PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zakup Q50 S (?) AWD 3.7



TransFeR
12th-February-2019, 20:03
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum!

Prosiłbym o ocenę Q50 . Moja 5 letnia przygoda z Hondą Accord VII powoli dobiega końca więc wierny japońskiej motoryzacji rozglądam się za następcą. Wybór padł na Q50.

Wklejam link do Aukcji, dodaje zdjęcia jak samochód wyglądał w USA.

https://www.otomoto.pl/oferta/infiniti-q50-3-7-v6-328hp-awd-premium-sport-tech-wyjatkowy-sprawdz-ID6ByAMo.html#f1bc2acdf3

Byłem na oględzinach. Wersja PREMIUM + zderzak od Sport, carbony z tyłu dołożył sprzedający. Jest drewno klonowe, są kamerry 360, nie wiem jak z tarczą bezpieczenstwa. Samochód wygląda w środku i na zewnątrz jakby miał nie 40 000km ale 5 000km . Wszystko jest w stanie idealnym. Posiadam róznież zdjęcie z przebiegiem ok. 20 000 MIL zrobione w USA.
Poduszka wystrzeliła. Właściciel ją wymienił na używaną oryginalną.
Maska, błotnik, zderzak (już od wersji S) nie naprawiane, lecz wymienione i polakierowane.

Bardzo proszę o ocenę, jakieś uwagi, na co powinienem zwrócić uwagę przy oględzinach numer dwa.


1204912050120511205212053

slepy62
12th-February-2019, 21:28
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum!

Prosiłbym o ocenę Q50 . Moja 5 letnia przygoda z Hondą Accord VII powoli dobiega końca więc wierny japońskiej motoryzacji rozglądam się za następcą. Wybór padł na Q50.

Wklejam link do Aukcji, dodaje zdjęcia jak samochód wyglądał w USA.

https://www.otomoto.pl/oferta/infiniti-q50-3-7-v6-328hp-awd-premium-sport-tech-wyjatkowy-sprawdz-ID6ByAMo.html#f1bc2acdf3

Byłem na oględzinach. Wersja PREMIUM + zderzak od Sport, carbony z tyłu dołożył sprzedający. Jest drewno klonowe, są kamerry 360, nie wiem jak z tarczą bezpieczenstwa. Samochód wygląda w środku i na zewnątrz jakby miał nie 40 000km ale 5 000km . Wszystko jest w stanie idealnym. Posiadam róznież zdjęcie z przebiegiem ok. 20 000 MIL zrobione w USA.
Poduszka wystrzeliła. Właściciel ją wymienił na używaną oryginalną.
Maska, błotnik, zderzak (już od wersji S) nie naprawiane, lecz wymienione i polakierowane.

Bardzo proszę o ocenę, jakieś uwagi, na co powinienem zwrócić uwagę przy oględzinach numer dwa.


1204912050120511205212053

Lampy przód i tył w wersji US
- pytanie czy ma wymienioną lewą lampę tylną wew. i lewą manetkę na wersję EU czyli przeciwmgielne...
... w niemal idealnej konfiguracji... to jest normalna wersja PREMIUM - nie UPPER PREMIUM - czyli nie ma tarczy, ICC i kilku innych "bajerów"...
... pies wie co to za hamulce, zwykłe tarcze (chyba już trochę zmęczone) i zaciski BREMBO których nie montuje się obecnie w żadnym INFINITI (może to nakładki ?)
chyba ktoś przyoszczędził robiąc wizualną wersję SPORT bez "dużego" AKEBONO (to w sumie niemały wydatek)
zrobiony wizualnie ładnie... poza jakaś dziwną, zupełnie od czapy literką "S" na tylnej klapie, kolejna oszczędność z Ali.. za jakieś $1 zamiast OEM oryginału (~$18) ...
Nie należy kupować oczami... bo to jak widzę wersja WIZUAL SPORT ...
moim zdaniem w tych granicach finansowych / roczniku powinieneś poszukać hybrydy w wersji SPORT...

