PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Pykanie w ... Przegubach?



Mateusz ex37
28th-May-2019, 18:25
Panowie jest taki temat. W EX37 przy dynamicznym ruszaniu np ze skrzyżowania i skręcaniu, czasami coś stuka/pyka. Odgłos jest jednorazowy. Jego natężenie jest uzależnione od stopnia dynamiki ruszania na skręconych koła oraz jak bardzo koła są skręcone. Sprawa wydawała by się bardziej oczywista gdyby odgłos był wyraźnie słyszalny z jednego miejsca. Sprawa jest o tyle ciekawa że odgłos raz jest z przodu a innym razem z tyłu, czasem z lewej a czasem z prawej. No jakoś wątpię żeby 4 przeguby/półosie padły. Zresztą wszystkie posprawdzałem i nie ma luzów. Poza przednim lewym wewnętrznym który jest delikatnie podejrzany. Ale daleko mu do wyrobionego.
No chyba że ten jeden jest już poza normą i tak niesie po wale. Jakieś inne pomysły?

WJK
28th-May-2019, 22:22
http://www.ifans.pl/showthread.php?7785-Fx30ds-dziwne-odg%B3osy-%26%238222%3Bpstrykanie%26%238221%3B

Mateusz ex37
29th-May-2019, 08:47
Przy bardzo delikatnym ruszaniu to może i takie. Ale jak się dynamicznie rusza ze skrzyżowania ( tylko na skręconych kołach) to wali jak z młota.

lukasz32
30th-May-2019, 08:43
Przy pardzo delikatnym ruszaniu to może i takie. Ale jak się dynamicznie rusza ze skrzyżowania ( tylko na skręconych kołach) to wali jak z młota.

Kolego Mateuszu nie daje się w palnik na skręconych kołach ! Ile ja się przegubów nawymieniałem w hondach zanim to zrozumiałem ;) Po jakimś czasie wkładałem gotowe półosie, bo było szybciej.

Mateusz ex37
2nd-June-2019, 08:35
Nikt tu nie mówi o dawaniu w palnik. Ja nie z tych co palą gumę. No może nie ruszam jak zawalidroga ale jak jakiś narwaniec też nie. Mowa o ruszaniu o 50% bardziej dynamicznie niż norma. Ponad to nie są to koła skręcone do oporu tylko powiedzmy do połowy. Na dodatek słychać to również z tyłu. Aha no to to stuknięcie to jest jedno i na dodatek po przejechaniu kilku metrów. (nie liczyłem ale tak na oko 5-10) Tak jakby gdzieś się coś naprężało stuknęło i odpuszczało.

Przemo432
2nd-June-2019, 14:50
U mnie czasem, ale bardzo rzadko też tak cyknie coś przy ruszaniu na skreconych kołach ale cicho. Nie wiem jak przy szybszym ruszeniu bo raczej tak nie robię na skreconych kołach.

lukasz32
5th-June-2019, 01:14
Wobec tego może to kwestia "cykających półosi" jak to w g35 bywało, czyli nic poważnego. Można sobie je ewentualnie nasmarować tzn uzupełnić smarem.

JuliuszCezar
15th-November-2019, 20:17
Witam Panowie. Ja się podłącze pod temat i spytam co to może być? W chwili gdy ruszam z miejsca, w szczególności po dłuższym postoju z tylnych kół wydobywa się dziwny dźwięk, tj. takie delikatne puknięcia, lub skrzypnięcie coś tak jakby szczęki puściły, czy ktoś może wie co to może być?

lukasz32
15th-November-2019, 20:31
Ja bym obstawiał, jeśli nie przeguby, to zapuszczone prowadnice. Dodam, że jedną kiedyś u mnie urwałem przy próbie demontażu. Zapiekła się na amen. Wypada zaciski co jakiś czas rozebrać, wyczyścić, rozruszać,przesmarować. Oczywiście nikt tego nie robi poza nielicznymi wyjątkami ;)

JuliuszCezar
15th-November-2019, 20:43
Ja bym obstawiał, jeśli nie przeguby, to zapuszczone prowadnice. Dodam, że jedną kiedyś u mnie urwałem przy próbie demontażu. Zapiekła się na amen. Wypada zaciski co jakiś czas rozebrać, wyczyścić, rozruszać,przesmarować. Oczywiście nikt tego nie robi poza nielicznymi wyjątkami ;)

Czyli wynika z tego, że te dźwięki to może być wina uszkodzonego przegubu tylnego?

lukasz32
15th-November-2019, 20:57
Czyli wynika z tego, że te dźwięki to może być wina uszkodzonego przegubu tylnego?

