PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Osłona przegubu półosi manżeta]



dachy
7th-December-2010, 17:54
Witam wszystkich,
Pilnie potrzebuje osłonę przegubu półośi - przód (od kola) .. w Nissanie koszt 250 zł i do tego czas zamówienia 10 dni.

Można także kupić uniwersał tylko nie wiem jaki rozmiar
- średnica wewnętrzna osłony na wyjściu na ośkę ??
- średnica wewnętrzna osłony na wyjściu na przegub ??

Dzieki za pomoc :hail:

sirtrojan
7th-December-2010, 18:50
Bolo miał taki problem i miał podesłac do mnie zużytą osłone - nigdy nie dotarła :/

Dachy podjedz do mechanika ew sam zmierz średnice - mam koło siebie sklep z wyrobami gumowymi! coś dobiorą!

Jacob_USA
7th-December-2010, 19:37
Ja juz to przerabialem, W INFINITI service zawolali mi za axel $750 pogielo ich na ostro wiec znalazlem ta strone
http://www.partsgeek.com/gbproducts/WC/7021-01060554.html?utm_source=google&utm_medium=ff&utm_term=2003-2007+Infiniti+FX35+CV+Boot+Kit+EMPI+Right+Inner+03-07+Infiniti+CV+Boot+Kit+06+04&utm_content=YN&utm_campaign=PartsGeek+Google+Base
http://www.autopartswarehouse.com/details/QQInfinitiQQFX35QQBeck_ArnleyQQCV_BootQQ20032005QQ 103-2941.html

overnight przyszlo do domku i odrazu po paru godzinach moglem smigac.

dachy
7th-December-2010, 20:38
Tylko jak .. nie można zmierzyć średnicę bez zdejmowania całej osłony i to tylko u mechanika. Wtedy samochód jest odstawiony. Na razie pęknięcie obkleiłem taśmą .. mam nadziej ze wytrzyma kilka dni.
Grzegorz: A nie mógł by Bolo zmierzyć stara osłonę - średnicę .. bardzo by mi pomogło.

Heh a te zamówienia overnight tylko w USA nie tutaj .. pamiętam good old times :-)

Do tego ceny nie do porównania nawet kupując OEM .. w PL 250 zl a w USA $25

infinitipartsusa:

FRONT
Inner boot, fx, right ---- 03-04 ---- $37.41
Inner boot, fx, left ----- 03-07 ---- $30.06
Outer boot, fx, --------- 03-07 ---- $24.98

sirtrojan
7th-December-2010, 21:11
nie było go na forum od dawna .

dachy
7th-December-2010, 22:06
nie było go na forum od dawna .

Już zamówiłem 2 szt. ($9.68 each) overnight do NY a next week w PL - https://www.rockauto.com/catalog/x,carcode,1431976,parttype,2284
Thnx anyway :)

Jacob_USA
7th-December-2010, 22:08
No i widzisz jednak z USA najlepiej :P:P bylo wracac do Polszy ?? :D

dachy
7th-December-2010, 23:31
oj widzę ze za nie długo i ja wrócę swojej ojczyzny :)

Jacob_USA
8th-December-2010, 01:19
Wracaj Wracaj !! :)

pgkoci
3rd-October-2011, 19:37
Chłopaki, czy macie jakiś dobry namiar w Polsce by szybko kupić 2 osłony przegubu do przednich kół? Czy pasuje osłona od nissana murano (fx 3.5 2005r.)?
Pzdrw
Piotrek

sirtrojan
3rd-October-2011, 20:13
nie wiem - a jako że masz niedaleko wymontuj to co masz teraz ew zmierz - długość i średnice otworów i podbij na pułąwską vis a vis dolnej. Jest tam sklep z artykułami gumowymi. Jak mają to dobiorą ci coś na szybko. Jak nie mają to skręcą.

Sklepik ma tylko artykuly z gumy - chyba niewiele takich zostało więc puki można trzeba by się zaopatrzyć na zapas.

Może ktoś ma zużytą osłonę i może mi ją wysłać.
Czekam cały czas na tę od bolka ale po 1,5 roku tracę nadzieję :becky:

pgkoci
5th-October-2011, 19:25
JEstem właśnie po wymianie zewnętrznych osłon przegubów w przednich kołach. W Japan Auto na ul. Wynalazek bez problemu dobrali mi z jakiegoś innego auta. Wymiary są następujące: długość 90mm, średnice otworów to 24mm oraz 78mm. Pozdrawiam
Piotrek

sirtrojan
5th-October-2011, 20:09
dzięki za info :)

pgkoci
14th-October-2015, 13:14
Czy wymieniał już któś może zewnętrzne osłony przegubu w II gen. i może polecić jakąś miejscówkę, gdzie takowe osłony dostać?

Buziaczek81
14th-October-2015, 17:29
Czy wymieniał już któś może zewnętrzne osłony przegubu w II gen. i może polecić jakąś miejscówkę, gdzie takowe osłony dostać?

