PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Pytania startowe dla nowych fxów



panpierog
14th-December-2010, 09:10
Za kilka dni przychodzi mi fx45 z usa. Rok 2004 w fajnej wersji. Jeżeli chodzi o techniczne sprawy to przyznam od razu iż orłem nigdy nie byłem, dlatego wolę się kogoś poradzić i zrobić to u ludzi, którzy mają o tym pojęcie.
Dwie rzeczy: lampy oraz navi.

1.navi
Moja wersja będzie miala fabryczne navi. Jak wyczytałem navi USA nie bardzo odnajduję się na polskich drogach. Najbardziej pasowało by mi mieć wgraną np. Automapę i móc nią sprawnie zarządzać + mieć możliwość podłączenia USB gdzie będę mógł załaczyć MPS albo VIDEO. Oczywiście sam tej przeróbki nie dokonam, ale proszę naprowadź mnie na dobry trop, abym wiedział o co pytać elektryków.

2.Światła.
napisałem do MARIUSA z Usa odnośnie świateł jego produkcji. Napisał mi cenę, napisał, że jego brat w PL zajmuję się montaże, ale już nie dostałem odp odnosnie kontaktu do brata. W każdym bądź razie zastanawia mnie fakt, czy owe lampy AE pozwolą mi uniknąć przeróbki lamp przód z USA oraz co jeszcze mi zostanie do przerobienia (oprócz spryskiwaczy i tylniego przeciwmgielnego). Wiem, że przerabia się jeszcze kierunki, ale nie wiem czy zamontowanie na starcie lamp od MARIUSA pozwoli mi ominąć ten proces. Chyba jego zestaw to lapmy przód, a co z lampami tył?

Bardzo dziękuje za pomoc i przepraszam za zabranie cennego czasu. Liczę na pomoc.
dzięki

Piotr



ODP od Sirtrojana

co do navi - zamontuj zewnętrzny navibox ( cena ok 1500 pln niestety) będzie ci hulać AutoMapa i każda inna wybrana przez ciebie
link do przykłądowej aukcji: http://allegro.pl/nawigacja-subaru-l...350595901.html

co do świateł - przednie swiatła maja tzw ząbkowanie co pozwala im przejśc przeglad techniczny - tylne jeżeli przerobisz je odpowienio ( pomarańczowe kierunki) to też będą OK (http://allegro.pl/przerobka-swiatel-...349111010.html).
Dodatkowe przeciwmgielne dołoży ci każdy elektryk byle nie wsadził jakiejś paskudnej lampy

teoretycznie nawet bez sprysków i poziomowania auto powinno przejść wtedy badania ( na zaprzyjaźnionej stacji - nawet bez smarowania).

Generalnie chodzi o to zeby auto nie rzucało sie w oczy dlatego czerwone kierunkowskazy tylne muszą być wymienione jak najszybciej.

panpierog
14th-December-2010, 09:47
Sirtrojan powiedz proszę jeszcze jedną rzecz.
Odnosnie lampy przeciwmgielnej to wyczytałem z waszych postów, że chyba najlepiej wstawić ja w tylni odblask.

odnośnie tylnich świateł wszystko zrozumiałem. Szkoda, że firma jest z Wawy, może ktoś poleci coś z okolic dolnegosląska??? Osobiście polecasz tą firmę z allegro, ktoś tam coś robił.

odnośnie lamp przód wiem , że jest tak jak napisałeś wyżej, ale znając moje szczęście na pewno ktoś się do tego przyczepi. Eleketryk chyba też może to ustawić, czy wymaga to zmiany lampy?? Lampa musi mieć ten znaczek E, a to jest chyba tylko mozliwe przy wersji lamp "AE" od MARIUSA. Jeżeli źle piszę to mnie sprostuj. Może generalnie masz jakąś firmę (w Warszawie), która zrobi kompet. Wyczytałem, że dużo elektryków może to zrobić, ale później jakieś światła albo nie działają, albo wyskakuje błąd w komputerze, a poprawiać taką robotę to aż grzech.

z navi zadzwonie do firmy i wypytam o szczegóły. Dzięki za trop :)

pozdrawiam

sirtrojan
14th-December-2010, 14:30
tylko 3 osoby na forum mają to światło w tylnyn odblasku - dobre jest też podwieszenie lampki pod zderzakiem ( nieestetyczne ale najłatwiesze do wykonania!) oraz umieszczenie go w lampie światłą cofania na tylnej klapie.

