PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Ile naprawdę kosztuje Infiniti G35 Coupe



qczarq
3rd-February-2011, 20:01
Z racji iż mocno zastanawiam się nad zakupem G35 Coupe, chcę policzyć koszta utrzymania tej furmanki ;)

Informację mam czysto teoretyczne więc proszę o korekty, warto takie informacje zebrać i wrzucić w artykuł na stronie, bo jako początkujący pasjonat marki infiniti bardzo mnie to interesuje,

Zakładam, że nie będzie się psuła ;)



Koszt utrzymania G35 coupe na rok.

http://img809.imageshack.us/img809/7546/koszta1.jpg (http://img809.imageshack.us/i/koszta1.jpg/)


Koszt utrzymania G35 coupe na miesiąc.

http://img21.imageshack.us/img21/2966/koszta2.jpg (http://img21.imageshack.us/i/koszta2.jpg/)


Koszt utrzymania G35 coupe na 100KM.

http://img706.imageshack.us/img706/3131/koszta3.jpg (http://img706.imageshack.us/i/koszta3.jpg/)

dewon7
4th-February-2011, 13:36
Teoretycznie możesz przyjąć takie koszta ale raczej jako czysto poglądowe. Oczywiście zakładając, że z autkiem nic się nie będzie działo bo w przeciwnym razie możesz zapomnieć o tych wyliczeniach:)
Osobiście dodałbym AC. Części do infi nie należą do najtańszych więc jeśli będziesz miał jakąś przygodę na drodze z twojej winy albo to twój portfel na długo to zapamięta :)

danielV6
5th-February-2011, 08:43
Tak AC to podstawa, bo jak przydarzy się przygoda to rzeczywiście można zbankrutować naprawiając to na swój koszt, po za tym Infiniti to niezła marka, osobiście dla mnie w aucie nic się nie psuje, zawieszenie jak na nasze drogi ok, nic nie stuka nic nie puka :) Najgorsze jest tylko to spalanie :(

Athens
5th-February-2011, 14:19
Swojego mam od września i zrobiłem sobie tak:

- hamulce (nowe tarcze, klocki) - koszt około 4k, w tym wymiana płyny hamulcowego,
- olej Agip 10W60 około 220 zł z wymianą filtra oczywiście, sprawy groszowe,
- płyn do chłodnicy, koncentrat około 100 zł,
- filtr powietrza ładnie przedmuchany kompresorem, ponieważ nie wymagał wymiany.

Do tego dochodzą koszty paliwa. To jak wiemy sprawa indywidualna... 14l/100km można przyjąć.

Masz tam jeszcze coś takiego jak "koszt kompletu opon letnich - 1200 zł". Nie do końca rozumiem, co kryje się pod tym hasłem...pewnie cena za szt.
O AC chłopaki już się wypowiedzieli, wiadomo trzeba mieć.

sirtrojan
5th-February-2011, 15:45
kurde, niby tylko od września a mam wrażenie że znam cie kilka latek. Do tej pory mam uśmiech na twarzy kiedy przypomnę sobie tego wesołego typa który przyjechał na swojego 1 warszawskiego spota :)

Co do kosztów - sprawdź czy a może inaczej / jak była walona fura. Pooglądaj wszystkie elementy które mogły ucierpieć ew znajdują się obok tego miejsca.
Główny koszt to paliwo - za to auto odwdzięczy ci się bezawaryjnością i ogromną frajdą z prowadzenia.

Dziś trochę cieplej w W-wie więc długa i szeroka prosta + VDC off i jazda do 7 k RPM :) Fajnieeeeeee
Paradoksalnie mocne kręcenie auta nie zwiększa bardzo zużycia tak samo jak mulenie do 2,5 k RMP go nie obniża.

qczarq
5th-February-2011, 15:46
Ja tam wstawiłem wartości minimalne.
Więc nasuwa się pytanie czy warto??
Ja najbardziej boję się dwóch rzeczy,
1. Że nie znajdę samochodu w miesiąc, a tyle mam max (sprowadzanie z usa, ogólnie import bez indywidualnej osobistej inspekcji odpada)
2. Skąd części gdzie ten samochód odstawić do mechanika, bo nie mam zamiaru się niczego tykać przy samochodzie poza eksploatacją ( moja branża to finanse nie samochody, więc nie lubię robić czego czego nie czuję.)

