PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX50 - wersja europejska a wersja US



sirtrojan
30th-December-2010, 16:38
Ja tam będę brał ze stanów - masakry nie ma ;) a i przerobienie navi po sygnale cyfrowym juz ktoś w warszawie przerobił.
50s w stanach - 2 letnie - ok 40 000 - 120 000 w PL coś ponad 250 000!
Fakt dochodzą opłaty ale i tak wychodzi niebo taniej - jak ktoś wyszuka to może trafić 50s po lekkim dzwonku - za coś ponad 25 000 $.
Jak już będę gotowy do takich zakupów pochylę się nad tematem.

kyniovtg
30th-December-2010, 19:14
:-) a oglądaliście zakup kontrolowany na tvn turbo są trzy auta FX50S(320tysi),X6 w hybrydzie(480) i Cayene 4.8 biturbo141tysiEuro), Marcin Miller z BOYSów który jezdził tymi autami powiedział,że najlepsze wrazenie zrobiło na nim Infiniti:-) i To jest to

kyniovtg
30th-December-2010, 19:27
Witamy witamy.
Podobno coś około 1000 punktów różni europejskiego i amerykańskiego 50s. Poszukam w sieci jak bede miał chwilkę i wrzucę tu na forum. Bo sam jestem tym zainteresowany ;)

Wiem że jest inna nawigacja /z hd nie działa w europie/ i są słabsze hamulce /różńica w ilości tłoczków/. C
Widziałem na stronie dilera taką opcję związaną z hebelkami za 3000 dolców,może takie same jak w Europie.Mam prośbę jak ktoś bedzie wiedział coś więcej na ten temat jaka jest róznica pomiedzy 50S z Usa,a 50s z Europy proszę o info.Jest też FX50 bez S może to ta wersja(FX50) tak znacznie rózni się od S?

sirtrojan
30th-December-2010, 19:28
hehe nie oglądałem tego odcinka - a szkoda.
Prawda jest taka ze 50s będzie najsłabszy z tego zestawienia ale najładniejszy :)

ZYZIO
30th-December-2010, 20:24
Ja widzialem na ktoryms programie porownanie fx50s do audi rs6 jako samochodow rodzinnych. O dziwo kobiecie przypadl do gustu fx, a facetowi Audi. jednak jak zobaczyl, ze Audi kosztuje od 500.000 to czesciej spogladal na fx'a

sirtrojan
30th-December-2010, 20:28
bo dużo tańszy ;) 380 k PLN?
lol

seba79
31st-December-2010, 06:25
W stanach fx50s ma hamulce leprze z napisem infiniti i same tarcze sa wiekrze od fx35

seba79
31st-December-2010, 06:31
2011rok infiniti M37x porownanie z Merolem E-klasa350- 2010 rok, infiniti zdobylo 416 punkty a MEROL 374 punkty,wykonczenie tapicerki wszystko brali pod uwage ,ekonomie,dlug.hamowania itd ,statystyka przeprowadzona w stanach, MEROL tej klasy w europie inny jest.

slepy62
31st-December-2010, 17:03
Prawda jest taka ze 50s będzie najsłabszy z tego zestawienia ale najładniejszy :)

Oj Wujcio, należy Ci się :dupa:za wprowadzanie kolegi w błąd.
Chyba jesteś do tyłu z wiedzą o II gen.


Jeszcze nie sprawdzałem wersji USA, ale w Europie - ogólnie wersja S jest lepiej wyposażona -
o 2 najważniejsze układy które stanowią o właściwościach jezdnych tego samochodu tj:
RAS, CDC no i 21-calowe fele.


Wersja "standard" to GT

Wzbogacona czyli Premium GT :
obejmuje wszystkie elementy wyposażenia standardowego wersji GT, a ponadto:
System zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDP - Lane Departure Prevention system) (tylko z silnikiem diesla V6 o pojemności 3,0 litra)
Inteligentny tempomat (ICC - Intelligent Cruise Control) z pełnym zakresem prędkości, inteligentny system wspomagania hamowania (IBA - Intelligent Brake Assist)
Wyświetlacz centralny z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości i wielofunkcyjnym sterownikiem Infiniti (Infiniti Controller)
Panoramiczna kamera 360°, ułatwiająca parkowanie (AVM - Around View Monitor)
System nawigacji HDD z dyskiem o pojemności 30 GB z tunerem RDS-TMC (Traffic Message Channel), przewodnikami Michelin i bazą danych użytecznych miejsc w 3D
System nawigacji satelitarnej z funkcją sterowania głosem
System nagłośnieniowy "Bose® Premium Sound System" z 11 głośnikami
Odtwarzacz płyt CD i DVD, obsługujący formaty MP3, WMA, DivX z Infiniti Music Boxem o pojemności 10 GB, wspomagany bazą danych Gracenote

