PDA

Zobacz pe?n? wersj? : G37 Sedan



fsk
16th-August-2019, 13:29
Witam,

Powoli planuję zmienić mojego Accorda 03' 2.4L i pomyślałem że może by coś nowego spróbować.
W oko wpadło G37 X lub S (jeśli początkowe modele nie maja tylnej oś skrętnej) lub zwykły RWD / sedan i automat to na pewno.
Rocznikowo to pewnie max 2011.
Z tego co widzę nie ma tego za dużo w PL i większość z USA więc pewnie trzeba by sprawdzić historię co by jakiegoś krzaka nie kupić.
Ogólnie z tego co przeglądałem G nie jest złym autem pod względem awaryjności (chyba), pali nie mało to pewne ale zawsze zostaje opcja LPG (pod warunkiem fachowego montażu i dobrze dobranych podzespołów).

Natknąłem się jednak na zagranicznych forach na problemy z uszczelkami pomiędzy blokiem silnika a komorą gdzie jest łańcuch rozrządu (nie wiem jak to opisać: g37 gallery gasket problem / https://www.youtube.com/watch?v=P1UnTHKkP3Q).
Niby po 2012 (lub 2013) Infiniti/Nissan montowało poprawione uszczelki które się już nie rozpadały - z objawów nie było widoczne zużycie oleju jednak był znaczący spadek ciśnienia oleju i mogło to spowodować poważniejsze problemy jeśli ktoś użytkował auto w nieświadomości.
Wygląda że nie każdy egzemplarz borykał się z tym problemem jednak potencjalnie może to się prędzej czy później wydarzyć (??).
Czy ktoś się z tym spotkał, ile może kosztować taka wymiana w PL (na filmiku widać że trochę dłubania jest).
Jak z cenami, dostępnością części u nas ?
Czy coś warto wiedzieć przed zakupem G37 lub na co zwracać uwagę ? ... np. czy rdza lubi G37 ? :)


Pozdrawiam

Den G 37S
16th-August-2019, 15:43
Hey. w polifte od 06.10 roku produkcii niema tego problemu. mam wlasne 06.10 polift . tez to czytal na Infiniti,ru (Russia ) duze bylo problemow przed liftem. Ogolne auto bajka za te cene= jakosc. LPG ))) nie trzeba...

fsk
20th-August-2019, 18:09
To dobrze wiedzieć chociaż to :)

fsk
24th-September-2019, 11:51
Ktoś się orientuje ile +/- w PL naprawa/wymiana tej uszczelki (gallery gasket) - więcej tu pewnie rozbierania niż koszt części ?
Chodzi mi czy bać się aut z roczników przed 06.10 polift jako kolega wspomniał powyżej ? :)

kosa
25th-September-2019, 14:32
Ja mam G37x 2009 od pół roku i wszystko sprawuje się super. Jedynie wymieniałem przekładnię kierowniczą, ale to akurat wiedziałem przy zakupie, że jest wyciek. No i ze standardowych rzeczy - akumulator, który był w aucie od nowości, wymieniłem na świeży. Co do spalania - między 16 a 19L po mieście trzeba liczyć. W trasie 12 przy normalnej jeździe. 10 też jest do zrobienia, ale na tempomacie na jakieś 110km/h. Co do uszczelki, sam chętnie poczytam więcej o tym temacie. Na oko ciężko ocenić i pewnie zależy to od mechanika, ale pewnie poniżej 1000zł ciężko o taką wymianę. W stosunku do Accorda, G37 na pewno jest wygodniejsze :D Jak znajdziesz sztukę z potwierdzonym raportem i najlepiej zdjęciami sprzed sprowadzenia z USA - z aukcji, a nawet i czasem sprzed aukcji to już masz bazę informacji, czego się spodziewać.

lukasz32
25th-September-2019, 18:47
Kolega, a może sobie M37 M35h kup? Wygoda na plus, ale jest dłuższy, ma prawie 5m. Spalanie hybrydy to 10L i mały bagażnik. Albo M56 tam żadnych problemów nie ma z silnikiem, spalanie średnio 14-15. Trasa 9-12. 20 jeszcze nigdy nie widziałem po mieście. W usa przebadali temat i wydechem robi się ~450hp. Fajny i unikatowy samochód.

sebam
25th-September-2019, 19:16
Taki towar deficytowych M56.

Mateusz9020
21st-October-2019, 08:45
Hej,
Nie będę zakładał nowego tematu.
Chciałem kupić g37 w sedanie. Natrafiłem na egzemplarz z polskiego salonu z przebiegiem ok 200 tys. Czy bać się w tym aucie takiego przebiegu?
Na co powinienem zwrócić uwagę przy oględzinach?
Na jakie niespodziewane koszty powinienem być przygotowany?
W aucie jest do wymiany podobno przednie lewe łożysko. Jaki to może być koszt?
Jest to wersja 4x4 z automatem.
Z góry dziękuję za pomoc.

Mateusz9020
21st-October-2019, 21:48
Hej,
Nie będę zakładał nowego tematu.
Chciałem kupić g37 w sedanie. Natrafiłem na egzemplarz z polskiego salonu z przebiegiem ok 200 tys. Czy bać się w tym aucie takiego przebiegu?
Na co powinienem zwrócić uwagę przy oględzinach?
Na jakie niespodziewane koszty powinienem być przygotowany?
W aucie jest do wymiany podobno przednie lewe łożysko. Jaki to może być koszt?
Jest to wersja 4x4 z automatem.
Z góry dziękuję za pomoc.

Chodzi mi o ten egzemplarz:
Czy ktoś może go oglądał? Czy coś możecie o nim powiedzieć?
https://www.otomoto.pl/oferta/infiniti-g-infiniti-g37x-ID6BGQje.html

sirtrojan
21st-October-2019, 22:06
to nie jest miejsce do zadawania pytań o konkretne ogłoszenie

Zapraszamy tu: http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?150-Infiniti-do-oceny