PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Co to za dzwięk przy hamowaniu na zbkolowanych kołach?



babel
13th-December-2010, 16:16
Czesc,

Nie wiem czy jestem w stanie to dobrze opisac... Poki co mam opony letnie, chcialem zobaczyc jak bedzie sie auto zachowywalo na sliskim, a ze napadalo mnostwo sniegu to sobie pojezdzilem. Z VDC ON, SNOW OFF, gdy hamuje do deski wlasciwie z dowolnej predkosci ale na tyle mocno ze opony staja slysze okropny dzwiek - jakby ktos mi wkladal patyk w szprychy! Przy normalnym dohamowywaniu czy hamowaniu na suchym/mokrym (ale nie sniegu) nigdy czegos takiego nie slyszalem. Nie jestem pewien czy mam to samo na VDC OFF - musze jeszcze raz sprawdzic, ale napewno mam to samo na SNOW ON. Czy spotkaliscie sie w ogole z czyms takim?

-Babel

PS. na komputerze bylem jakies 3 miesiace temu i nie bylo zadnych bledow, od tamtej pory zrobilem ok. 10000

sirtrojan
13th-December-2010, 16:41
nie pamiętam czy równie podejrzane hałasy miałem w swoim zawieszeniu ale raczej nie ma się czym przejmować jeśli pojawia się tylko na śniegu.
Jeśli masz na myśli takie rzężenie - dosyć mocno słyszalne w kabinie to jest z pompy ABSu i oprócz tego że dziwnie głośnie, całkowicie normalne w FXach.

letnie oponki ? jesteś hardcorem :becky:

babel
13th-December-2010, 18:45
dzieki sirtrojan,

Nie mialem czasu sie jeszcze kupic opon, zrobie to w tym tygodniu. Troche mnie uspokoiles z tym rzężeniem, dzieki.

Schirru
13th-December-2010, 19:29
ale pompa abs nie wydaje aż tak "dziwnych" dzwięków, tylko taki jak ma w zwyczaju:) i raczej każdy użytkownik auta z abs zna ten specyficzny dźwięk (choć brzmi on z różnym natężeniem w różnych samochodach. akurat w fx jest dość głośny.) może - choć wątpie - masz niedokręcone koła?? podobny dźwięk - "patykowy" - występuje też gdy do wymiany są przeguby, ale raczej nie występowałby on tylko podczas hamowania...

lolipanther
13th-December-2010, 20:52
to na pewno pompa abs jeszcze w żadnym samochodzie nie miałem tak głośnej jak fx-sie a w mercedesie z pompą SBC to wcale nie słychać ani aie czuć jak pracuje ABS :)
więc można się zdziwić gdy usłyszy się ten dźwięk po raz pierwszy:)

babel
15th-December-2010, 23:53
dzieki... zwazywszy na to ze to moje pierwsze auto z ABS... to moglem sie zdziwic :)

sirtrojan
16th-December-2010, 00:07
jak najbardziej miałeś prawo. Do tej pory wprawia mnie to w zdziwienie ze takie auto może być w poślizgu tak bardzo hałaśliwe.

ZYZIO
16th-December-2010, 00:50
francuska technologia z renault :( się kłania na pocieszenie ;)

Jacob_USA
16th-December-2010, 04:28
W Maximie tez mialem taka orkiestre

Lukasz
16th-December-2010, 14:53
francuska technologia z renault :( się kłania na pocieszenie ;)

Tak? :) A co tam jeszcze niby z renault jest?

Jacob_USA
16th-December-2010, 16:14
Z REnaulta to moze jedynie tam sa paski klinowe ;)

ZYZIO
16th-December-2010, 17:54
Silnik to konstrukcja renaulta to wiem na 100%.

Lukasz
16th-December-2010, 19:54
Silnik to konstrukcja renaulta to wiem na 100%.

Bzdura rozpowiadana przez wiele osób. Clarkson kiedyś powiedział w Top Gear że to silnik z Renault, bo był w VelSatis, i teraz dużo osób to powtarza.

VQ35DE o którym tu mówimy to 100% JAPOŃSKA konstrukcja! Seria silników VQ powstała koło 1994 roku i występował nie tylko jako 3.5 ale także 2.0, 2.3, 2.5, 3.0, 3.7, 4.0

Wyścigowy Nissan 350Z jeżdżący w JGTC wyposażony jest w silnik serii VQ o pojemności 3.0 i doładowany dwoma sprężarkami.

Dziękuje za uwagę i przepraszam za offtop :)

Jacob_USA
16th-December-2010, 20:02
Czyli moje przypuszczenia sie potwierdzily, nawet kiedys z Piotrkiem o tym rozmawialem i powiedzial ze jedynie co moze jest zrobione przez Renault w naszych autach to paski do samochodow :D

seba79
17th-December-2010, 05:16
http://www.youtube.com/watch?v=Bwgeu3mC2cM To jest dzwiek wydawany przy wlaczonym systemie snow on ten system blokuje tez predkosc auta ,zobacz ten filmik nanim slychac taki wlasnie zechy jak opisujesz ze cos w szprychy jak by wkladal hehehheh.

sirtrojan
17th-December-2010, 12:58
Seba to ty pojechałeś tam ubijać ten śnieg czy trochę w nim poszaleć? lol

tu mamy 2 x fun G35X i FX35 ( btw. FX jest do sprzedania :) :


http://www.youtube.com/watch?v=ihVFlfklzdQ&feature=related


i inny równie fajny filmik:


http://www.youtube.com/watch?v=Omh9tU8C6oE&feature=related
(http://www.youtube.com/watch?v=Omh9tU8C6oE&feature=related)

seba79
18th-January-2011, 06:09
Zamowilem wlasnie rear i front rotorsy drill i slot razem z ceramik klockami performance,zobaczymy jaki zestawik bedzie sie sprawowal jak przyjdzie.

sirtrojan
18th-January-2011, 14:03
Rotorpros-y od Richarda? Jak tak to będziesz zadowolony :thumb:

seba79
18th-January-2011, 20:23
Tak od Richarda z Californi

sirtrojan
18th-January-2011, 23:23
Daj znac jak przyjdą. Marus też miał się do niego odezwać po tarcze.

seba79
20th-January-2011, 06:26
Ok dam znac foty wkleje tez jakies zestawu ,pozdrawiam.