PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Usług InfinitiTouch - u kogoś działa?



PRIMAR
10th-March-2019, 21:46
Jestem nowym użytkownikiem QX 30. Auto jeździ super.
Aktualnie próbuję "ogarnąć" usługi Infiniti InTouch. Kupując auto wiedziałem, że ten system jest z poprzedniej epoki, ale miałem nadzieję, że przynajmniej działa. Niestety, jak na razie nie bardzo.
Mam konto na portalu https://pl.intouch.infiniti.eu w którym w "Moim garażu" parkuje moje auto, z moim numerem VIN. Mam uruchomione dwie subskrybcje:
- INFINITI INTOUCH™ SERVICES aktywną do 21.02.2022
- INFINITI INTOUCH™ TRACKING aktywną przez miesiąc za darmo, a potem płatna (nie wiadomo ile).


Ta pierwsza, INFINITI INTOUCH™ SERVICES ma opis: "Aktywując “INFINITI InTouch™ Services” otrzymają Państwo możliwość monitorowania i kontrolowania na odległość wasz pojazd poprzez “Infiniti InTouchServices App”, bezpośrednio na waszym smartfonie lub przez dostęp do portalu web." Niestety, aplikacja InTouch Service, którą zainstalowałem w moim smartfonie (Galaxy S9, Android 9 Pie) nie działa, pisząc, że system operacyjny jest niekompatybilny. Dostęp przez portal web - nie wiem jaki.


Druga subskrypcja, INFINITI INTOUCH™ TRACKING z opisem "Aktywując „INFINITI InTouch™ Tracking” daje automatycznie możliwość uzyskania informacji w przypadku ewentualnej kradzieży. Istnieje potencjalna możliwość zlokalizowania pojazdu i zgaszenia silnika. W razie potrzeby będziecie mogli poinformowac operatora o kradzieży." Niestety nie mam pojęcia jak ma działać. Może też przez tę aplikację, która nie działa?


Jest jeszcze aplikacja na smartfonie, Mobile App, która teoretycznie działa. Powinna zainstalować w aucie aplikacje Google Online Search i Facebook, ale ani razu się nie udało, bo próbuje się połączyć z autem ciągle jest w stanie "Connecting" nie dochodząc nigdy do "Connected".


Czy robię jakiś błąd? Czy się komuś coś udało, czy też to wszystko po prostu nie działa?


Jedyne, co działa, to lokalizacja auta - pokazuje położenie samochodu bezbłędnie.

anneck
10th-March-2019, 22:05
Gratulacje zakupu - dobry wybór! :)

Rozpoznanie tego tematu robiłem rok temu, więc może to być lekko zdezaktualizowane, ale wynik mojej analizy był taki, że usługi lokalizacji i zarządzania zdalnego w Polsce (czy nawet Europie?) w ogóle nie ma.

Co do łączenia z aplikacją (google online search / facebook) to mi się udało - tylko w przypadku Iphone'a musi on być połączony przez kabel USB a nie przez Bluetooth.

Niestety w mojej skromnej ocenie google search i facebook jest mało praktyczny i tylko raz tej funkcjonalności użyłem. Służy ona jedynie do wyszukania adresu na podstawie zapisanego eventu np na facebooku.
Bardziej przydatne jest wysyłanie adresu z google maps do samochodu.

Daj znać jak coś wykminisz o czym nie jestem świadomy :)

Do zobaczenia gdzieś w KRK :)

PRIMAR
10th-March-2019, 22:51
Dzięki, na razie jestem bardzo zadowolony ... i niech tak zostanie. :)
Być może z iPhonem działa. Niestety z Androidem jakoś nie chce.
Na filmach z Niemiec widziałem, że wśród aplikacji InTouch jest u nich Kalendarz. Niestety u nas nie ma - pewnie jakieś ograniczenia regionalne. Fajnie byłoby, gdyby synchronizowało się z kalendarzem w w telefonie i rano przypominało o dzisiejszych zaplanowanych wydarzeniach. Pomarzyć dobra rzecz ...
Co do nawigacji, to fajnie, że jest, ale aktualność map - wiadomo. Prócz tego przyzwyczaiłem się do bieżących informacji o natężeniu ruchu. Od dawna używam TomTom-a wspomaganego czasem Mapami Google. Stąd Galaxy w specjalnie zaprojektowanym do QX 30 uchwycie firmy Brodit.
Będę drążył temat. Jeżeli coś odkryję, to oczywiście podzielę się. :)

anneck
10th-March-2019, 22:57
Z ciekawości - mapy też masz z 2015 roku?

PRIMAR
10th-March-2019, 23:13
Z roku 2017.
Dokładnie:
Wersja mapy 20170901
Wersja oprogramowania 210