PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX zamarzające szyby lub nogi !



slepy62
5th-December-2010, 20:55
W nawiązaniu do poprzedniego tematu - jazda przy dużym mrozie i podającym śniegu, śnieg jest zbierany przez wycieraczki na podszybie, bardzo szybko zamarza i tworzy pokrywę lodową w dolnej części szyby, to samo dzieje się w górnej części szyby przedniej.
Jedyna metoda to ustawienie temperatury i stopnia nadmuchu na maxa i tylko na podszybie.
Tyle że wtedy zamarzają nóżki, gdzyż w dolnej części pojazdu szybko robi się bardzo zimno !

sirtrojan
5th-December-2010, 20:59
nawet na maxa na podszybie nie uratuje go przed zlodowaceniem. ciesz się więc ciepełkiem w środeczku i ostukaj od czasu do czasu wycieraczkę skrobaczką. I zgarnij nią też zalegający śnieg.

slepy62
5th-December-2010, 21:37
Nadmuch na maksa w II gen. daje radę, poza podszybiem, ale w górnej i dolnej części szyby jest w miarę ok., tylko że nóżki faktycznie marzną, a chwilowa zmiana nadmuchu wystarczy że szyba zaraz zamarza

sirtrojan
5th-December-2010, 22:19
w garażu ci autko odtaje :thumb:

slepy62
5th-December-2010, 22:37
w garażu ci autko odtaje :thumb:

Taaaa... to plusik, minusik że go codziennie sól podjada jak rozmarza śnieg z podwozia.
Dziś jak przyjrzałem się w garażu mojemu w końcu wcale nie białemu autu, pięknie zasolone nadwozie, prawie całe białe - od razu pognałem na myjnię, ale jutro ma znowu padać więc...
Jak to w życiu, gdzie ruch tam buch - po wymyciu - zauważyłem obtarcia (do dna - czarny plastik wyszedł spod lakieru) na lewej stronie tylnego zderzaka - ktoś mnie przytarł na jakimś parkingu :(
Od dziś idę za radą kolegów - na parkingach daleeeeeeko od wejść i ścisku.

sirtrojan
5th-December-2010, 22:54
wku..ć się można :/

Jacob_USA
5th-December-2010, 23:20
Jak najdalej od choloty kilka kroków nikomu jeszcze nie zaszkodziło :D

Tak dla podzielenia się jak śmigam cały czas na auto ogrzewaniu 70 ogrzewanie śmiga mi tylko na nogi jak się rozgrzeje do 70 to idzie i na nogi i środek