PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Hamulec ręczny-regulacja.



Black
4th-December-2010, 13:39
Hamulec ręczny słabo mi trzyma,trzeba go naciągnąć w którym miejscu dokonuje sie jego regulacji?.

smola71
4th-December-2010, 16:19
A to kolego ściągasz tylne koła, na tarczy jest gumowa zaślepka, wyciągasz ją a dziura ma byś na samej górze. pod dziurą jest śruba rzymska (wielomotylek) , którą rozkręcamy za pomocą śrubokręta (z tego co pamientam, to obracamy ją w dół - przeciwnie z ruchem skazówek zegara). Aby ustawi właściwą siłę, zaciśnij hamulec na 2 ząbki. Teraz rozkręcasz śrubę, aż nie będziesz mógł przekręci ręką piasty ( auto ma by na luzie) . Po zwolnieniu ręcznego piasta ma się obraca ręką (cho z delkatnym oporem). Efekt regulacji jest taki że na 3 ząbku auto się staje nawet pod górą. Procedurę powtarzamy z drugim kołem od początku.
Powodzenia i pozdrawiam.

Jacob_USA
4th-December-2010, 16:48
oho Grzesiowi sie bokeim zachcialo sie latac ;)

Black
4th-December-2010, 18:50
Super dzięki 'Smola",szukałem jakiejś regulacji pod podwoziem,w życiu nie domyśliłbym się że jest ona w tym miejscu.



oho Grzesiowi sie bokeim zachcialo sie latac

nieeee,po prostu często zdarza mi się parkowanie pod wzniesieniem i nie chce pozostawiać auta tylko na biegu.

Jacob_USA
4th-December-2010, 18:59
To kolami zakrec i cegle podstawiaj pod kola hahahah :D

allsen21
4th-December-2010, 19:52
ewentulanie jak radzą w manualu - skręć koła w stronę krawężnika :) powinno pomóc i auto daleko nie poleci :)

Black
8th-December-2010, 14:44
Dzisiaj ręczny sobie podciągnąłem,trzyma jak sto diabłów.

Robota lekko irytujaca bo przez otwór w tarczy mało co widać,w sumie lepsze to niż miałbym ściągać całą tarczę aby sie tam dostać

.Ale ważne że zrobione i juz cegieł ze sobą wozić nie muszę:thumb:

Lukasz
8th-December-2010, 14:54
Jakaś skomplikowana ta procedura. Ja naciągałem z kabiny i to wystarczyło.