Wersja S : obejmuje wszystkie elementy wyposażenia standardowego modelu GT, a ponadto:
Układ aktywnego sterowania tylnych kół skrętnych (RAS - Rear Active Streering) (z wyjątkiem modeli z silnikiem benzynowym V6 o pojemności 3,7 litra)
Zawieszenie z systemem ciągłej kontroli tłumienia (CDC - Continuous Damping Control)
Elektryczna regulacja fotela kierowcy w czternastu kierunkach
Przednie fotele sportowe z elektryczną regulacją szerokości krawędzi bocznych siedziska (tylko fotel kierowcy) i regulacją szerokości oparcia (tylko fotel kierowcy), z ręcznie przedłużanym siedziskiem
21-calowe, sześcioramienne felgi aluminiowe
Boczne wloty powietrza oraz nakładki na progi w kolorze ciemnego chromu
Znaczek na karoserii z czerwoną literą “S”
Przyciemnione klosze lamp przednich

Wersja S Premium: obejmuje wszystkie elementy wyposażenia standardowego wersji S, a ponadto:
System zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDP - Lane Departure Prevention system) (tylko z silnikiem diesla V6 o pojemności 3,0 litra)
Inteligentny tempomat (ICC - Intelligent Cruise Control) z pełnym zakresem prędkości, inteligentny system wspomagania hamowania (IBA - Intelligent Brake Assist)
Wyświetlacz centralny z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości i wielofunkcyjnym sterownikiem Infiniti (Infiniti Controller)
Panoramiczna kamera 360°, ułatwiająca parkowanie (AVM - Around View Monitor)
System nawigacji HDD z dyskiem o pojemności 30 GB z tunerem RDS-TMC (Traffic Message Channel), przewodnikami Michelin i bazą danych użytecznych miejsc w 3D
System nawigacji satelitarnej z funkcją sterowania głosem
System nagłośnieniowy "Bose® Premium Sound System" z 11 głośnikami
Odtwarzacz płyt CD i DVD, obsługujący formaty MP3, WMA, DivX z Infiniti Music Boxem o pojemności 10 GB, wspomagany bazą danych Gracenote

slepy62
31st-December-2010, 17:34
FX50 II gen. ze stanów w zasadzie nie różni się znacznie od europejskiego

- HAMULCE MA IDENTYCZNE tak przynajmniej można wywnioskować z opisu/rozmiarówki
(Aluminum 4-piston opposed front calipers with 14.0 x 1.3-inch ventilated discs/2-piston opposed rear calipers with 13.8 x 0.8-inch ventilated discs; 4-wheel, 4-channel ABS)

bogatsze wyposażenie w zakresie bajerów-akcesorii, np. belki dachowe, cargo area w bagażniku itp. "pierdoły"

uboższe wyposażenie w zakresie systemów
większość systemów wyposażenia to opcje za dopłatą, np:
Adaptive Front lighting System (AFS) with auto-leveling headlights
Intelligent Brake Assist (IBA)
Forward Collision Warning (FCW)

lub pakietowa np pakiet SPORT:
Continuous Damping Control (CDC with Auto and Sport modes and Rear Active Steer)
21 x 9.5-inch, 6-spoke aluminum-alloy wheels with 265/45R21 V-rated all-season tires

Tak że wygląda na to że jedyna podstawowa różnica to navi i światła - oczywiście w wypadku FX50,
bo w FX35 różnic jest dużo więcej

sirtrojan
31st-December-2010, 18:52
e nie jest tak źle z moja wiedza - fakt ze może być lepiej ale to jak będę takiego ujeżdżał ;) :)

a oto małe zestawienie różnic /a raczej przewagi wersji EU/:

Transmission
Automatic
• Re-mapping of adaptive shift control on new 7-speed automatic to reduce hunting and prevent unwanted shifts when cornering or climbing hills: the result mirrors the way a manual car would perform
• Fine-tuning of shift points to provide greater differentiation between gearshift modes (Standard and Sport)
• Altering software to deliver smoother, almost imperceptible, gear changes
• Reduction in slip feel by increased use of lock up, and provision of more engine braking to give improved control.
• Focus on fuel economy with long-legged overdrive seventh ratio
Manual
• Lighter clutch action on manual versions
• Reduced vibration through shift lever for greater comfort and refinement

Engines
• Re-mapping V6 and V8 engines to comply with Euro 5 emission regulations

Chassis/steering
• Re-tuning of suspension damper and spring settings and revised bushes
• Revised damper settings established for higher average speeds (>160 kmh) and European road surfaces
• Settings were initially developed to provide greater body control on standard models, but have also been adopted on Sport versions
• Electronic dampers (FX) retuned to meet European ride comfort expectations
• ESP recalibrated for smoother response

