PDA

Zobacz pe?n? wersj? : q50 2.2d 2016, wskazania komputera-zasięg



Marek9
4th-July-2019, 22:58
Posiadam infiniti od niedawna, przywitam się jak zrobię ładne zdjęcia :D.Edycja europejska, Sport Tech, AdBlue. Mam problem ze wskazaniami komputera pokładowego. Autko ma przejechane 22tys km (w tym moje 2tys.), od początku wskazania były dziwne, dlatego zresetowałem średnie spalanie. Wskazówka minimetr nad rezerwą zasięg 180km, dotankowane do pełna(65l) zasięg 800-850km. Na tych 65l przejechałem 1100km ze średnim spalaniem w okolicy 5,8-5,9l/100km, wskazywało 170km zasięgu, kolejne tankowanie do pełna(trochę więcej bo 66l) i zasięg 830km. Dzięki z góry za pomoc! :D

slepy62
4th-July-2019, 23:09
Posiadam infiniti od niedawna, przywitam się jak zrobię ładne zdjęcia :D.Edycja europejska, Sport Tech, AdBlue. Mam problem ze wskazaniami komputera pokładowego. Autko ma przejechane 22tys km (w tym moje 2tys.), od początku wskazania były dziwne, dlatego zresetowałem średnie spalanie. Wskazówka minimetr nad rezerwą zasięg 180km, dotankowane do pełna(65l) zasięg 800-850km. Na tych 65l przejechałem 1100km ze średnim spalaniem w okolicy 5,8-5,9l/100km, wskazywało 170km zasięgu, kolejne tankowanie do pełna(trochę więcej bo 66l) i zasięg 830km. Dzięki z góry za pomoc! :D

Zasięg jest podawany na podstawie zużycia chwilowego - nie średniego liczonego od wykasowania wskazań. Timing to bodajże co 2 minuty. W menu masz możliwość podglądu zużycia czasowego - ale poszukaj na forum gdzieś to było omawianie wraz ze zdjęciami. Ile pomiarów chwilowych komputer przelicza do wyliczanego zasiegu - nie wiem ale prawdopodobnie od każdego odpalenia auta do zgaszenia czyli po każdym odpaleniu masz wyliczony zasięg z ostatniego średniego zużycia wynikającego z ostatniego okresu jazdy.

Marek9
4th-July-2019, 23:31
Dzięki, uspokoiłem się trochę i się dokładnie temu przyjrzę.