TransFeR
12th-February-2019, 22:12
Przeciwmgielnie jest zrobione, co do reszty nie jestem pewnie jeżeli chodzi o oświetlenie. Przednie lampy powinny być zmienione czy to kwestia ustawienia lampy (doświetlanie pobocza)?
Hamulce zwykłe, nie od wersji sport. Są to platikowe nakładki brembo które kompletnie nie pasują :heh: Sprawdzałem tarczy i są w stanie bardo dobrym + . Zaciekawiło mnie pomalowanie tarczy hamulcowych z tyłu, na kolor czarny , od strony mocowania piasty z felgą, to ten fragment który lubi powlekać rdza.

slepy62
12th-February-2019, 22:27
Przeciwmgielnie jest zrobione, co do reszty nie jestem pewnie jeżeli chodzi o oświetlenie. Przednie lampy powinny być zmienione czy to kwestia ustawienia lampy (doświetlanie pobocza)?
Hamulce zwykłe, nie od wersji sport. Są to platikowe nakładki brembo które kompletnie nie pasują :heh: Sprawdzałem tarczy i są w stanie bardo dobrym + . Zaciekawiło mnie pomalowanie tarczy hamulcowych z tyłu, na kolor czarny , od strony mocowania piasty z felgą, to ten fragment który lubi powlekać rdza.

To są lampy przednie w wersji US z pomarańczowymi obrysówkami, lampy symetryczne (wersje EU są asymetryczne i mają transparentne obrysówki),
teoretycznie nie powinno być problemu z badaniami technicznymi...
Kierunki z tyłu muszą być pomarańcz (wstawia się mocnego pomarańczowego leda) inaczej jak trafisz na służbistę - mogą zabrać dowód lub zholują Cię na parking
Tarcze to możesz sobie sprawdzić podczas jazdy z prędkościami > 140 i po kilku bardzo mocnych dohamowaniach czy nie zacznie się bicie bo tarcze OEM lubią się wichrować...
Malowanie tarcz - można pod warunkiem że farbą nie pojechali po części przyległej do montażu do piasty (wew) i felgi (zew.), jeżeli to nie jest farba wytrzymała temperaturowo - szybko "zniknie" i będzie znowu "ruda", tarcze OEM są malowane chyba proszkowo na czarny ale po jednej zimie wychodzi "ruda"

TransFeR
13th-February-2019, 09:37
Dzięki za porady, gdzie znajdę info na temat tego co jest w upper premium a więc czego niema omawiana q50?

Kierunki są zrobione tak jak pisałeś, mocny pomarańczowy led.

Co różni najbardziej wersję premium od sport? Chodzi mi o główne różnice... Zderzak, znaczek S, hamulce, zawieszenie,

Hmm... Dla 99.99 będzie to wersja S jak się patrzy, ale dla znawcy infinity kicz na potęgę taka wizualna przeróbka.

Myslalem o 3.7 v6 że względu na silnik, możliwość instalacji gazowej, kultury pracy,
Hybryda ma mały bagażnik a często podróżuje do wiednia 2-3-4.os z walizkami mniejszego pokroju.

Jeżeli jesteś w stanie Jeszce coś wypatrzyc to słucham uwag, bardzo cenne jak narazie.
P. S. Można sobie wybrać, czarne felgi 18', stalowe ładne ats 19',fabryczne 17 '
Myślę że na lato 19 ats a na zimę 17?

slepy62
13th-February-2019, 10:16
Dzięki za porady, gdzie znajdę info na temat tego co jest w upper premium a więc czego niema omawiana q50?
Kierunki są zrobione tak jak pisałeś, mocny pomarańczowy led.
Co różni najbardziej wersję premium od sport? Chodzi mi o główne różnice... Zderzak, znaczek S, hamulce, zawieszenie,
Hmm... Dla 99.99 będzie to wersja S jak się patrzy, ale dla znawcy infinity kicz na potęgę taka wizualna przeróbka.
Myslalem o 3.7 v6 że względu na silnik, możliwość instalacji gazowej, kultury pracy,
Hybryda ma mały bagażnik a często podróżuje do wiednia 2-3-4.os z walizkami mniejszego pokroju.
Jeżeli jesteś w stanie Jeszce coś wypatrzyc to słucham uwag, bardzo cenne jak narazie.
P. S. Można sobie wybrać, czarne felgi 18', stalowe ładne ats 19',fabryczne 17 '
Myślę że na lato 19 ats a na zimę 17?