Przeróbką lamp zajmuje się Marus i jego familia ( podkarpackie ale wysyłają na kraj) ew kilka firm z W-wy i ktoś tam w Kołobrzegu.
Przednie lampy są spoko wiec nie ma potrzeby ich przerabiania - dołóż tylko spryskiwacze i będzie kozak. Co do znaczka E gdzieś wyczytałem w sieci ze minister pisał ze musi spełniać normy a nie muszą być oznakowane w ten sposób. czyli jak przejdą przegląd techniczny to są OK.

panpierog
15th-December-2010, 10:12
z lampami przód mnie przekonałeś hehe :)

natomiast poczytam na forum bo wiem, że pisaliście jak zrobić przeciwmgielną w zderzaku tylnim. Podwieszanej nie chcę niestety, ale rozważę opcję 3. Masz może jakiś namiar polski do familii MARUSA, ponieważ nie mogę się z nim skontaktować. Chciałbym aby jedna osoba zrobiła od razu kierunki i przeciwmgielne.

Odnośnie spryskiwaczy czytałem też, że montowaliście sami na silniczkach hmm :), a ktoś wstawiał po prostu jakieś ładne atrapki?

Proszę jeszcze o pomoc odnośnie firm ubezpieczeniowych. Nie mam żadnych zniżek więc będzie to cios w plecy. Omijam oferty Linków mimo tego, że są tanie. Najtańszy narazie jest ALIANZ DIRECT (niestety też Direct) równy 6300/rok. Nie mam jeszcze oferty z PZU, HESTII, WARTY, COMPENSY. Wiem, że Autokasko jest tutaj bardzo ważne w tym aucie bo jak wiadomo zwykły pan Czesiu nie ściągnie części z Usa, a jak np. powiedział pan z Direct - naprawa w naszych warsztatach - hmmm ciekawe jak ???
Robiłeś już jakąś szkodę? jak to wyglądało? obyło się bez autoryzowanego serwisu (Warszawa, Katowice)?

znów dziękuje za odp

sirtrojan
16th-December-2010, 19:29
Spryski - zawsze możesz wstawić atrapki ;) widziałem kiedyś 45 z Wrocka z takimi :)

ubezpieczenie - tylko duży ubezpieczyciel - nie ma co sie potem wozić po sądach.
Naprawa w PL bezproblemowa - Infiniti Polska ( PGD ) jest ci w stanie skręcić każdą część katalogową. Oczekiwanie ok 2 tygodni. Podobno mają jakiś skład części w Holandii.

Do Marusa napisałem żeby się do ciebie odezwał - wykańcza sobie dom więc jest mocno zarobiony.

panpierog
17th-December-2010, 19:44
Kurcze po Wro to już dawno żadnego fxa nie widziałem. Widuje tylko 50s :) Ciężko mi się będzie go zapytać o atrapki, a ty może wiesz gdzie szukać na sieci czegoś takiego?

skontaktowałem się z firmą od przeróbek navi, którą mi poleciłeś i powiem, że chyba w styczniu z nich skorzystam. Od razu napiszę na forum co i jak. W ofercie od razu wyprowadzają kabelki na usb, iphona i wszystko czego dusza zapragnie :) Dowiedziałem się fajną rzecz, może innym się przyda jak wytestuje. Jeżeli robi się u nich pakiet NAVI za lapmy tył komplet biorą 600 zł :)

Ubezpieczenie wiem, szukam ciągle ale na razie najtańsza jest Hestia za 7500 :( hehe.

