PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Łancuchy sniegowe?



Rosaria
2nd-December-2010, 14:37
Witam,

prosze o pomoc - czy macie może wiedze gdzie można kupic łańcuchy śniegowe do FX 37 opona 265/45/21. jedyny łańcuch znalazłem w internecie to konig summit XL, ale nie wiem jaki jest rozmiar sruby mocujacej 17,19.21 czy 22 mm w fx 37? Oj ciężka sprawa:frusty: Help..

dzieki!

M

sirtrojan
2nd-December-2010, 14:39
M wrzuć linka do ogłoszenia/stronki/aukcji.

widziałem kiedyś na ebay.de fajne łańcuchy - drogie ale wyglądały na megasolidne. Fakt ze wtedy patrzyłem na rozmiar oponki 265/50/20.

Rosaria
2nd-December-2010, 14:42
dzieki, a wiesz może jaki rozmiar ma sruba mocujaca koła w FX 37 17 -19 - 21- 22 mm ? Prawie jak teleturniej:-))

Dzieki za pomoc.

M

sirtrojan
2nd-December-2010, 15:23
wiesz jak to najłatwiej sprawdzić? weź sobie zestaw nakładek z grzechotki (ew klucz) i spróbuj który ci podejdzie. Potem zczytaj rozmiar z boku nakładki i voila - gotowe :)

slepy62
2nd-December-2010, 22:00
Witam,prosze o pomoc - czy macie może wiedze gdzie można kupic łańcuchy śniegowe do FX 37 opona 265/45/21. jedyny łańcuch znalazłem w internecie to konig summit XL, ale nie wiem jaki jest rozmiar sruby mocujacej 17,19.21 czy 22 mm w fx 37? Oj ciężka sprawa:frusty: Help..dzieki!M

MACIEJ - JA TEŻŻŻŻŻŻŻ, jak znajdziesz jakieś też jestem chętny na łańcuchy - może za 2 będzie taniej, jeżeli nie to podaj kontakt lub prześlij linka
Irek

sirtrojan
3rd-December-2010, 00:38
takie nie podejdą? ew coś z Thule?

Pamiętajcie ze jak macie 4x4 to musicie wziąć 2 zestawy.

slepy62
3rd-December-2010, 23:47
takie nie podejdą? ew coś z Thule?

Pamiętajcie ze jak macie 4x4 to musicie wziąć 2 zestawy.

Taaaaaaa... w instrukcji piszą TYLKO NA TYLNĄ OŚ ! - trzeba będzie zweryfikować w serwisie !

sirtrojan
4th-December-2010, 01:01
wtf?
przecież od zawsze obowiązywała zasada ze jak 4x4 to łańcuchy na obie ośki :/ doczytaj ew dowiedz sie w serwisie bo zgłupiałem :/

Jacob_USA
4th-December-2010, 01:36
Grzesiu...

Podstawowa roznica miedzy 4WD a AWD jest to, ze 4WD dysponuje stalym podzialem momentu obrotowego miedzy osiami, natomiast naped AWD zaleznie od warunkow jazdy steruje podzialem momentu obrotowego przypadajace na poszczegolne osie.

Sam doskonale wiesz ze nasze auta przenosza 95% na tylnia os i to mialo by sens uzywanie tylko na tylnej osi lancuchow.

slepy62
4th-December-2010, 11:44
Jakoś tak to jest opisane że przednia oś załączana jest tylko w sytuacjach korygowania przez elektronikę toru jazdy, co wynika z poślizgu kół (czy różnicy w prędkości obrotowej pomiędzy kołami), więc nie ma chyba potrzeby zakładać na przód jeżeli prawie cała moc jest na tył. Ale sprawdzę jeszcze raz i napiszę lub zadzwonię do serwisu. Poza tym nie planuję jazd ekstremalnych, tylko normalne wyjazdy na narty, gdzie łańcuchy mogą się przydać na dojazd gdzieś w górkach do chatki-puchatki :) lub w Austrii gdzie łańcuchy są w zimie czesto obowiązujące na niektórych drogach (nie tylko dla ciężarowych)

slepy62
11th-December-2010, 12:38
Maćku - znalazłeś jakieś ?

