PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Pierścień ABS w FX35, pomocy!



djoneway
19th-December-2018, 18:16
Witam, auto mi wariuje z powodu złego sygnału z lewego przedniego czujnika abs (sprawdzone pod kompem). Czujnik już został wymieniony, wszystko wskazuje na pierścień abs. I teraz pytanie, czy można go samego wymienić czy występuje on razem z przegubem, piastą?? Pomóżcie.

matyj2
19th-December-2018, 19:18
Pierscien jest na piascie kolego

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Adam_77
20th-December-2018, 17:59
Pierscien jest na piascie kolego

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Myślisz sie kolego pierścienia nie ma na piaście.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181220/37d9e30aa744122d63ee1e04b68f033c.jpg
Dominik sprawdź wtyczkę może coś zaśniedziało ewentualnie piasta jest jakaś brudna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

matyj2
20th-December-2018, 18:29
No może tak ale to co na zdjęciu to piasta i tam się wpina czujnik z abs -u

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Adam_77
20th-December-2018, 18:32
No może tak ale to co na zdjęciu to piasta i tam się wpina czujnik z abs -u

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Tak, czujnik wchodzi w ten mały otwór, widziałeś w ogóle jak to wyglada bo ja to rozbierałem .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

matyj2
20th-December-2018, 18:47
Ja też kolego wymieniałem tak że widziałem
To według Ciebie gdzie jest pierścień ?

Adam_77
20th-December-2018, 18:50
To nie wiem jak Ty to robiłeś skoro widziałeś pierścień abs-u


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

matyj2
20th-December-2018, 18:56
Ja myślę ze jak tam wpinasz czujnik abs to on z czegoś musi brac sygnał no nie jest tak ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

djoneway
20th-December-2018, 19:19
Panowie odnosząc się do service manual, pierścień jest integralną cześcią łożyska/piasty i nie może być wymieniony osobno. Już i tak zamówiłem nową piastę, oby to pomogło

SENSOR ROTOR Removal and Installation FrontSensor rotor cannot be disassembled. To replace sensor rotor, replace wheel hub and bearing assembly.Refer to FAX-4, "Removal and Installation" (2WD models), FAX-10, "Removal and Installation" (AWD models).

Shimomura
20th-December-2018, 19:41
Dominik, na jakiej piaście takie hece Ci się przytrafiły ? Z tego co pamiętam wymieniałeś kiedyś na zamiennik NTY ?

djoneway
20th-December-2018, 19:46
Na lewej z przodu nie na tej co wymieniałem. Być może ta piasta też jest jakimś zamiennikiem, okaże się po wyjęciu...

djoneway
22nd-December-2018, 16:22
Wymiana piasty z łożyskiem rozwiązała problem, auto wróciło do normy, wszystkie systemy powiązane z abs z powrotem zaczęły pracować. Wymieniona piasta była chyba oryginalna od nowości, była już mocno zmęczona korozją ale dziwne bo samo łożysko trzymało parametry :) Ten pierścień abs jest praktycznie nie widoczny bo jest z boku i do tego zalany gumową powłoką, jak ta guma zacznie się sypać wtedy auto dostaje błędny sygnał z czujnika i zaczynają się wariactwa na drodze:( Bardzo dziwnie producent wymyślił sobie schemat działania i objawów po takiej usterce. Straszne utrudnienia w obsłudze auta:crutch: A wystarczyłaby tylko kontrolka abs oraz odłączenie tegoż systemu...

