PDA

Zobacz pełną wersję : Czarne maleństwo

Maxx
31st-March-2019, 14:18
W ubiegły piatek nasza rodzina się nieco powiększyła o 2 maleństwa , to przybyło wraz ze mną z Gdańska gdzie miałem okazję poznać wspaniałą ekipę tamtejszego salonu :infi:
Wielkie podziekowania dla Pawła i Alexa którzy nie dali mi wyboru , coś w stylu
"Kupuj ten samochód bo jak nie to my to zrobimy" :)
zatem nie było wyjścia i do domu wróciłem czymś takim:
12258

370z GT edition 2012 , przebieg 32tys km ( dokładnie sprawdziliśmy i nic nie wskazuje aby auto miało przejechane wiecej ) stan wizualny i techniczny idealny więc dołożę wszelkich starań aby go w takim zachować
Niebawem przegląd , wymiana oleju silnikowego i w mechanizmie różnicowym oraz wymiana wszystkich filtrów

PawelInfi
31st-March-2019, 14:44
Czekałem kiedy się pochwalisz :D

Również było miło poznać, mam nadzieję, ze Zetka będzie się dobrze sprawować i tak, muszę przyznać, że tak MEGA zadbanego egzemplarzu auta (oprócz własnego) to dawno nie widziałem :))

P.S : I co z wydechem? Daje po uszach przez 6 godzin i powrót do fabryki, czy jednak zostawisz? :)

P.S 2 : Środek byś pokazał, bo tapicerka niczego sobie :)

Maxx
31st-March-2019, 16:16
Oczywiście , juz daję fotki .
12259
12260
W zasadzie wnętrze wygląda teraz jeszcze lepiej niz w piatek bo wstawki z licowanej skóry wyczyściłem Gliptone GT15 a następnie zaimpregnowałem GT11 (choć jest niby dedykowany do ciemnej skóry) - efekt czyszczenia był naprawdę widoczny mimo iż wcześniej tapicerka wyglądała doskonale . Środki foteli z alcantary wyczyszczę i zaimpregnuję jak przyjdą preparaty z colourlock .
Niestety czyszczenie jest upierdliwe by nie pobrudzić alcantary środkiem do skóry i odwrotnie

Wydech daje po uszach więc skróciłem czas podróży o 1,5godz , przy obrotach 3500 i powyżej było nawet znośnie . Kolega już otrzymał radosną wiadomość że niebawem stanie się właścicielem wydechu :) , ja powróce do nudnego seryjnego tłumika lol

czejzee
31st-March-2019, 16:46
Piękny! Super wybór!

Maxx
14th-April-2019, 20:01
Pracowity weekend !
Zetka zaliczyła pełny przegląd (32tys km ) wymiana wszystkich filtrów , olej Amsoil Signature 5w50 + modyfikator archoil 9200 oraz Amsoil 75w90 do tylnego mostu .
Diabelskie "odbyty" zostały usunięte i zetka nareszcie brzmi tak jak lubie :)
12374
Alcantara zaimpregnowana i po 1,5 godziny udało mi się odkopać 2 felgi z warstwy szlachetnej patyny .
12375
Teraz tylko nowe opony (tył jest już w stadium slick'a ) oraz jakaś powłoka kwarcowa na lakier i .... :car:

Invicto
14th-April-2019, 20:58
Jesli chodzi o opony to moge polecic Falkeny FK510, bardzo dobrze kleja, maja sztywne scianki i przy Potenzie odczujesz komfort na +

Maxx
14th-April-2019, 21:11
Dzieki ! , chodzi o te ?
https://www.oponeo.pl/dane-opony/falken-azenis-fk510-275-35-r19-100-y-xl-mfs-zr#250307373
a jak oceniasz ich zachowanie na mokrej nawierzchni ?
Są w klasie A na mokrym jesli chodzi o efektywność hamowania , ale mnie zwłaszcza interesuje uślizg boczny
szkoda że tylko 2 lata gwarancji ...

A masz może jakieś doświadczenia z Dunlop'em ?
https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sport-maxx-rt-2-275-35-r19-100-y-xl-mfs#250125122

Invicto
14th-April-2019, 21:54
dokladnie to te opony. Jesli chodzi o Dunlopy to kolega kupowal RT do zetki, trakcja wypadała gorzej, scianki troche bardziej miekie, za to komfortowe i ciche. Z RT2 nie miałem styczności.

Maxx
30th-June-2019, 17:23
Jesli chodzi o opony to moge polecic Falkeny FK510, bardzo dobrze kleja, maja sztywne scianki i przy Potenzie odczujesz komfort na +
Przejeździłem już na nich 2 tys km i oceniam bardzo pozytywnie !
Trakcja na mokrym bardzo dobra ze wzgledu na głebokie i szerokie rowkowanie opony , na suchym też dobra choc czasem przy przyspieszeniu zapala mi się kontrola trakcji właszcza w momencie zmianie biegu. Ogólnie opona posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny . Chyba kupię jeszcze jeden komplet na :infi:
Dzieki za rade :hail:

Invicto
1st-July-2019, 17:40
Super ze jestes zadowolony, teraz zobaczymy jak bedzie wygladalo zuzycie...