quku
11th-December-2010, 12:57
a gdzież mieszkacie zwolennicy łańcuchów ?? :) bo ja w górach i dwie zimy przejeździłem FX w tym poprzednią i jakoś nigdy nie miałem potrzeby używania łańcuchów nie żebym miał coś przeciw łańcuchom tylko kłopot przynajmniej wg mnie.:wof:

slepy62
11th-December-2010, 13:16
a gdzież mieszkacie zwolennicy łańcuchów ?? :) bo ja w górach i dwie zimy przejeździłem FX w tym poprzednią i jakoś nigdy nie miałem potrzeby używania łańcuchów nie żebym miał coś przeciw łańcuchom tylko kłopot przynajmniej wg mnie.:wof:

hihihi... nie umniejszając Karkonoszom ??? czy ogólnie Sudetom, nie chodzi o codzienną jazdę, tylko o wyjazdy na narty np. do austrii gdzie w wypadku duzych opadów śniegu na bocznych drogach, policja stoi na drodze i jak nie masz założonych łańcuchów to "this is the end my doubting friend" - na parking do czasu udrożnienia dróg lub aż skończą się opady !

Kilka lat temu - ok. 60 km odcinek z Wildschönau do Lofer a potem ok. 20 km do autostrady jechałem ponad 8 godzin - i tylko dzięki łańcuchom udało mi się wydostać na autostradę. Kilka godzin później zamknięto na prawie tydzień odcinek autostardy z Innsbruck-u do Salzburga oraz wszystkie lokalne drogi. Kto nie zdążył wyjechać - siedział prawie tydzień... głośna sprawa ...

Na koniec - FX - jest jak każde inne auto, w wypadku dużych opadów i oblodzeń, w warunkach górskich tak samo wyleci lub nie podjedzie pod ostry podjazd bez łańcuchów. W sytuacji wyzej opisanej, stałem ponad 3 godziny na dojeździe do autostrady przez jedną górkę (6 km) problemy rozwiązały dopiero wojskowe transportery gąsienicowe ściągając kilkanaście ciężarówek i autokarów z drogi. Większość osobówek pokonywała górę z prędkościa nie przekraczającą 15-20 km/h pomimo iż wszyscy mieli łańcuchy a kilku "szybkich" wylądowało w rowach.

Mieszkasz w "górkach" bo w stosunku do Alp to wzniesienia - więc powinieneś wiedzieć/mieć doświadczenie - jak warunki są nieprzewidywalne... (ja też pochodzę z takowych górek, tylko z innego regionu Polski :)

quku
11th-December-2010, 13:41
dobre wiem o co Ci chodzi tylko jak tam jest masakra śnieżna to i tak nie przejedziesz, ale tam kiedyś odśnieżą, a w tych śmiesznych sudetach po naszej stronie zasadniczo przez całą zimę są drogi nie odśnieżane z wyjątkiem kilku głównych i dojazd do niektórych miejscowości jest naprawdę trudny stąd tak napisałem nie żeby coś przeciwko łańcuchom :)

slepy62
11th-December-2010, 13:47
U nas nie ma takich przepisów - tam jak nie masz łańcuchów to amen - jak pada dzień i noc tojedyne co pozostaje to hotel, bo bez łańcuchów masz zakaz poruszania się pojazdem samochodowym :) (nawet na niektórych odcinkach autostrad)
Jestem zapalonym narciarzem - i planuję w tym roku austrię i może szwajcarię - więc ... bez łańcuchów nie ma po co się tam wybierać
:)

slepy62
11th-December-2010, 17:09
Zresztą sam zobacz - to ja po 2 godzinnym odkopywaniu samochodu przed wyjazdem :) zaspy były prawie do wysokosci dachu Voyagera

sirtrojan
11th-December-2010, 17:34
Fajne "wonsy" ;)

slepy62
26th-January-2011, 23:09
A ja dzisiaj dostałem łańcuchy :) KoNIG K-Summit XXL K77
jak jutro znajdę chwilę założę, pojadę do lasa i pstryknę frykasa, tzn kilka fotek



http://www.youtube.com/watch?v=rIV7DFvTcXY

slepy62
30th-January-2011, 17:26
Założyłem, przetestowałem i i'm happy
Jeżeli ktoś używał kiedyś łańcuchy to TO JEST TO.
Założenie proste, szybkie, czyste i nie wymaga dociągania, w sumie trudniej zdjąć niż założyć choć przy normalnych łańcuchach to bajka...
Ktoś kto zakładał normalne łańcuchy w trudnych warunkach tzn. w głebokim śniegu lub zaspach - będzie wiedział o co chodzi.

