PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Regulacja luzu zaworowego



krystian2707
4th-June-2019, 14:07
Witam, mam pytanie czy ktoś robił luz zaworowy w swoim fx. Posiadam FX35 2004r i dostałem informację, że średnio co 60tys km powinno się zajrzeć. Jak to wygląda z Waszego doświadczenia? Jakie to są koszty?

Lukasz
4th-June-2019, 20:22
Mam G35 ale silnik ogólnie ten sam, więc się wypowiem. :)
Jeśli nie słyszysz nadmiernego "klikania-cykania" silnika na wolnych obrotach bądź falujących obrotów na biegu jałowym to bym nie zaglądał.
Samo sprawdzenie luzów zaworowych jest w miarę proste. Jednakże trzeba zdjąć kolektor ssący i pokrywy zaworów. Cenowo powinno być znośnie.
Gorzej gdy luzy będą wymagały korekty. Trzeba w sumie rozebrać pół silnika: otwarcie obudowy rozrządu, zdjęcie rozrządu, zdjęcie tylnej obudowy rozrządu. Dopiero wtedy można wyjąć wałki, bez tego nie da się wyjąć popychaczy zaworowych tzw. szklanek.
Zdjęcie zderzaka i pasa przedniego też trzeba wziąć pod uwagę. Ale to jeszcze nie wszystko :D
Jeśli okaże się, że kilka popychaczy trzeba wymienić to nie ma już starego typu w produkcji. Są teraz z powłoką "Diamond-like Carbon" >>LINK<< (https://www.nissan-global.com/EN/TECHNOLOGY/OVERVIEW/dlc.html) która zmniejsza tarcie i zwiększa trwałość. Można wymienić kilka sztuk i będzie też ok, ale najlepiej by było wymienić wszystkie a to koszt rzędu 6000zł za same popychacze...

Kazik_R52
4th-June-2019, 20:36
Diamond-like Carbon" są seryjne w nowszych silnikach czy jak ?

Lukasz
4th-June-2019, 20:41
Tak, chyba od 2009 roku.

krystian2707
4th-June-2019, 23:39
Ok, a sama korekta luzów to jaki przybliżony koszt ?