PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Infiniti FX35 LPG 2005 Brak ogrzewania na niskich obrotach



Kpawel1986
12th-December-2019, 19:11
Witam. Co może być przyczyną zimnego powietrza z nadmuchu przy wolnych obrotach, pod czas jazdy jest wszystko w normie by najmniej tak mi się wydaje, dziś dodatkowo zaczęło przybywać płynu chłodzącego aż nadmiar zaczął się sączyć ze zbiorniczka wyrownawczego który jest obok chłodnicy. Wskazówka temperatury silnika utrzymuje się w środkowej części zegara nie ma żadnych wachań. W warsztacie mechanika zrobił test na spaliny i mówił że jakieś śladowe ilości Co2 ale to normalne. Wyrównał stan płynu w zbiorniku i kazał trochę pojeździć tylko na benzynie zrobiłem ok 40km i poziom płynu jest taki sam. Czy to może być spowodowane usterką instalacji LPG ? Zauważyłem też że czasami czuć zapach gazu w kabinie. Dodatkowo prosił bym o namiary na dobry warsztat w okolicach Warszawy lub Pruszkowa. Pozdrawiam

lukasz32
12th-December-2019, 20:28
Bardzo dawno temu miałem taki pojazd, w którym gaz wydostawał się pomiedzy membramą a jej osią w parowniku. Parownik był nowy. Po spuszczeniu płynu słychać było syczenie w układzie chłodzenia. Zapachów brak. Przewody gumowe z parownika potrafiły w ekstremalnie niskich temperaturach zamarzać w oczach - lód "szedł" po wężach, w nocy, w środku lasu :) Generalnie wybijało płyn.

Najlepszy warsztat to kupić narzędzia, czytać i nauczyć się dłubać samemu.

Kpawel1986
12th-December-2019, 21:50
Najlepszy warsztat to kupić narzędzia, czytać i nauczyć się dłubać samemu.[/QUOTE]

Z tym dłubaniem samemu to raczej nie dla mnie, nigdy mnie nie ciągnęło do takich tematów�� Znajomy mechanika mówił, że podobne objawy mogą być przy wydmuchanej uszczelce pod głowicą�� straszy czy może coś w tym być ? Jaki może być ewentualnie koszt takiej naprawy gdy by się okazalo, że to uszczelka?

lukasz32
12th-December-2019, 23:29
Z tym dłubaniem samemu to raczej nie dla mnie, nigdy mnie nie ciągnęło do takich tematów�� Znajomy mechanika mówił, że podobne objawy mogą być przy wydmuchanej uszczelce pod głowicą�� straszy czy może coś w tym być ? Jaki może być ewentualnie koszt takiej naprawy gdy by się okazalo, że to uszczelka?

Pewnie są też inne powody, podaję najbardziej błahy i tani w usunięciu. A ile masz przebiegu, ile na gazie i czy o gaz ktoś "regularnie dba" ?

Jakieś 18 lat temu miałem auto na LPG, które regularnie latało do odcięcia. Uszczelkę pod głowicą pierwszy raz robił mi mechanik, drugi raz robiłem sam i planowałem u majstra, trzeci raz robiłem sam i planowałem sam, kupiłem lepszą uszczelkę i czwartej wymiany na szczęście już nie było, zmieniłem auto, przerabiając lpg na zasilanie gaźnikiem gazowym BLOS z gwizdkiem docinanym pod analizator spalin podczas jazdy. To było celne posuniecie :) W każdym razie UPG wypalała się z powodu źle wyregulowanej instalacji, gniazda były całe, choć za każdym razem docierane. Koszt w rzędówce R4 u znajomego z 500zł + częsci. Podejrzewam tylko, że jeśli to jedna głowica to cena nie powinna przekroczyć 1000zł u taniego fachowca. "Firma" pewnie weźmie ze 2x tyle i cos tam przy okazji wymyśli, żeby Cię oskubać. Przy okazji pewnie ktos wsadzi paluchy w przepustnicę i naciągnie na koszty użycia consulta bo inaczej tego nie zrobią. Wymienisz też świece za 400 etc, zrobi się 3-4 tys ;)

sirtrojan
13th-December-2019, 00:29
Jak by waliło ciśnienie w układ chłodzenia - to na analizie spalin by to wyszło.
Bardziej się nie zepsuje ;)


Tak poważnie, pośmigaj i obserwuj - a może wiatrak ci staje i nie daje chłodzenia aż się płyn gotuje?
Na gazie i na beni zachowywał by się tak samo w przypadku walniętej uszczelki.

Jak na beni jest OK a na gazie głupiej - masz odpowiedź.


generalnie jak sam nie dlubiesz tanio nie bedzie - jak dłubiesz też nie za trzycyfrową kwotę.

Kpawel1986
16th-December-2019, 15:59
Auto ma przejechane 196tys z tego prawie 53tys na gazie, z tego co widzę w książce serwisowej od instalacji LPG to wszystkie przeglądy robione regularnie. Pojeździłem trochę na benzynie i poziom płynu chłodniczego bez zmian, temperatura silnika bez żadnych skoków. Myślę , że ten wyciek płynu był spowodowany awarią instalacji LPG gdyż w tej chwili auto wogule nie jedzie na gazie, sterowniki od LPG zaczyna piszczeć i przeżuca na benzynę, na dniach jestem umówiony na serwis LPG. Ale mimo wszystko problem z ogrzewaniem dalej jest, na wolnych obrotach nie grzeje :-/ w ogóle porównując do poprzednich aut które miałem to ta wentylacja i ogrzewanie działa jakoś tak nie mrawo.