Nie wiem czy uszkodzonego, w G był to zaschnięty smar lub brak smaru, mnie jednego roku cykało, drugiego nie. Pytanie zasadnicze, czy znasz się jakkolwiek na mechanice samochodowej, czy rozbierałeś samodzielnie hamulce. Jeśli nie, to takie dywagacje na nic się tu zdają. Mechanik i koniec albo czekać aż się rozleci, lub przestanie. Koleżanka radio głośno włacza jak coś hałasuje, też rozwiazanie, chyba najtańsze z w/w.

Gdanio
16th-November-2019, 16:30
kolego podjedz na rondo jedz w kółko na skręconych kołach w lewo jak będzie obcierać lub szumieć piasty do wymiany . albo koła skręcone na maxa i ja przy ruszaniu strzela - przeguby , jeśli przy hamowaniu jest cisza a przy odpuszczeniu hamulca coś słychać to na prowadnicach zacisku.wystarczy że posmarujesz blaszki prowadnicy i będzie słychać klocki

Mateusz ex37
16th-November-2019, 19:22
U mnie cyka od roku i nic się nie zmienia. Jak będę przetaczać się o 50cm w tył i przód to będzie cykało cały czas. Smarowałem, pomogło ale na jakiś miesiąc. może za mało posmarowałem.

hybryda35
16th-November-2019, 20:43
wejdź pod auto chwyć za przegub mocno lub znajdź kogoś kto będzie w aucie i niech wbija bieg a ty siedź w kanale i wszystko będzie jasne. u mnie ten sam objaw i okazało się ze to przeguby pukają zewnętrzne i dzwoniłem niby tam gdzie regenerują bo nowe to jakaś masakra chyba ze pasują od jakiegoś nissana a jest duża szansa wtedy cenna 3x mniejsza ,. ale za pełna regeneracje obu 700zl za dwa

Shimomura
27th-May-2021, 13:07
Panowie u mnie wyraźne 1 puknięcie tylko przy zmianie kierunku jazdy. Jazda dynamiczna cisza, przy pełnym skręcie też cisza. Zlokalizowaliśmy źródło z diagnostą na przeglądzie chwycił przegub, a ja lekki gaz na D i R no i padło, że to lewa półoś. Nie wiem teraz czy jeździć aż coś się ukręci, czy bawić się w podejrzane zamienniki czy też regenerację ??

Gdanio
27th-May-2021, 17:46
Panowie u mnie wyraźne 1 puknięcie tylko przy zmianie kierunku jazdy. Jazda dynamiczna cisza, przy pełnym skręcie też cisza. Zlokalizowaliśmy źródło z diagnostą na przeglądzie chwycił przegub, a ja lekki gaz na D i R no i padło, że to lewa półoś. Nie wiem teraz czy jeździć aż coś się ukręci, czy bawić się w podejrzane zamienniki czy też regenerację ??

Półoś raczej nie bardziej przegub wewnętrzny lub zewnętrzny . Obstawiam bardziej zewnętrzny szybciej siadają. Na Olkuszu za 540 zł masz zewnętrzny przegub

Shimomura
27th-May-2021, 17:47
Być może wystarczy --> https://www.youtube.com/watch?v=3ipx1OWx3kk

Gdanio
27th-May-2021, 18:18
Jak czujesz że przegub w środku ma luzy to raczej nic mu już nie pomoże . Możesz na chwilę ściągnąć osłonę i zarzucić nowy smar , może jeszcze wytrzyma jak mocno nie strzela.

Shimomura
27th-May-2021, 18:29
Jak czujesz że przegub w środku ma luzy to raczej nic mu już nie pomoże . Możesz na chwilę ściągnąć osłonę i zarzucić nowy smar , może jeszcze wytrzyma jak mocno nie strzela.

Nie strzela i nic nie wali, jest taki efekt jak tutaj z 55 sekundy https://www.youtube.com/watch?v=xXcfRnkjU_o&t=241s

Gdanio
27th-May-2021, 18:43
Nie strzela i nic nie wali, jest taki efekt jak tutaj z 55 sekundy https://www.youtube.com/watch?v=xXcfRnkjU_o&t=241s

Kiedyś chyba gdzieś właśnie słyszałem o takim przypadku chyba któryś filmik u Coobcia ale pewien nie jestem ,tam wyjmowali czyścili i przestawiali półoś o 2 zęby i było po problemie.