Mozesz spróbować na Ul.Parowcowa Warszawa Wlochy tam naprawiaja maglownice maja tez oslony.Warto zapytac wydaje mi sie ze nie bedzie problemu tez z wymiana na miejscu.

pgkoci
14th-October-2015, 17:34
Mozesz spróbować na Ul.Parowcowa Warszawa Wlochy tam naprawiaja maglownice maja tez oslony.Warto zapytac wydaje mi sie ze nie bedzie problemu tez z wymiana na miejscu.

Ok, dzięki:hail:

maruss84
23rd-March-2018, 16:36
Dzis przy wymianie tarcz i klocków okazało się, że z przegubu/półosi wali smarem

10870

Widać było, że smar wydostaje się spod opaski, trochę ją docisnąłem może coś pomoże, ale ogólnie chcę to naprawić. Wystarczy wymienić tą gumę? Ma ktoś sprawdzony sklep/allegro/internety z pasującym modelem do FX I gen.

maruss84
25th-August-2019, 00:39
Przerabiał już ktoś temat wymiany osłony gumowej na półosi w 2 gen. w silniku 3.7, a konkretnie prawy przód ta osłona od strony silnika.

Mateusz ex37
25th-August-2019, 08:37
Problem z rozbiórką?

maruss84
25th-August-2019, 12:11
Problem z rozbiórką?

Sprowadzilem auto z USA z uszkodzonym amorem i półosią. Guma od strony silnika jest rozerwana i część półosi wyskoczyła. Da się to wogóle złożyć czy trzeba nową półoś.
Na allegro jest coś takiego
https://allegro.pl/oferta/przegub-wewnetrzny-nissan-infiniti-fx35-37-45-50-7955684179?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShareATTACH=CONFIG]12850[/ATTACH]

Ale z opisu chyba do mojego to nie pasuje

https://www.olx.pl/oferta/przegub-wewnetrzny-infiniti-fx37-02-prawy-CID5-IDAY1x7.html

Może we wszystkich siedzi to samo

Mateusz ex37
28th-August-2019, 17:12
Powinno się dać naprawić o ile coś nie jest połamane.
Na zdjęciu kielich półosi od QX60 ale filozofia raczej jest ta sama. W zaznaczonym miejscu jest pierścień zabezpieczający. Jak podważysz go śrubokrętem to wyskoczy. Wówczas wyleci to potrójne łożysko. To potrójne łożysko jest na wieloklinie ośki i jest zabezpieczone segerem. Jak zdejmiesz seger to może być, że trzeba będzie użyć młotka by to potrójne łożysko zbić. teraz można zdjęć starą gumę.
PS kielich półosi od strony silnika najczęściej jest na zatrzask. ( trzeba energicznie szarpnąć by wyjąć. Czasem jednak trzeba użyć jakiejś łyżki do podważenia. A czasem jest na kilka śrubek 6-8.
Czasem po stłuczce może się ośka półosi delikatnie skrzywić. ( niemal niedostrzegalne gołym okiem) Warto podjechać do zakładu by sprawdzili czy nie jest krzywa.

Kupując nową część warto zmierzyć średnicę tego czpienia co wchodzi w silnik oraz liczbę zębów na wieloklinie. Te dane często są podane w ogłoszeniu.

maruss84
11th-November-2019, 13:11
Potrzebuję gume przegubu wewnętrzego prawa półoś przód do QX70 3.7. Okazało się, ze półośka jest dobra tylko jest pęknięka guma.

Gdzie PL dostane taką?

maruss84
17th-November-2019, 14:33
panowie, nikt nie zmieniał gum w przegubach w II gen?

sirtrojan
17th-November-2019, 18:54
zmierz ja i poszukaj zamienników.

maruss84
17th-November-2019, 19:20
zmierz ja i poszukaj zamienników.

No właśnie z tą do infi nie jest łatwo bo ona na przegubie wewnętrzym nie jest prosta tylko ma takie jak to majster powiedział, ząbki półokrągłe
Cos jak na foto
13417

slepy62
18th-November-2019, 09:00
No właśnie z tą do infi nie jest łatwo bo ona na przegubie wewnętrzym nie jest prosta tylko ma takie jak to majster powiedział, ząbki półokrągłe
Cos jak na foto
13417

Jeżeli zakup jeszcze dziś - mogę dorzucić do lotniczej na za tydzień (jeżeli mają na stock'u) - tylko który to ?
(wg. opisu wewnętrzny to to niebieski)
Ceny w Dubaju - porównywalne...http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=13421&stc=1

maruss84
18th-November-2019, 23:38
Jeżeli zakup jeszcze dziś - mogę dorzucić do lotniczej na za tydzień (jeżeli mają na stock'u) - tylko który to ?
(wg. opisu wewnętrzny to to niebieski)
Ceny w Dubaju - porównywalne...http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=13421&stc=1

wizualnie jak ten niebieski. to cena za cały przrgub? jak tak to odpuszczam. Chciałem złożyć pół oś i ewentualnie komus potrzebującemu odsprzedać. W przypadku gumy za 30 pln by sie opylało a tak to szkoda zachodu, ale jak zawsze dzięki za info