Adam_77
22nd-December-2018, 18:21
Zalozylesz piastę ori


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

djoneway
22nd-December-2018, 20:29
nie NTY, taką jaką mam z prawej strony już od prawie 3 lat

Shimomura
14th-January-2021, 18:59
Wymiana piasty z łożyskiem rozwiązała problem, auto wróciło do normy, wszystkie systemy powiązane z abs z powrotem zaczęły pracować. Wymieniona piasta była chyba oryginalna od nowości, była już mocno zmęczona korozją ale dziwne bo samo łożysko trzymało parametry :) Ten pierścień abs jest praktycznie nie widoczny bo jest z boku i do tego zalany gumową powłoką, jak ta guma zacznie się sypać wtedy auto dostaje błędny sygnał z czujnika i zaczynają się wariactwa na drodze:( Bardzo dziwnie producent wymyślił sobie schemat działania i objawów po takiej usterce. Straszne utrudnienia w obsłudze auta:crutch: A wystarczyłaby tylko kontrolka abs oraz odłączenie tegoż systemu...

Dominik, gdzie dokładnie znajduje się ten pierścień na piaście ? Mam zardzewiały egz. ale łożysko tylko 20kk przebiegu sprawne, a objawy identyczne co w temacie.

djoneway
14th-January-2021, 20:31
Dominik, gdzie dokładnie znajduje się ten pierścień na piaście ? Mam zardzewiały egz. ale łożysko tylko 20kk przebiegu sprawne, a objawy identyczne co w temacie.Siemanko Artur ten pierścień jest środku piasty, widoczny będzie przez otwór do którego wchodzi czujnik ABS. Jeśli weliminowaleś zepsuty czujnik to sprawdź stan tej koronki, ew. przeczyść, przedmuchaj.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Shimomura
14th-January-2021, 20:53
15074
czyli chyba to to, bo nie mam koronki pod ręką ;)

djoneway
14th-January-2021, 22:06
A to jest piasta tylna?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Shimomura
14th-January-2021, 22:22
przednia :) tylko bez tej koronki, w którą montuje się czujnik ABS

djoneway
14th-January-2021, 23:17
Hmm tam była jeszcze taka metalowa obręcz z otworem gdzie wchodził czujnik ABS i to jest widok bez tej części?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210114/fc65c3091ff1f4286efe1a4b58ae5af3.jpg

Shimomura
14th-January-2021, 23:56
ano bez tej części :)

djoneway
15th-January-2021, 00:34
No to jak nie ma koronki to nie ma z czego czytać czujnik prędkości koła. Problem solved:amen:

Shimomura
15th-January-2021, 08:49
No to jak nie ma koronki to nie ma z czego czytać czujnik prędkości koła. Problem solved:amen:Na aucie jest całość w komplecie, na zdjęciu jest mój awaryjny leżak ;) Koronkę się przełoży, chcialem zweryfikować stan tego pierścienia przed podmianką.

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka

djoneway
15th-January-2021, 13:29
Nawet nie wiedziałem że ten element jest demontowalny i można go przekładać. Dokładnie 2 lata temu w zimę miałem ten sam problem i ABS wariował jak szalony. Na szczęście wymiana piasty załatwiła sprawę i u Ciebie pewnie też tak będzie. [emoji106]

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Shimomura
15th-January-2021, 13:59
No gdyby to był sam ABS to jeszcze pół bidy, ale wraz z tym nie działa żadna elektronika kontroli trakcji co w sumie logiczne. Dodatkowo sygnał z piasty traci się losowo 50/50 więc kierowca niema świadomości jak auto się zachowa w danym momencie co w zimę jest szczególnie ważne. Jak człek latał 125p w zimę to przynajmniej wiedział jakich reakcji spodziewać się po aucie :)

djoneway
15th-January-2021, 14:04
No dokładnie, tutaj elektronika miesza mocno przy takiej głupiej usterce. Podobno najlepiej w takim wypadku jest wyjąć bezpiecznik ABS aby całkowicie wyłączyć systemy. Ja wtedy miałem tak że uruchamiała się kontrola trakcji spowalniała auto aż w końcu wszystkie systemy sprzężone z ABS się wyłączały, wywalało kontrolki na desce i można było jechać dalej już normalnie bez systemów bezpieczeństwa i tylko z napędem na tył.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Shimomura
5th-February-2021, 23:44
Wszystkim przy podobnym problemie (zanim zaczniecie wymieniać piasty i czujniki ABS) polecam sprawdzić stan gniazda od strony auta, w który wpinamy czujnik ABS. U mnie problem okazał się błahy, zaśniedziałe PINY psiknięte chemią i po temacie.

