PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Problem z wyswietlaczem



weider
6th-December-2010, 23:11
Witam serdecznie (moj pierwszy post :-) )
Od wczoraj mam problem z wyswietlaczem navi/audio w FX35 ... prawie calkiem zgasl, w nocy delikatnie zarysowywuje sie normalny obraz wyswietlany na ekranie np z audio.
Czy ktos mial podobny problem ? jakies sugestie dotyczace usuniecia usterki (dodam ze nie jest to wina opcji typu jasnosc, kontrast itp)
Przy wrzuceniu wstecznego biegu, obraz kamery wyswietla sie wg mnie ok

pozdrawiam

sirtrojan
6th-December-2010, 23:23
Zaczął bym od poprawienia kostek i taśmy do monitora!
ramke zdejmujesz poważając ją i odciągając do siebie.
Żeby sie dostać do kostek musisz wysunąć cały moduł radia - odkrecasz 4 śrubki

955

Ale zanim bym to zrobił udał bym się tu:
http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-doczye-Przywitaj-si-adnie-!
i w kilku słowach przywitał się i ew przedstawił swoje autko :)

weider
7th-December-2010, 15:38
Wyciągnąłem wszystkie wtyczki idące do wyświetlacza, przedmuchałem ... i nic to nie dało. To samo zrobiłem z takim urządzeniem od którego idą przewody do monitora "RGB Multimedia Interface" ... nadal nic.
Obraz prawie calkowicie niewidoczny.
Jakieś dalsze sugestie, podpowiedzi ? może jakiś bezpiecznik jest odpowiedzialny za zasilanie monitora, a te delikatne zarysy są tylko z przewodów sterujących.
Proszę fachowców o pomoc.

sirtrojan
7th-December-2010, 16:42
zrob fotkę! jak to wygląda - zakładam że wiesz jak przełaczyć monitor w tryb nocny i w tryb dzienny. ;)

weider
7th-December-2010, 17:15
Na zdjęciu nic nie wyjdzie. Wygląda to tak jak by ekran był całkowicie wyłączony. Jest prawie całkiem czarny, tak jak by był wyłączony w ustawieniach settings/display off. Różnica to:
- obraz jest leciutko podjaśniony (bardzo delikatnie ale jednak jest różnica względem całkowitego wyłączenia)
- patrząc pod kątem w dzień lub wpatrując się w ekran w nocy, widać normalne napisy które są na ekranie. Jest to bardzo słabo widoczny obraz ale jednak je widać (czyli obraz z audio, klimatyzacji itd jest wysylany poprawnie)

Nie ma winy w ustawieniach, nikt nic nie kombinował itp. Poprostu wyłączyłem raz samochód sprawny, 10 min później załączyłem go i zauważyłem opisywane problemy.

pozdrawiam

sirtrojan
7th-December-2010, 19:58
póżniej dam ci info jak wejsc do trybu diagnostycznego monitora. Na razie musze wylaczyc kompa.

quku
7th-December-2010, 21:21
no nie słyszałem o takim problemie w FX ale z twojego opisu wynika że brak jest podświetlenia monitora LCD a to już jest problem jeżeli nie jest brak gdzieś styku ew. brak zasilania to raczej jest to nienaprawialna sprawa :( to Ci sprawdzi "każdy"elektronik od TV

sirtrojan
7th-December-2010, 22:14
Menu serwisowe w twoim poliftowym.
wyłączasz radio. trzymając klawisz nr 4 przekręcasz pokrętło głośności w prawą stronę - tak kilka obrotów.
Jest menu selftestowe - display - pogrzeb trochę to może tam coś znajdziesz. Wiem że jest opcja ustawiania i regulacji kontrastu i kolorów ale dawno nie korzystałem z tego menu.

weider
8th-December-2010, 19:14
Jeszcze jak bys mi powiedzial dokladnie ktory to klawisz nr 4 oraz sposob wylaczenia radia (przyciskajac pokretlo od podglaszania ?)
Dzieki za szybka pomoc w sprawie ...

sirtrojan
9th-December-2010, 03:53
4 to przycisk zmieniarki nr 4 -
kręcisz gałką głośności :)
powodzenia

weider
9th-December-2010, 18:41
posprawdzalem tam wszystko, nie znalazlem nic co by mnie zaniepokoilo
oczywiscie test kolorow i gradientu nie przeszedl wg mnie pomyslnie - kolory sa mdle ... wina wyswietlania przez lcd, w tescie tym jest odeslanie do "manual settings lub system" ... czy orientujecie sie gdzie jest "manual settings"

rozmawialem ze znajomym elektronikiem, wg niego moze byc uszkodzony modul posredni od ktorego ida sygnaly do monitora "RGB Multimecia Interface" tylko dlaczego obraz z kamery cofania jest w 100% poprawny ?
problem istnieje tylko na obrazie wysylanym przez audio i manu

pozdrawiam