Szukam wątku na forum, kiedyś było coś o ubezpieczeniach .polecali ludzie.

z Marusem już piszę- dzięki. Widziałem również twój filmik z AE przód. Są dobre :) , Zadowolony mocno z lampek jesteś. Marus zadał mi pytanie z "mln." kombinacji tych lamp, a ja myślałem, że poprostu produkuje jeden model z oringami i tyle a tu znów zagwostka dla laika technicznego hehe :)

pozdrawiam
Piotr

panpierog
13th-January-2011, 14:43
dzięki chłopaki za pomoc z wieloma pytaniami. Dzięki Grzesiek, Marcus i Marek ze Słowacji.
Mogę smiało powiedzieć, że nowy FX45 jeździ już po PL, lada chwila a podrzucę fotki.
2004 czarny z rudym wnętrzem z wszystkimi możliwymi pakietami :) 67 tys miil

Pod koniec miesiąca będę testował nową firmę z Warszawy, która ma przerobić światła i przerobić komputer na PL NAVI, IPODA, MPS, SD KARTA, przestawić na polskie radyjko, zaprogramować pilota w lusterko. Zdam relację i dokładny opis misji :)

W ten weekend natomiast wymieniam podstawowe rzeczy i tutaj proszę o szybka poradę, gdyż jutro muszę kupić owe części.

planuje wymienić filtry + olej w silniku + świece + może olej w skrzyni.

-Jaki olej do silnika radzicie bo wyczytałem całe forum i raz pisaliście, że jeden salon lał 5W40, a np. drugi 10W30 ??
-Świece wyczytałem, że najlepiej IRIDIUM NGK
-olej w skrzyni, tutaj nie wiem czy to wymieniać ?? . (Auto w usa robiło 10 tys mil rocznie i jest bardzo dobrze zadbane.

Czytałem jeszcze, że prędzej czy później czeka mnie wymiana tarczy i klocków. Hamulce działają extra. Bardzo rzadko ale nie raz przy skręcie kierownicą przy zimnym silniku przy np. wytaczaniu się z garażu piszczy coś, tak jak by mu czegoś gdzieś zaczynało brakować? Proszę o podpowiedź.

pozdrawiam
miłego w.

panpierog
13th-January-2011, 14:44
i jeszcze jedno pytanie , pisaliście kiedyś o modelach silników w naszych FX, ale doczytałem się głownie w v6, a w v8-2003-2006 jaki jest?

dzieki
pozdrawiam

Jacob_USA
13th-January-2011, 15:19
V8 4,5l co do wymiany w skrzyni biegow jak najbardziej po 60 k mil wymienic najlepiej w servisie INFINITI tam zapewne zrobia dobre plukanie ;)

keyes
13th-January-2011, 15:23
Jeżeli chodzi o olej do silnika to wg mnie lej 5W40 osobiście polecam Ci VALVOLINE MaxLife 5W40,
świece ja także będę zmieniał na IRIDIUM NGK
co do oleju w skrzyni to po zakupie też chciałem wymieniać, ale w salonie Nissana powiedzieli mi, że w tych skrzyniach nie wymienia się oleju.
Co jakiś czas należy kontrolować jego stan, a jeżeli już coś naprawiamy w skrzyni to wówczas wymieniamy także olej. (co prawda ja mam V6 3,5l)

sirtrojan
13th-January-2011, 15:25
Gratulacje raz jeszcze :)
45 to bardzo dobry i mocny motorek.

Instrukcja mówi żeby dolewać oleum jak się skończy jednak koledzy ze Stanów robią tzw flush - czyli przepłukują skrzynkę - spuszczając olej i jednocześnie go dolewając! a wszsystko to na chodzącym silniku.
Świeczki NGK będą jak znalazł.
Olej - jaki chcesz byle pełny syntetyk - co do ciebie przemówi albo to sobie zalej. W tym temacie nie będzie jednego głosu.


A jak będziesz jechał na przeróbkę to możemy się spotkać na miejscu - z chęcią obejrzał bym sobie co jak i gdzie montują fachowcy od navi.