Jeżeli chodzi o specyfikację wyposażenia - wejdź sobie na stronę:
https://infinitinews.com/en-US/infiniti/usa/channels/us-united-states-infiniti-models-infiniti-q50/presskits/us-2014-infiniti-q50-press-kit
w SPECS - masz opis wyposażenia dla różnych wersji oraz co zawierały jakie pakiety
(UPPER PREMIUM to o ile pamiętam PREMIUM + pakiety Navigation Package i Deluxe Technology Package - w tym Twoim jest chyba tylko NAVI)

Podstawowe różnice pomiędzy wersją SPORT i nie SPORT to:
- inne zawieszenie (mniejszy prześwit) w wersji SPORT (dotyczy też wszystkich HYBRID): Sport tuning with double-piston KYB shocks
- inne hamulce i zaciski AKEBONO SPORT: front zaciski 4-tłoczkowe i tarcze 355 ; rear zaciski 2-tłoczkowe i tarcze 350
- inne fotele przednie i inne wyposażenie "standardowe", zderzak... - poczytaj sobie w SPEC

Jeżeli nie jeździsz dynamicznie / ostro i nie będziesz wymieniał hamluców - felgi w zasadzie dowolne w zakresie 17"~19"
w wypadku zacisków AKEBONO SPORT - dobranie felg mniejszych niż 19" będzie problemem ...

TransFeR
13th-February-2019, 16:20
Wklejam link do aukcji która ciekawi mnie niską ceną... +instalacja, tutaj pisze ze jest wersja sport ale czy są te hamulce itp?
https://allegro.pl/ogloszenie/infiniti-q50-2015r-3-7-333km-7783745437

Dzwoniłem do sprzedającego : 2 rysy na klapie, lekka wgniotka, żadna wersja sport, poduszka też wystrzelila, podobno są zdjęcia w Google kiedy wpisze vin który ma mi dosłać. Felgi są piękne, instalacje gazową założył 2 tyg temu bo jak twierdzi jeszcze jeździ, nie ma parcia na sprzedaż... Ale po co na sprzedaż dokładać instalacje to nie rozumiem. Samochód zarejestrowany od roku w PL więc widocznie wszystkie kwestie związane z lampami rozwiązane. Kamera tylko cofania, wersja wyposażenia najwyraźniej uboga, chociaż jeszcze tego nie ogarniam.
Dziękuję z górą za pomoc, słowa fachowca są bezcenne.

Jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania to w wieczorem napiszę posta.

slepy62
13th-February-2019, 17:47
Wklejam link do aukcji która ciekawi mnie niską ceną... +instalacja, tutaj pisze ze jest wersja sport ale czy są te hamulce itp?
https://allegro.pl/ogloszenie/infiniti-q50-2015r-3-7-333km-7783745437

Dzwoniłem do sprzedającego : 2 rysy na klapie, lekka wgniotka, żadna wersja sport, poduszka też wystrzelila, podobno są zdjęcia w Google kiedy wpisze vin który ma mi dosłać. Felgi są piękne, instalacje gazową założył 2 tyg temu bo jak twierdzi jeszcze jeździ, nie ma parcia na sprzedaż... Ale po co na sprzedaż dokładać instalacje to nie rozumiem. Samochód zarejestrowany od roku w PL więc widocznie wszystkie kwestie związane z lampami rozwiązane. Kamera tylko cofania, wersja wyposażenia najwyraźniej uboga, chociaż jeszcze tego nie ogarniam.
Dziękuję z górą za pomoc, słowa fachowca są bezcenne.

Jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania to w wieczorem napiszę posta.

Tak na szybko porównując - ten pierwszy lepszy, ten to golas i do tego RWD, tak jak pierwszy to nie jest wersja SPORT...
zwykła hamulce a łopatki pewnie domontowane - bo można zamontować bez problemu...