thefi
13th-February-2021, 10:18
Wszystkim przy podobnym problemie (zanim zaczniecie wymieniać piasty i czujniki ABS) polecam sprawdzić stan gniazda od strony auta, w który wpinamy czujnik ABS. U mnie problem okazał się błahy, zaśniedziałe PINY psiknięte chemią i po temacie. A u mnie bład po wymianie taśmy (czujnik położenia skrętu) rozsiał się po całym aucie. Kasowanie go w systemie ABS nic nie dało, po przejechaniu dosłownie 5 metrów wywalało na nowo. Znalazł go jeszcze w 4 systemach z tego co mówił w tym w komforcie....

KamS
23rd-February-2024, 23:34
Hej. Pozwolę sobie podczepić się pod temat. Wymieniłem dzisiaj obie piasty przednie (NSK KH30026) i na desce choinka �� Wszystko związane z ABSem świeci. Samochód jeździ normalnie, czujniki wyglądają normalnie, OBD nic nie pokazuje (ale może to kwestia apki). Czy macie jakieś pomysły? Z góry dzięki za podpowiedzi ����

Gdanio
24th-February-2024, 06:33
Musisz szukać przyczyny w twojej wymianie Piast
Coś zrobiłeś źle
I sprawdź jeszcze poziom płynu hamulcowego powinno być na max


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

KamS
24th-February-2024, 11:12
Płyn sprawdziłem i odpowietrzyłem układ, bo wymieniłem też tarcze i klocki. Wydaje się, że wszystko poskładałem, jak było. Czujniki są całe, nie popękane, samochód zachowuje się normalnie. Chyba, że jest jakaś różnica, w który otwór w koronie (pierścieniu) piasty umieszcza się ten czujnik, bo są tam 3.

Gdanio
24th-February-2024, 11:19
Otwór w piaście to ten w którym czujnik wchodzi bez problemu i równo
Sprawdź czujniki może jest gdzieś zasyfiony i dlatego nie czyta
Odłącz akumulator na 10 min może się zresetować
Choć po wymianie nie powinno być takich cyrków
Sprawdź wszystko jeszcze raz bo gdzieś popełniłeś błąd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Davids153
21st-March-2024, 20:55
Witam
Dołączę sie pod temat.
Moje pytanie,czy jest mozliwosc przesuniecia tego pierscienia z otworami pod czujnik abs ? Gdyz zakupilem piaste przód , zamontowałem i okazuje sie, ze pierscien jest przesunięty o jakis 1cm,przez co nie da sie wlozyc czujnika.

sirtrojan
21st-March-2024, 22:22
masz na myśli koronkę abs?
jak pęknie albo jest za duża to może się przesunąć

borzej1
21st-March-2024, 22:25
miałem ten sam problem,ale pierscień mozna zbić i osadzić prawidłowo

Gdanio
22nd-March-2024, 05:35
Chodzi mu o pierścień w piaście z otworami pod czujnik
Tak możesz nim kręcić i wybrać odpowiedni otwór


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
22nd-March-2024, 18:09
W pierścieniach jest kilka otworów do montażu czujnika - kwestia odpowiedniego montażu piasty

17397
17398

borzej1
22nd-March-2024, 18:17
są piasty że jak byś nie kręcił to albo nie pasują otwory od czujników albo a jak już ustawisz otwór od czujnika to śruby mocujące piastę nie są w osi. Przerabiałem to na własnej skórze. Zbij delikatnie pierścień przesuń o pół centa i będzie OK

Davids153
27th-March-2024, 19:57
Dzięki bardzo wszystkim ,udalo sie ,uderzylem delikatnie w otwór na czujnik i udało sie przesunąc ten pierścień:)