Jacob_USA
13th-January-2011, 16:17
Jeżeli chodzi o olej do silnika to wg mnie lej 5W40 osobiście polecam Ci VALVOLINE MaxLife 5W40,
świece ja także będę zmieniał na IRIDIUM NGK
co do oleju w skrzyni to po zakupie też chciałem wymieniać, ale w salonie Nissana powiedzieli mi, że w tych skrzyniach nie wymienia się oleju.
Co jakiś czas należy kontrolować jego stan, a jeżeli już coś naprawiamy w skrzyni to wówczas wymieniamy także olej. (co prawda ja mam V6 3,5l)

No to dziwne bo INFINITI zaleca wymiane oleju w skrzyni biegow co 60k mil

sirtrojan
13th-January-2011, 16:34
Kuba ma rację bo przy 60 k mill robi sie tzw duzy przeglad ale w praktyce w PL nikt tego nie robi :)

uzupelnia sie braki ew mechanicy odkrecająkorek - spuszczą 1 litr - tyle samo doleją i po robocie ;) Jak już to lepiej zrobić dokładne plukanie :)

keyes
13th-January-2011, 18:13
Z tym dolewaniem masz rację.
Dzwoniłem dziś do salonu Infiniti w Warszawie i tam w serwisie gość powiedział, że nie wymienia się oleju tylko sprawdza jego stan od czasu do czasu i jak jest za mało to dolewa.

panpierog
14th-January-2011, 08:46
dzięki
sprzeczne te odpowiedzi niestety i znów do końca nie jestem pewny co robić :)
Keyes może powiedz jak sprawdzić jego stan jak napisałeś o kontrolowaniu

czekam na dalsze sugestie z moim postem. Jeżeli ktoś wie jaki silnik v8 w tym aucie ma dokładne oznaczenia będę wdzięczny. Dzieki i pozdrawiam

keyes
14th-January-2011, 08:52
Na to pytanie niestety Ci nie odpowiem.
Jak zapytałem o to w serwisie Infiniti to powiedzieli oczywiście, że to tylko oni mogą sprawdzić, ale może ktoś z forumowiczy wie jak to zrobić, też chętnie bym się dowiedział.

sirtrojan
14th-January-2011, 12:38
VK45DE to jest skrót dla twojego silnika.
Poszukaj w instrukcjach jednej tza. warsztatowej - powinno byc tam napisane jak sprawdzic poziom płyny w przekładni.

quku
14th-January-2011, 15:35
Na to pytanie niestety Ci nie odpowiem.
Jak zapytałem o to w serwisie Infiniti to powiedzieli oczywiście, że to tylko oni mogą sprawdzić, ale może ktoś z forumowiczy wie jak to zrobić, też chętnie bym się dowiedział.

korek od poziomu oleju w skrzyni jest z tyłu skrzyni tak jakby na przedłużeniu wału napędowego idącego do przednich kół ten otwór to poziom oleju przy ciepłym silniku z tego co pamiętam :)

panpierog
14th-January-2011, 18:23
jutro sprawdzę z mechanikiem jaki mam poziom oleju w skrzyni, zdam relacje.
Jestem po rozmowie z mechanikiem u którego jutro będę. Gość mówi, że silniki te co w nissanie i doszedł do tego sam jaki to silnik. Twierdzi, że producent zaleca ELF pełny syntetyk. Świece bez mojego telefonu i polecenia NGK kupił IRIDIUM PLATINUM+potrzebne filtry.

Sirtrojan z miłą chęcią spotkam się z Tobą w Warszawie, Będę tam 26-27 a montaż odbędzie się wstępnie 26 od rana. Przypilnujemy ich wspólnie. Mam dogadaną cenę, na 600 zł lampy przy montażu u nich navi, więc jak się sprawdzą to zdamy relację.