zastanawiałem się nad zakupem normalnych, co przy naszym rozmiarze kół oznacza łańcuchy jak do busów/aut dostawczych, w końcu stwierdziłem że wolę wydać 2 razy więcej, dlaczego ? :
-przy naszych felgach'21 i prześwicie pomiędzy kołem i nadkolem, zapięcie linki po wewnętrznej stronie kół jest praktycznie niemożliwe - chyba że ktoś ma przedramię jak dziecko
-przy zakładaniu normalnych łańcuchów - człowiek się wybrudzi jak świnia co jest wynikiem jak wyżej
-zapinanie przy dużym mrozie to tragedia bo w rękawiczkach trudno wyczuć zapinki, bez rękawiczek ręce przymarzają do...
-zdjęcie / rozpięcie wymaga wydłubania śniegu z nadkoli i jak wyżej
-po założeniu i przejechaniu kilkudziesięciu metrów należy się zatrzymać i dociągnąć łańcuchy
I NAJWAŻNIEJSZE
-nasze "pogięte/pofałdowane/wystające na zewnątrz" felgi za bardzo nie nadają się do normalnych łańcuchów tzn. będą całe porysowane (już to ćwiczyłem na innym samochodzie) a nowe kosztują prawie 4 koła !
-w wypadku zerwania - uszkodzeniu ulegnie tylko nadkole, przy normalnych aż strach pomyśleć co by się stało w wypadku nawinięcia sie łańcucha po wewnętrznej stronie koła - przy tych nie ma tego problemu

Wracając do początku - zakładanie i zdejmowanie to pestka (byle dobrać sobie z kompletu odpowiednie końcówki),
przejechałem wprawdzie tylko kilkaset metrów, ale wygląda na to że zachowuja się tak samo jak zwykłe.
Zresztą, kupuję łańcuchy do normalnej jazdy na wypadek dużych opadów, pokonywania wzniesien lub jazdy bocznymi nie odśnieżanymi czy oblodzonymi drogami - nie do jazdy ekstremalnej...

sirtrojan
30th-January-2011, 18:06
zestaw must have dla fanów sportów zimowych!

jaka cena za zestaw?


aha tak czy inaczej przerzucę tego posta do osobnego dzialu - FX - ogólne

slepy62
30th-January-2011, 20:21
gdzieś w FX-ie było zapytanie o łańcuchy - lub do kół/hamulców - łańcuchy tego typu tylko... :doh: 1600-zł

sirtrojan
30th-January-2011, 20:26
bo ja wiem - tanio nie jest ale z II strony alternatywą jest dłubanie szpadelkiem i proszenie żony o popchnięcie samochodu ( bo przecież za kółko się ich nie wpuszcza ) ;)

gufi24
1st-February-2011, 22:12
super alternatywa dla przekładanek lato -> zima... jednak mozna poradzic sobie nawet ciężką zimą na wielosezonowych [shift]

slepy62
1st-February-2011, 22:38
Zimówki zakładam, ale jako "nizinny góral", nauczony własnym doświadczeniem przy wyjeździe w góry - łańcuchy wolę mieć przy sobie...

vania
2nd-February-2011, 11:44
NApisz proszę czy te łańcuchy są konieczne do fxa zimą w górach,bo też się wybieram.Mam ravkę i od 4 lat nie wiem co to łańcuchy (jeżdżę tylko w polskie góry), ale muszę ją sprzedać.Proszę o adres sklepu gdzie kupiłeś.Pozdrovania

slepy62
2nd-February-2011, 16:51
Jadę do Austrii i Włoch. W Austrii przy duzych opadach śniegu łańcuchy są obowiązkowe - tzn. stoi Police i jak ktoś nie ma łańcuchów - na parking (mam na myśli normalne drogi / nie autostrady).
Jeżeli jedziesz w Polskę to takiego obowiązku nie ma (tylko ciężarowe), jezeli nie dojeżdżasz do jakichś chatek, domków na stokach, przy bocznych nieodśnieżanych lub oblodzonych drogach to łańcuchy nie są Ci potrzebne.
Ja od lat nauczony własnym doświadczeniem zimą wożę łańcuchy w bagażniku - bez względu na to gdzie jadę :)

Te które opisałem kupiłem w:
http://www.boxcars.pl/p/pl/802/konig+k-summit+xxl+k77.html
Łódź ul.Dąbrowskiego 17/21 tel: 664-223-988 sklep@boxcars.pl sienmar@interia.pl 93-177 Łódź

sirtrojan
2nd-February-2011, 17:06
temat przeniesiony

vania
3rd-February-2011, 12:43
Dzięki,za Twoją radą kupię te konigi bo mi się podobają.