PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jazda po głębokim śniegu - problemy z "biciem" w kołach



sirtrojan
1st-December-2010, 13:49
Vania u mnie też łapie śnieg między fele i telepie kółkiem - takie uroki zimy. W zeszłym roku jak mi sie tak zrobilo troche sie przestraszylem ze zgubilem ciężarek :becky: ( jak sobie latałem bockiem uderzyłem w mały krawężnik - lekko ale niepokój pozostał). Pojechałem na wyważanie - kolesie wyważyli ( osuszyli i wyczyscili felge) i bylo ok a na drugi dzień rano znowu to samo.
Wiedziałem juz wtedy ze to nie fele tylko śnieg/lód który przywarł do felgi - po jej wewnętrznej stronie.

vania
1st-December-2010, 15:01
Dzieki za odpowiedż.Co sądzisz o tym by założyć na zimę19cali felgi ,a opony o wyższym profilu,a trochę węższe nie wiem czy wejdą,bo w salonie coś pani kwasiła,że wchodzą tylko 21cali? Mam też RAVkę jeżdzi w zimie na blaszanych felach i dlatego nie ma problemów,ciekawe czy wszystkie duże alusy też zbierają śnieg? Pozdrawiam Wodza -Vania!

sirtrojan
1st-December-2010, 15:09
nie wiem czy mniejsze niż 20 ci podejdą ze wzgledu na zaciski hamuclowe !
Raczej o 18" musisz zapomnieć ( choć ale zawsze możesz przymierzyć z I generacji)! Może wejdą ;)

Schirru
1st-December-2010, 15:45
z tym sniegiem na kolach tez to mam....;/// straszna lipa. nie wiem jak tak bedzie w górach, gdzie sniegu lezy duzo wiecej. o dziwo, jak jezdzilem w zeszym roku na 18" nic takiego nie mialo miejsca. zapewne dzięki wysokiej oponie. felga nie miala ze sniegiem bezposredniego kontaktu. a ze zechciałem sie lansowac na 21" to teraz cierpie..:)

sirtrojan
1st-December-2010, 15:57
hehe dobre z tym lansem ;)

ale fele masz kooozzzak :)
do mojego srebrnego tez by pasowały ;)

Jacob_USA
1st-December-2010, 17:42
Ja felgi od srodka nawoskowalem i popryslakem W-40 :D podobne sytulacjie mialem :D

slepy62
1st-December-2010, 19:30
Kupując FX-a wziąłem 2 komplety kół i opon, z tym że na standardowe fele (zdjęcie 2) kazałem przełożyć zimówki, a na fele "turbinki" (zdjęcie 1) przełożyć letnie (było odwrotnie). Z tego co wyczytałem fele "turbinki" działają trochę jak turbina czyli zasysają powietrze (lepsze chłodzenie hamulców), w zimie może to powodować dodatkowo zasysanie płatków śniegu, kryształków lodu czy zasolonej wody itd co w połączeniu z pędem powietrza na mrozie może doprowadzać do szybkiego oblodzenia wnętrza felg.
Jak widzę w felach stand... snieg się czasem zbiera ale jak narazie nie miałem większego problemu. Nie wiem natomiast jak to jest jak śnieg zamieni się w lód. "Nocuję" w garażu więc jedyne co codziennie rano muszę zrobić to ściągnąć do kanaliku odpływowego wodę z podłogi.

seba79
1st-December-2010, 21:57
Jacob WD-40 od srodka felge proponujesz spryskac .

Schirru
2nd-December-2010, 00:04
Ja felgi od srodka nawoskowalem i popryslakem W-40 :D podobne sytulacjie mialem :D

i to działa taki patent??:)

Jacob_USA
3rd-December-2010, 02:14
Mozesz ograniczyc to co sie dzieje ale w 100% tego nie unikniemy niestety ;) proponuje nawoskowac fele a pozniej spryskac ;)

vania
3rd-December-2010, 10:46
Irek.Możesz mieć rację z tymi turbinkami,bo nie wjeżdżając w głęboki śnieg po dłuższej drodze zaczyna czasem telepać.Chyba zrobię tak jak Ty plus wywoskuję od środka. Pozdrawiam

slepy62
4th-December-2010, 11:18
Irek.Możesz mieć rację z tymi turbinkami,bo nie wjeżdżając w głęboki śnieg po dłuższej drodze zaczyna czasem telepać.Chyba zrobię tak jak Ty plus wywoskuję od środka. Pozdrawiam

Wydaje mi się że lepiej spryskać silikonem - będzie trwalsze od wosku - ale lepiej niech się wypowiedzą długoletni użytkownicy.

quku
5th-December-2010, 10:18
no cóż jako mieszkaniec gór ciągle ten problem mnie dotyczy czyli śnieg lód w felgach ja to rozwiązuję tak rurka miedziana + stopka dolutowana i normalnie ręcznie wydrapuje śnieg lód z felg a i z nadkoli tym też da się go usunąć dosyć prymitywny sposób ale wyjątkowo skuteczny i wbrew pozorom szybki

sirtrojan
5th-December-2010, 21:57
to rodzaj skrobaczki? czy wyciora? nie masakruje to felg?

quku
5th-December-2010, 22:18
najbardziej to chyba mini motyczkę przypomina:) brzeg z PCV

sirtrojan
5th-December-2010, 22:20
a oki :) świetny pomysł :thumb:

grzesiek
27th-November-2012, 14:03
ja zakupilem splyn do spryskania opon zeby snieg sie do nich nie przyklejal wiec spryskam tez felge i zobacze jak to bedzie

wawer
14th-February-2013, 22:26
Ja latem jeżdżę na 215 nisko profilowych na alufelgach. Jednak na zimę zakładam 165 na zwykłych kupionych na szrocie stalówkach. DO cywilizacji mam pół kilometra po nieodśnieżanej drodze którą jeżdżę tylko ja z sąsiadem. Myślałem że bez łańcuchów tej zimy nie damy radę, ale jakoś dzięki wynalazkowi w postaci :cenzura: nie musiałem ich jeszcze zakładać.

sirtrojan
14th-February-2013, 23:57
W nagrodę za tego posta i pozostałe 6 zostajesz zbanowany.

:humble: