PDA

Zobacz pe?n? wersj? : 3.5H. Q50s Hybrid nie odpala.



Lukas_IF
20th-March-2019, 17:12
Witam. Potrzebna pomoc. Od wczoraj nie mogę uruchomić auta. Otwiera się tylko z kluczyka natomiast po wciśnięciu przycisku START/STOP nie ma żadnej odpowiedzi. Co ciekawe jest ikoną auto z kluczykiem chyba immobiliser który ciągle mruga z odstępem 3 s. Żadnej innej reakcji nie ma. Dodam jeszcze że zamykanie auta tylko poprzez kluczyk mechanicznych. Dzisiaj zamierzam wymienić baterię w obu kluczykach bo jeden i drugi (zaprogramowany na inną osobę) też zachowuje się tak samo. Przypuszczam albo baterie albo akumulator albo immobiliser albo no właśnie... Może ktoś z Was miał balbo słyszał o podobnym przypadku. Przyda się każda podpowiedź. Jakieś wskazówki?

kubeusz
20th-March-2019, 18:11
A jakies błedy systemu?
Podladuj akumulator auta.

Ja tak mialem jak odkurzalem auto na zaplonie, odkurzaczem na zapalniczke. Jeszcze wszystkie systemy zaczeły wariować i zgłaszać bład.
Moze film zamiescisz?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

grisza
20th-March-2019, 18:25
Czy przeprowadzałeś procedurę awaryjnego uruchomienia silnika w przypadku rozładowania baterii lub zaistnienia szczególnych warunków atmosferycznych zakłócających działanie kluczyka ?

matyj2
20th-March-2019, 18:59
A jak włożysz kluczyk do stacyjki też nic? Ja mam uszkodzony moduł komfortu i mam te same objawy co Ty ale mi odpala po włożeniu kluczyka do stacyjki

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

WoWi
20th-March-2019, 19:11
A jak włożysz kluczyk do stacyjki też nic? Ja mam uszkodzony moduł komfortu i mam te same objawy co Ty ale mi odpala po włożeniu kluczyka do stacyjki

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

A gdzie Q50 ma stacyjkę? :-D

matyj2
20th-March-2019, 19:14
A to o tym nie wiedziałem że nie ma [emoji39] ja mam fx i tu jest

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

candy81
20th-March-2019, 19:26
Proponuje najpierw sprawdzic napiecie na akumlatorach. Kluczyki nie maja tu nic do tego. Jesli jest rozladowana bateria wystarczy zbliżyć pilot do guzika i powinien odpalic.

Lukas_IF
20th-March-2019, 19:29
Czy przeprowadzałeś procedurę awaryjnego uruchomienia silnika w przypadku rozładowania baterii lub zaistnienia szczególnych warunków atmosferycznych zakłócających działanie kluczyka ?

Opisz to...
Może sprawdzę zaraz,...

Lukas_IF
20th-March-2019, 19:35
A błędów żadnych nie widać. Auto nie reaguje na nic. Kontrolek na desce nie ma. Tylko jak pisałem wcześniej od IMMO ciągle miga.

grisza
20th-March-2019, 19:45
1.Dźwignia skrzyni biegów na P
2.Wciskasz mocno pedał hamulca
3.Dotykasz kluczykiem włącznika zapłonu-powinieneś usłyszeć sygnał dźwiękowy-cały czas trzymając pedał hamulca wciśnięty.
4.Wciskasz przełącznik zapłonu - w ciągu 10 sekund od usłyszenia sygnału dźwiękowego z punktu 3 - cały czas trzymając pedał hamulca wciśnięty.
Silnik powinien odpalić
Jeśli nie odpali sprawdź napięcie na akumulatorkach, tak jak napisał candy81
Jeśli będzie OK to przychodzi mi jeszcze do głowy temat stawiany na amerykańskim forum - problem z anteną wewnętrzną odbierającą sygnał z kluczyków.

slepy62
20th-March-2019, 22:31
Czy jak otwierasz drzwi z kluczyka mechanicznego - działają centralne zamki ? możesz otworzyć bagażnik ?

Jeżeli NIE - to padł aku - a że to nowoczesne żelówki czy cuś tam takiego - należy kupić nowy, wprawdzie możesz podładować ale padnie ponownie po kilku godzinach lub dniach.

W ciągu ostatniego miesiaca 3 forumowiczów z Q50 MY14 dzwoniło do mnie z problemem braku reakcji na cokolwiek i... lol brakiem możliwości otworzenia bagażnika, kłania się temat montażu przedłużki do otwierania awaryjnego klapy bagażnika lol

Jeżeli padł aku - pożycz buster (możesz mieć problem z doładowaniem padniętego aku poprzez podpięcie ładowarki w komorze silnika)
- po podpięciu bustera otwórz bagażnik, odepnij i podładuj aku + szybko kup nowy...

