PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 Dziwny dźwięk (tarcie) przy delikatnym przyspieszaniu głównie na bateriach



dulebamateusz
1st-March-2019, 17:20
Cześć.

Po przeglądzie na 90 tys. (obecnie 105 tys), zacząłem obserwować dziwny dźwięk, który na początku nie irytował mnie tak obecnie. Było parę wątków na forum związanym z piszczeniem itp, ale ten jest zupełnie inny i w innych warunkach.

Poniżej link do filmu. Dźwięk, o którym piszę słyszalny jest od 23 do 28 sekundy, a potem od 33 do 38 sekundy (trzeba ustawić głośność naprawdę głośno, żeby usłyszeć, bo kamerka samochodowa najwidoczniej nie jest przystosowana do rejestru tego typu dźwięków). Od razu mówię, że nie jest to wiatr, czy coś w schowkach itd.

https://www.youtube.com/watch?v=YBAQibni420

Kiedy się pojawia?
1. Przy prędkościach około 35 - 90 km/h.
2. W większości przypadków tylko gdy samochód jedzie na silniku elektrycznym.
3. Przy delikatnym naciśnięciu pedału gazu (podtrzymywanie aktualnej prędkości). Jeśli mocniej wcisnę gaz, to irytujący dźwięk znika.
4. Zawsze wtedy, jeśli silnik jest rozgrzany.
5. Często się pojawia kiedy jadę spokojnie, ale chwilę wcześniej jechałem na wyższych obrotach (dość duże przyspieszenie, hamowanie i znów przyspieszenie).

Nie wiem jak dokładniej opisać to co słychać. Coś jakby z prawej strony tarło, albo jakby coś leżało w podłodze i w określonych warunkach wibrowało i dawało taki dźwięk. Jak jechałem z kolegą to opisał to jakby świst powietrza przez jakiś element (ale to nie jest jednostany świst, bardziej pasuje do kota, kiedy mruczy).

Wcześniej na pewno nie było tego dźwięku. Z czego to może wynikać? Czy ktoś z was miał podobny przypadek?

Pozdrawiam :)