ich IRKU i sam rozwiąż problem .. ja tam mam uraz do serwisów ale pewnie jakbym miał autko na gwarancji to też bym tam jezdził...

Bartek
30th-May-2013, 20:15
Przy zakupie byłem obsługiwany bardzo dobrze, ale to nic nadzwyczajnego i nie o tym jest wątek. Zgubiłem kluczyk (który się następnie znalazł:) i była kwestia domówienia pilota i przeprogramowania pilota, który mi pozostał. Było bardzo rzeczowo, szybko, profesjonalnie i miło przy tym, co tez jest dość ważne.
W moim przypadku, jak dotąd, wszystko bardzo dobrze.
pozdrowienia
B.

slepy62
4th-June-2013, 22:21
no i ... coś się zaczyna dziać w PGD:
http://www.serwis-infiniti.pl/

i pokazują się oferty specjalne:
Elementy zawieszenia Infiniti FX
http://www.serwis-infiniti.pl/wp-content/uploads/2013/02/foto_zawieszenie-300x225.jpg
Łącznik stabilizatora FX S51, produkcja od 2008 roku. Nie szukaj zamiennika, który u nieautoryzowanych sprzedawców może kosztować nawet 200 zł netto,
w naszym serwisie kupisz oryginalną część za jedyne 127 netto+VAT.
http://www.serwis-infiniti.pl/oferty-specjalne/elementy-zawieszenia-infiniti-fx/

i oferty dla "hAmerykańców":
Elementy zawieszenia Infiniti FX – wersja USA i Rosja
http://www.serwis-infiniti.pl/wp-content/uploads/2013/02/foto_zawieszenie2-300x225.jpg
Łącznik stabilizatora FX S50, wersja US i Rosja, produkcja do 2008 roku.
Nie szukaj zamiennika, który u nieautoryzowanych sprzedawców może kosztować nawet 200 zł netto,
w naszym serwisie kupisz oryginalną część za jedyne 125 netto+VAT.
http://www.serwis-infiniti.pl/oferty-specjalne/elementy-zawieszenia-infiniti-fx-wersja-usa-i-rosja/

i inne...
Przegląd układu klimatyzacji z uzupełnieniem czynnika oraz wymianą oleju i dezynfekcją
http://www.serwis-infiniti.pl/wp-content/uploads/2013/02/foto_klimatyzacja-300x225.jpg
Przegląd układu klimatyzacji z uzupełnieniem czynnika oraz wymianą oleju + dezynfekcja układu klimatyzacji poprzez ozonowanie w promocyjnej cenie 300 zł netto + VAT.
Usługa ta gwarantuje usunięcie nieprzyjemnego zapachu z wnętrza samochodu. Ozonowanie odgrzybia i dezynfekuje klimatyzację.
Likwiduje nieprzyjemny zapach powstały na skutek m.in. palenia tytoniu, przewożenia zwierząt, zaniedbań w serwisowaniu klimatyzacji.
http://www.serwis-infiniti.pl/oferty-specjalne/przeglad-ukladu-klimatyzacji/

i to mi się zaczyna podobać, idą w dobrym kierunku...

sirtrojan
4th-June-2013, 22:51
dobry kierunek obrali :thumb:

Tomek g35c
5th-June-2013, 08:15
No to ja w nie autoryzowanym zakładzie w Płocku za klimę do G płaciłem 150 PLN w zeszłym tygodniu... lol

Ale akcja z częściami to pewnie tylko pod warunkiem ich montażu w serwisie ... a robocizna 2xdroższa niż w nie autoryzowanym warsztacie...

slepy62
7th-June-2013, 17:46
No to ja w nie autoryzowanym zakładzie w Płocku za klimę do G płaciłem 150 PLN w zeszłym tygodniu... lol

Szczerze to w renomowanych serwisach w Wa-wie (nie mylić z autoryzowanymi ani z garażowymi)
nie spotkałem się z ceną poniżej 200~250-zł,
a cena rzeczywista / końcowa i tak z reguły jest wyższa bo zależy od rzeczywistej ilości czynnika/oleju...

A tak na marginesie, wydałeś na FX-a ponad 100k - ja osobiście wolę wydać te 150~200 zł więcej i mieć gwarancję serwisową na tą konkretną usługę,
2 razy w swoim życiu - bujałem się z autami po nieprofesjonalnie wykonanym przeglądzie (uzupełnianiu) klimatyzacji i per saldo w końcu wydałem kilka razy więcej kasy.



Ale akcja z częściami to pewnie tylko pod warunkiem ich montażu w serwisie ... a robocizna 2xdroższa niż w nie autoryzowanym warsztacie...

Przykro że muszę Cię rozczarować Tommassino - to cena zakupu w serwisie INFINITI
(jeżeli chcesz możesz zamontować - wtedy zapłacisz za usługę)

Dla miłośników II generacji
- Łącznik stabilizatora FX S51, produkcja od 2008 roku 127 netto+VAT - w jUSA ta sama część 50-60 $

Dla miłośników I generacji
- Łącznik stabilizatora FX S50, produkcja do 2008 roku 125 netto+VAT - w jUSA ta sama część 50-60 $

Tomek g35c
8th-June-2013, 00:05
Ilość oleju w kompresorze do klimy ok 250 ml... a czynnik do klimy 0,55 kg... dla G... cena ok 60 PLN...
A urządzenie to samo co u każdego... wykres po usłudze dostajesz taki sam... więc 100 PLN w kieszeni ... ;)

bogdand
22nd-March-2014, 11:11
M30 juz nie ma. Ale nalezy zamknac temat prowadzenia. Wystarczyła dobra geometria przez człowieka który sie na tym zna, ma sprzęt i umie wykonać( oczywiscie z poza ASO). posiedzieliśmy kilka dni i znaleźliśmy prawidłowe nastawy. I M zaczęła się prowadzić jak należy.