Lukas_IF
20th-March-2019, 22:44
Wszystko wskazuje na to że padł akumulator. Jutro sprawdzę jeszcze napięcie i spróbuję podładować. Dzięki za podpowiedzi.

slepy62
20th-March-2019, 22:53
Wszystko wskazuje na to że padł akumulator. Jutro sprawdzę jeszcze napięcie i spróbuję podładować. Dzięki za podpowiedzi.

W serwisie kosztuje chyba > 1200-zł, trudno kupić niemiecki zamiennik bo są za duże
ja kupowałem 4 lata temu w NIPPON auto na Radzymińskiej / W-wa, za ~300-zł (cena przy zwrocie starego)
jak narazie jeżdżę 4 lata bezproblemowo

12214 12215 12216

czejzee
21st-March-2019, 10:39
Potwierdzam, oponiarze mi zmieniali koła i nie zamknęli drzwi. Padł aku, zero reakcji, nawet na manerwowanie kluczykiem w w drzwiach. Dobrze, że padł gdy był otwarty :D Z przodu można go "lekko podładować" aby otworzyć bagażnik, następnie podładowaliśmy aku w bagażniku... póki co jest ok, ale mam 12% aku, także muszę zastosować procedurę kupna tego, który wymienił slepey62. Sprostuję tylko, że w serwisie życzą sobie już 1800 zł za taki oryginalny akumulator, no i trzeba na niego czekać 2-3 tygodnie. Wolę przetestować Irkowe rozwiązanie :D

kubeusz
21st-March-2019, 10:51
Swoja droga to niezły patent żeby klapa nie działała przy niskim poziomie aku.... Chyba tego nie przemyśleli.

Ja mam buster, ale jak bym go akurat mial w bagażniku to lipa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
21st-March-2019, 12:53
Swoja droga to niezły patent żeby klapa nie działała przy niskim poziomie aku.... Chyba tego nie przemyśleli.
Ja mam buster, ale jak bym go akurat mial w bagażniku to lipa.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awaryjne otwieranie bagażnika jest - tylko trzeba zrobić lol przedłużkę, opis w poście:
http://www.ifans.pl/showthread.php?4811-INFINITI-Q50-HYBRID-awaryjne-otwieranie-baga%BFnika&highlight=Infiniti+awaryjne

Lukas_IF
22nd-March-2019, 18:57
No i wszystko jasne. Irek dzięki za podpowiedź. Ostatecznie przydał się Booster do akumulatora. Auto odpaliło. Przed podłączeniem napięcie wynosiło trochę ponad 2V. Po godzinnej jeździe próbnej napięcie na gorącym silniku wynosiło 13,1V. Pozostawiłem go na noc i rano było ok. 12,7V. Dzisiaj cały dzień auto jeździło i wszystko wskazuje na to że jest OK. Coś musiało go rozładować. Dodam że przed całym tym zdarzeniem małżonka jeździła autem. :car: :D I być może tutaj należałoby się doszukiwać rozwiązania. Zobaczymy co będzie po weekendzie. Auto trochę postoi.

Na wypadek jednak sprawdzę akuwulator i jego wydolność. Zobaczę ile jeszcze wytrzyma. Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

czejzee
29th-December-2019, 13:18
Dobra, bo finalnie nie kupiłem aku do Hybrydy, ale niebawem mi padnie, tak powiedziano w serwisie. Więc zamiast załatwić się gdzieś na wyjeździe... wolę się ubezpieczyć i kupić to ustrojstwo. Jak dzwoniłem w okolicach marca, to NIPPON już nie ma. Gdzie można jeszcze tego szukać? Wolumen?

Pioter 1
14th-December-2020, 19:00
Znowu zima, moze kogos zainteresuje informacja...
na: https://www.varta-automotive.pl/pl-pl/battery-finder
do hybrydy:
Blue Dynamic 570 412 063 (E23) lub
Blue Dynamic EFB JIS 572 501 076

Pioter 1
16th-January-2021, 22:40
Przepraszam za podanie mylnej informacji jakoby akumulatory Varty pasowaly do hybrydy.
Neistety sa za duze.

sirtrojan
17th-January-2021, 00:10
Wyedytuj posta i dopisz ze nie pasują jednak.

InfiLuks
14th-April-2022, 00:51
Dzisiaj po dwóch tygodniach przerwy chciałem odpalić auto i nie mogłem nawet drzwi otworzyć, po wejściu do środka okazało się że wszystko padło.
Chcę podładować akumulator jednak nie mogę zlokalizować + i - do podpięcia klem, prośba o info gdzie mogę je znaleźć pod maską? (najlepiej zdjęcie) oraz czy mogę ładować standardowym prostownikiem?

wlaziu
14th-April-2022, 01:41
https://m.youtube.com/watch?v=RFdAcrrln5w
Możesz ładować wszystkim co nadaje się do ładowania aku 12v.
Po rozładowaniu porządane jest naładować akumulator na full (minimum 10h przy prądzie 7A), jeśli ma jeszcze posłużyć. Najlepiej zostawić na prostowniku na 24h, a nawet 48h jeśli aku już stary.