PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Witam, potencjalny przyszly posiadacz FX



tomi300
8th-January-2011, 22:25
Witam serdecznie, obecnie jezdze Hyundai Santa Fe (nowy moel), ale w tym roku musze zmienic auto i wybor padl wstepnie na 2 modele: BMW X6 albo Infinity FX 30ds. Czytalem duzo waszych postow , a teraz napiszcie mi prosze dlaczego Infinity i pomozcie podjac decyzje.

Dziekuje bardzo i czekam na Wasze opinie

czarnaxp
9th-January-2011, 01:16
Witam :) Infiniti bo nie BMW !!! ;) bo w Infiniti jest ladniej niż w BMW (beemka ma taki zwyklasty srodek taki jakis stary) ;) jest wygodniej, lepiej sie jezdzi lepiej sie siedzi, Infiniti fajniejszy ma dzwięk (ryk) hehe i w ogole jest naj :) ot taka babska opinia :)

sirtrojan
9th-January-2011, 13:59
hmm zależy czego oczekujesz od autka.
Wg mnie silniki z gamy BMW są dobrymi sprawdzonymi jednostkami a i buda X6 nie należy do najbrzydszych. Tutaj duży plus dla BMW.
Minus natomiast za bagażnik który z powodu opadjącej tylnej klapy auta jest mniejszy niż w FXie.

Natomiast FX oferuje coś czego nie ma BMW czyli piękny design i na zewnątrz i wewnątrz.
Poza tym INFINITI to wciąż nowość na naszym Europejskim rynku i to ładna nowość!

Kasia mówi o brzmieniu silnika (sama ma 37s chociaż u niej na klapie jest napisane 35) bo ma benzyniaka!
No cóż, jechałem 3,0d o osłuchałem go z przodu i z tyłu - no i to auto nie brzmi w ogóle!

Przekalkuluj jaką wersje BMW możesz mieć w cenie zakupu 3,0d i wrzuć info. Pomyślimy ;)

Dla mnie to ciężki wybór nawet jeśli jestem "lekko zboczony" w kierunku INFINITI ;)


Konrad który ma białego FXa II gen byłby najlepszym doradcą ponieważ ma też ...X6 którą sprezentował żonie :becky:
Niestety, nie widziałem go ostatnio na naszym forum ani na zagranicznych forach ale znając go pojawi się pięknego dnia z całą listą modyfikacji które zrobił w swoim autku ;)
Modyfikacje robi sam własnoręcznie co zasługuje na dodatkowe uznanie :thumb: Polak Potrafi!

krzychu
9th-January-2011, 14:17
A może coś takiego ;) http://otomoto.pl/infiniti-fx-45-zaoferuj-swoja-cene-C12715691.html :)

Potwierdzam to co napisał Grzegorz.
Wygląda bardzo ładnie i w środku i na zewnątrz, ale silnik diesla jest najsłabszym ogniwem. Zupełnie nie brzmi. Co innego FX37 czy FX50.

Ostatnio był ciekawy odcinek "Zakupu kontrolowanego" - Lider zespołu Boys i pasjonat samochodów, wybierał między Porsche Cayenne TURBO, BMW 6 Hybrid i Infiniti FX50.
Nie zwracając na cenę, wybrał Infiniti co pokazuje jak Infiniti jest postrzegane w gronie całkiem niezłej konkurencji.

Oczywiście X6'tek jeździ bardzo dużo i jak dla mnie są już opatrzone, a Infiniti II generacji to jednak oryginalny design, bardzo dobre silniki benzynowe.
Spójrz jeszcze na M37, hmmm. Jak dla mnie poezja pod każdym względem :)

Pozdrawiam
Krzychu

czarnaxp
9th-January-2011, 14:33
no ja nie slyszalam brzmienia a raczej nie brzmienia 30d no ale mimo wszystko bym wybrala FX a. No ale jak wiadomo kwestia gustu i ile ludzi tyle opini.

pozdrawiam

sirtrojan
9th-January-2011, 14:57
http://www.youtube.com/watch?v=swphnb_FaVU


i druga strona:


http://www.youtube.com/watch?v=lMWzClgkxHE&NR=1

vania
11th-January-2011, 12:57
Skoro mieszkasz w dojczlandzie i zastanawiasz sie nad infi to widać że lubisz oryginalne auta(fajny ten biały fx kolegi Konrada).Ja mam fx30d i dżwięk tego silnika jest jego zaletą ,jak na diesla jest basowy i głęboki ,ale cichy i nie można porównywać do fx50 czy przerobionych wydechów modeli G. Fx jest piękny i niebanalny ,ale ma dużo dużo cech auta sportowego-twarde zawieszenie .mały bagażnik,dość słaba widoczność.Bmw jest 4miejscowe brzydkie w środku i dużo droższe z tym wypasem co infi.Jak wybierzesz bmw to kup używaną i tak tego Ty i nikt nie zauważy -tyle ich jeżdzi.Pozdrovania