PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Będzie INFINITI / AMG ?



slepy62
20th-December-2010, 20:22
Nadworny tuner Mercedesa dostarczy motory Japończykom w ramach umowy o współpracy zawartej przed kilkoma miesiącami. Na krótkiej liście silników oferowanych przez AMG znajduje się benzynowy motor V6 o pojemności 3,5 l. Innym silnikiem jest V8 o pojemności 6,2 l, który mógłby być źródłem mocy w usportowionym Infiniti M.

We współczesnym świecie cięcie kosztów jest czymś normalnym. Wiele firm organizuje się w grupy lub też podpisuje umowy o współpracy. Tak też stało się z należącą do Nissana firmą Infiniti i AMG. Według brytyjskich mediów, luksusowa marka Nissana będzie korzystała z technologii AMG. Nie chodzi tu tylko o jednostki napędowe, ale nawet o całe platformy. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że już za jakiś czas najmocniejsze odmiany Infiniti będą nosiły oznaczenie AMG.
Najbardziej prawdopodobną jednostką, która zostanie wykorzystana w tym projekcie jest turbodoładowany silni 3.5 l V6 o mocy ok. 400 KM. Jednostka ta zastąpiłaby jednostkę 3.7 V6 w Infiniti serii G. Z kolei Infiniti M w wersji IPL otrzymałby silnik 6,3 l V8.

Athens
20th-December-2010, 23:59
Wow!Skąd te informacje Irek?Połączenie niemieckiej i japońskiej myśli równa sie???Zobaczymy,czas pokaże.

seba79
21st-December-2010, 04:55
Jak przeczytam artykol to uwierze,inaczej niema mowy infiniti niejest tak zdesperowane i zagrozone jakoscia,zeby naklejalo sobie napis z Merola AMG poco im to,ciekawe jak to bedzie wygladalo Infiniti AMG apuzniej moze bedzie M6,alboM7,a puzniej niech wezma jakies oznaczenia z amerykanskich mysliwcow hornet f-18

Black
21st-December-2010, 12:17
A proszę bardzo

http://www.motofakty.pl/artykul/bedzie_infiniti_amg.html

lub tu

http://infiniti.moto24.tv/news/3346,infiniti_amg.html

Jak dla mnie rewelacja, mocy nigdy dość a tak duży silnik 6.2 V8 w M to znakomity pomysł .Pomyślcie auto może miec wówczas nawet i 600 koni!

Nie wspomnę o 400 konnym G...

Lukasz
21st-December-2010, 14:32
Gdyby Nissan bardziej pomyślał to mógłby nieźle wypromować swojego nadwornego tunera, NISMO.

Infiniti ze znaczkem AMG jakoś mi nie pasuje...

Athens
21st-December-2010, 17:38
Łukasz masz rację. Jednak lepiej brzmi Nismo niż AMG. Po przemyśleniu to może chodzi o , wspólny silnik, wymiana rozwiązań technicznych ale , żeby AMG wylądowało na klapie Infi to wątpię... Czy AMG tak chce się dzielić zdobytą wiedzą?

Jacob_USA
21st-December-2010, 20:48
Wogole mi to nie pasuje niemieckie powiazanie z Japonskim... jeszcze takim japonskim :D

slepy62
21st-December-2010, 21:31
Usłyszałem w antyradiu, pogrzebałem w internecie i jest...
Myślę że INFINITI szuka sposobu na szersze wejście na europejski rynek, zwłaszcza niemiecki. AMG - można tak powiedzieć - to w eurolandzie symbol sportowego "luksusu".
W Polsce INFI jest w miarę znane bo jesteśmy bardzo proUSA + powiązania rodzinne, ale w antyamerykańskiej zachodniej europie jest inaczej.
A jak by nie było, pomimo że INFI jest japońskie - to kojarzone jest ewidentnie z samochodami ze stanów...
Dodatkowo mariaż z AMG - w rynku samochodowym - to dużo większy prestiż niż z Renault (którego tak nie lubicie lol

Już jakieś pół roku temu, jak się zacząłem przymierzać do INFI, czytałem (choć nie pamiętam gdzie) o możliwym mariażu/współpracy pomiędzy Mercedesem/Smartem a Nissanem/Infiniti. Teraz wyszło na co innego i chyba lepszego...

seba79
31st-December-2010, 07:34
Chinczykow niech poprosza o rade w tej sprawie

slepy62
6th-February-2011, 14:28
Myślę że AMG to lepszy pomysł od Chinoli, ale jak widać nie tylko Infiniti i Mercedes myślą o współpracy, w obecnej dobie globalizacji to norma...


PSA/BMW tworzą nowe joint-venture Data publikacji: 2011-02-04 13:31:00
Grupy BMW i PSA Peugeot Citroen postanowiły wkroczyć w nowy etap współpracy, tworząc spółkę joint-venture, w której obie strony będą miały takie same udziały. Spółka będzie nosić nazwę BMW Peugeot Citroen Electrification. Porozumienie zostało podpisane 1 lutego przez Norberta Reithofer, prezesa zarządu BMW AG, oraz Philippe’a Varin, prezesa zarządu PSA Peugeot Citroen. W październiku 2010 r. BMW i PSA Peugeot Citroen podpisały protokół porozumienia z zamiarem rozszerzenia współpracy o systemy hybrydowe.
„Ta współpraca pozwoli nam uzyskać znaczący efekt skali w dziedzinie elektryfikacji samochodów. To także ważny etap na drodze do zapewnienia trwałej mobilności - zadeklarował Norbert Reithofer. „Dzięki joint-venture będziemy rozwijać i zwiększać naszą specjalistyczną wiedzę. W ten sposób powstanie europejski lider motoryzacji hybrydowej - dodał Philippe Varin.
Od wielu lat BMW i PSA Peugeot Citroen z powodzeniem współpracują przy produkcji silników benzynowych. W latach 2006-2010 przedsiębiorstwa wspólnie wyprodukowały 1,8 mln jednostek napędowych. W lutym 2010 r. obaj partnerzy zobowiązali się do opracowania kolejnej generacji 4-cylindrowych silników benzynowych, spełniających wymogi normy Euro VI. Obecnie produkowane silniki są stosowane w samochodach MINI, a także w wielu modelach marek Peugeot i Citroen.