Steering
• Steering response altered to cope with higher average speeds, especially on Sport models with four-wheel active steering
• Result provides maximum high speed stability and lowers likelihood of exaggerated response to small steering inputs at high speeds (sneeze factor)

Brakes
• Bigger discs for more efficient heat dissipation in line with high average speeds (G37 models are biggest in class)
• Unique 18in alloy wheels to house bigger brake calipers (18” on G37/ 20” on FX37)
• Pedal ‘feel’ enhanced for easier modulation and linear operation to enhance feeling of being in control

Refinement
• Improved wind noise suppression at speed using:
• Different door seals
• Redesigned wiper arms
• Enhanced noise insulation in A-pillar
• Additional NVH material in front foot well to lower road and tyre noise
• Additional engine insulation to compensate for higher noise levels linked to higher engine speeds
• Re-tuning of exhaust system to enhance sound quality under acceleration: resulting system uses existing components but is unique to European cars

Quality/comfort
• Thicker carpets (+40%) on all models
• Redesigned door sills with fabric look
• New satin chrome interior door handles matching gear shifter
• Matt-look leather trim to match door panels
• Revised switchgear for heated/cooled seats
• Improved displays on instrument cluster
• Vehicle specifics
• Enhanced soft touch lower door trim on G37
• Deletion of snow mode for automatic cars (softer pick up with 7-speed)
• Door trim and grab handle on G37 Coupé with matching “washi paper” finish
• Enhanced leather trim on EX (real leather on door trim)
• Aluminium grab handle on EX tonneau cover
• Improved tonneau cover on FX

Comfort
• Wider sport seat cushion to help deliver greater support from adjustable bolsters
• Revised logic settings for parking sensors to reduce distance at which audible warning cuts in
• Revised logic settings for adaptive headlamps to allow full functionality at top speed
• Efficient flat blade wipers and enhanced washer performance to cope with higher average speeds

Sundry changes
• Revised trunk under floor area providing dedicated housing area for first aid kit and warning triangle
• New switchgear graphics (replacing English script)
• Revised number plate surrounds


Irek i nie chodziło mi o 50S tylko ogólnie o fx50. Będzie najsłabszy silnikowo od uturbowionych konkurentów ( chociaż co do X6 nie jestem pewny) ale jest najładniejszy.


(http://www.infinitiscene.com/forum/newreply.php?do=newreply&p=71689)

(http://www.infinitiscene.com/forum/vbclassified.php?do=search&memberid=1814)

seba79
1st-January-2011, 06:27
http://www.infinitiusa.com/configurator_infiniti/app?service=external/Page&page=SelectTrim&mo=2011:fx50&bs=default&tool=Model.Build tu sa porownania co do fx

kyniovtg
1st-January-2011, 17:15
Sorry chłopaki ale nie wiem w jakim dziale to umiescic wiec wrazie co to prosze zmienic dział.Więc mam coś jeszcze dla Was abyście rzucili na to okiem,otóż tak jak już wiemy FX50S jest bogato wyposażony w różne systemy oto one(wersja US).Możecie rozszywrowac te systemy i napisac cos o nich,a jezeli chodzi o wersje EU to jak szukałem wydawało mi się,że te dwa przyciski na górze po prawej to były atrapy(nic tam nie było).Thanks Guys

sirtrojan
1st-January-2011, 18:33
LDW - line departure warning
DCA -Distance Control Assist
FCW - Forward Collision Warning - System ostrzegania przed kolizjami z przodu
AFS - ADAPTIVE FRONT-LIGHTING SYSTEM
IBA - Intelligent Brake Assist - Inteligentne wspomagania hamowania

slepy62
2nd-January-2011, 14:22
VDC - Vehicle Dynamic Control w USA to odpowiednik europejskiego ESP,
Wszystkie systemy są w wersjach europeskich (w zależności od wersji wyposażenia) - tylko ich rozmieszczenie na tablicy może być inne lub sterowane w ramach menu komputerowego jak np.AFS czy LDP w kierownicy,
DCA - nie wiem czy jest czy nie, niby zawiera się w ICC,

kyniovtg
11th-January-2011, 08:50
Jeszcze co mnie zaciekawiło,że auta z USA nie mają spryskiwaczy na zderzakach nawet jak mają zenon albo bizenon,najwyzej naklei się cóś na zderzak ;-)

sirtrojan
11th-January-2011, 09:52
Spoko - tu postaram się coś zaradzić. Na wiosnę bogaty materiał instruktażowy z montażu spryskiwaczy w moim FXie :)