p.s.
macie jakiś sposób na dostanie dywaników. Jaki murzyna mi wyciągnął pewnie przed kontenerem :) , w PL na sieci znalazłem tylko "zamienniki", w salonie INFINITY KATOWICE mają tylko beżowe welurowe -370 zł brutto. Do wnętrza ceglasto-czarnego nie będą za dobre heh :)

panpierog
14th-January-2011, 18:30
znalazłem dywaniki gumowe oryginalne już na 1 stronce z usa (ok85$) oraz do bagażnika (55$). Pisaliście kiedyś gdzieś na forum, czy jest szansa pomocy wysyłki z usa ze strony jakiegoś forumowicza? Jeżeli wpadnie wam pomysł na znalezienie tego w PL to czekam na info

sirtrojan
14th-January-2011, 22:23
do bagażnika masz na alle za 250 plnów ;)

co do czesci - napisz do Jacoba. Na pewno pomoże :)

lolipanther
14th-January-2011, 23:13
co do oleju w skrzyni to jest bagnet widać go po zdjęciu pokrywy silnika po między silnikiem a podszybiem ,żeby go wyjąć trzeba odkręcić jedną śrubkę na klucz 10tkę o ile dobrze pamiętam.
na ciepłym oleju na bagnecie ma być na zakreskowanym polu a na zimnym po między wcięciami.

sirtrojan
14th-January-2011, 23:22
potwierdzam :)
bagnecik znajduje się jakoś na godzinie 11 stojąc twarzą do silnika :)

quku
15th-January-2011, 09:28
to się oczywiście zgadza co mówią koledzy 1033 sposób 2 1032 :wof:

panpierog
15th-January-2011, 14:59
dzięki za pomoc
udało się bez problemu mechanik z toyoty mówi, że w japońcach podobnie wszystko jest i znalazł od razu. Olej okazał się bardzo dobry, więc nie było potrzeby wymiany. Olej zwykły pełny syntetyk zalany, filtry wymienione, świece również. Najdroższe okazały się świece z tego wszystkiego, reszta to groszowe sprawy, więc 1 zderzenie z finansową częścią fx okazało się bardzo przyjazne :)

sirtrojan przetrzepałem całe allegro 2x i nie znalazłem żadnego dywanika do bagażnika. Udało mi się kupić tylko siatkę do bagażnika (130zł), gość nie był pewny czy to do fx, sprawdzę i jak coś to mogę odesłać.

keyes
15th-January-2011, 15:29
Podsyłam Ci link do aukcji gumy do bagażnika http://allegro.pl/infiniti-fx35-fx45-wykladzina-guma-bagaznika-i1408172149.html
Aukcja się zakończyła dwa dni temu, ale zadzwoń do gościa może jeszcze ją ma.

sirtrojan
15th-January-2011, 16:52
wystawiał kilka razy to moze za 200 pojdzie. Tę gume wg mnie akurat trzeba mieć!

co do siatki - pasuje każda uniwersalna - swoja nabyłem za bodajże 60 plów w jakimś markecie motoryzacyjnym fraucośtam albo Norcośtam

panpierog
16th-January-2011, 12:29
za linka do aukcji dzięki, nie wirem jak ja szukałem, że nie mogłem znaleźć
jutro do gościa zadzwonie.Zostały tylko dywaniki gumowe. Właśnie jak jest z praktycznym żytkowaniem? Macie gumowe i welurowe i od sezonu zmieniacie?
brakuje mi jeszcze nasadki na pokrętło od basów itd, szukam aukcji gdzie mają jakieś części z rozbitków i dzwonie może akurat coś gdzieś będzie.

panpierog
25th-January-2011, 12:02
mam pytanie czy zna ktoś może nr identyfikacyjne konkretnych dwóch części do FX. Robię małe zamówienie z USA i ze sklepu internetowego chciałem zamówić dwie małe pierdołki, ale nie wiem jak je znaleźć. Foty wrzucam poniżej (zapalniczka-górna końcówka oraz nakładka na pokrętło prawe do basów, albo i całe pokrętło jak nie ma samej nakładki.

http://lacoste24.pl/foto/nowe%20zdjecia%202011/DSCF6691.JPG

http://lacoste24.pl/foto/nowe%20zdjecia%202011/DSCF6692.JPG

może dla innych też się przyda ten wątek -szukanie drobnych części