PDA

Zobacz pe?n? wersj? : kontrolka SLEEP



Max
28th-December-2010, 21:21
witam,
zapaliła się u mnie kontrolka SLEEP. Co ona oznacza i z czym się wiąże rozwiązanie problemu?
Dzięki za informację
Max

sirtrojan
28th-December-2010, 21:35
hmm zapalila się i się świeci? czy błysnęła na chwilkę?


ps.
ale jak sleep to znaczy że możesz już iść spać.
Gdyby to jednak było slip to juz inna bajka ;)


do sprawdzenia poziom płynu hamulcowego, okładziny klocków w pierwszej kolejności!

Max
28th-December-2010, 22:28
niestety, nie informujesz mnie, co to znaczy. Kontrolka kilka razy zapalała się, - jednocześnie z kontrolką VDC, a po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika gasły.
Myślałem jednak, że ktoś wie, co ona oznacza, nie mam bowiem żadnych instrukcji, a sprawa może być poważna. Kontrolka widnieje pośrodku konsoli. Jest sleep, a nie slip.
Czemu sądzisz, że może mieć to związek z ukł. hamulcowym - czy nie ma jednoznacznego zdefiniowania jej funkcji?
Max

Jacob_USA
28th-December-2010, 22:36
niestety, nie informujesz mnie, co to znaczy. Kontrolka kilka razy zapalała się, - jednocześnie z kontrolką VDC, a po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika gasły.
Myślałem jednak, że ktoś wie, co ona oznacza, nie mam bowiem żadnych instrukcji, a sprawa może być poważna. Kontrolka widnieje pośrodku konsoli. Jest sleep, a nie slip.
Czemu sądzisz, że może mieć to związek z ukł. hamulcowym - czy nie ma jednoznacznego zdefiniowania jej funkcji?
Max

Max nie ma kontrolki "sleep" jest SLIP :) i jezeli jednoczesnie Ci sie swieci z VDC to albo masz malo plynu w ukladzie hamulcowym albo czas na wymiane klockow, Jesli Ci miga lampa w ciagu jazdy SLIP kola Ci sie gdzies posliznely na drodze...

sirtrojan
28th-December-2010, 22:39
Kuba pięknie wyłuszczył to o co mi chodziło - jak wpada autko w poślizg / przybuksują kółeczka/ to wyskakuje slip i vcd off ! ale na chwilę.

Jak zostało na dłużej to zacznij od sprawdzenia wspomnianych klocuszków i poziomu plynu hamulcowego.

Tak czy owak nie lekceważ tego problemu!
a nie informuje cie dokładnie co się dzieje bo nie wiem :) Udaj sie do Infiniti albo Nissana to z pewnością udzielą ci mniej lub bardziej cennej odpowiedzi.

Max
28th-December-2010, 22:57
OK, dziękuję.
Jutro zabiorę się za sprawdzanie tych układów [i kontrolki :)]
pozdrawiam -
Max

Athens
30th-December-2010, 14:48
Max ja śmigam na letnich 19" i u mnie ta kontrolka (samo SLIP), taka pomarańczowa podpowiada,żebym w garażu G35 zostawił... Koledzy już wytłumaczyli - przy obecnej porze roku jak miga to brak przyczepności.

Jacob_USA
30th-December-2010, 16:02
Max ja śmigam na letnich 19" i u mnie ta kontrolka (samo SLIP), taka pomarańczowa podpowiada,żebym w garażu G35 zostawił... Koledzy już wytłumaczyli - przy obecnej porze roku jak miga to brak przyczepności.

Lepiej nie zostawiaj bo jeszcze bedzie tak ze na tarczach bedziesz jezdzil :D

Athens
2nd-January-2011, 22:14
Lepiej nie zostawiaj bo jeszcze bedzie tak ze na tarczach bedziesz jezdzil :D

Kuba wypluj te słowa!

Mam jeszcze 18'', później to już tarcze rzeczywiście pozostaną... Ale wiesz skoro James Bond tak jeździł w jakimś odcinku ... :-D