Może lepiej kupić BMW 335I 2006-2007?

seba79
5th-February-2011, 16:01
A jak sie zepsuje to co wtedy,raczej trzeba zalozyc ze sie popsuje cos to jest nieuniknione,ja mam prawie nowe auto,i co jesienia 2010 roku klima sie zepsula,ale ze mam gwarancje na 8 lat i wszystko mi robia w imie gwarancji to nic nieplace,inaczej jak bym niemial to dostal bym po kieszeni,ale wykupienie tej gwarancji kosztowalo mie 3000 tys dol.Jak mozna kupowac auto i niezakladajac wogule ze sie niepopsuje,to jest nierealne,to maszyna wszystko sie kiedys predzej czy puznie psuje.nic niejest niezniszczale .Fajnie by bylo natym swiecie jak by wszystko sie niepsulo wieczne bylo.

Jacob_USA
5th-February-2011, 16:29
Ja tam wstawiłem wartości minimalne.
Więc nasuwa się pytanie czy warto??
Ja najbardziej boję się dwóch rzeczy,
1. Że nie znajdę samochodu w miesiąc, a tyle mam max (sprowadzanie z usa, ogólnie import bez indywidualnej osobistej inspekcji odpada)
2. Skąd części gdzie ten samochód odstawić do mechanika, bo nie mam zamiaru się niczego tykać przy samochodzie poza eksploatacją ( moja branża to finanse nie samochody, więc nie lubię robić czego czego nie czuję.)

Może lepiej kupić BMW 335I 2006-2007?

Moim zdaniem jest to nie realne sciagniecie auta w miesiac czasu z USA i jeszcze zebys sobie go ogladnal... natomiast co do czesci allegro.pl albo servis INIFNITI lub w najgorszym wypadku ebay. Uzytkuje auto moje juz 2 lata i jedynie co wymienialem koniecznie to filtry z olejem plus banany w zawieszeniu i jeden przeglub z przodu (moja wina urwalem gume przy wymianie sprezyn)

sirtrojan
5th-February-2011, 19:12
hmmm kuba nieśmiało przypomnę ci o alternatorze ;)


wracając do tematu - nie pociągniesz do PL auta w 1 mc. Fizycznie niewykonalne - kontener płynie ok 1,5 miesiąca.

Seba - kolega w PL nie może mieć takiej gwarancji więc nie ma co zachwalać tego rozwiązania.


btw. BMW 335i - w coupe - fajne autko dla młodego człowieka :thumb: mi się podoba. ale dopiero jako III - po FXie i jakiejś leciwej 911 :)

qczarq
5th-February-2011, 21:06
hmmm kuba nieśmiało przypomnę ci o alternatorze ;)


wracając do tematu - nie pociągniesz do PL auta w 1 mc. Fizycznie niewykonalne - kontener płynie ok 1,5 miesiąca.

Seba - kolega w PL nie może mieć takiej gwarancji więc nie ma co zachwalać tego rozwiązania.

btw. BMW 335i - w coupe - fajne autko dla młodego człowieka :thumb: mi się podoba. ale dopiero jako III - po FXie i jakiejś leciwej 911 :)

Ja mam 22 lata ;)
A co kupna, JA NIE CHCĘ IMPORTOWAĆ Z USA, CHCĘ ZOBACZYĆ GOTOWY SAMOCHÓD DO ZAKUPU.
Może lepiej kupić coś podobnego z łatwiejszym dostępem do części?


btw. BMW 335i - w coupe - fajne autko dla młodego człowieka :thumb: mi się podoba. ale dopiero jako III - po FXie i jakiejś leciwej 911 :)[/QUOTE]

qczarq
5th-February-2011, 21:08
hmmm kuba nieśmiało przypomnę ci o alternatorze ;)


wracając do tematu - nie pociągniesz do PL auta w 1 mc. Fizycznie niewykonalne - kontener płynie ok 1,5 miesiąca.

Seba - kolega w PL nie może mieć takiej gwarancji więc nie ma co zachwalać tego rozwiązania.


btw. BMW 335i - w coupe - fajne autko dla młodego człowieka :thumb: mi się podoba. ale dopiero jako III - po FXie i jakiejś leciwej 911 :)

Ja mam 22 lata ;)

JA NIE CHCĘ SPROWADZAĆ Z USA INDYWIDUALNIE, CHCE KUPIĆ OD IMPORTERA ALBO OD PRYWATNEJ OSOBY W pl

Jacob_USA
5th-February-2011, 21:20
Alternator sam w sobie byl dobry tylko lozysko sam zapsulem naciagajac strasznie pasek :D

allsen21
5th-February-2011, 22:22
Co do ściagania z USA to zgadzam sie z Sirtrojanem - w miesiąc nie da rady bo sama papierkowa robota u DMV z title trwa prawie 3tygonie a potem jeszcze dochodzi transport morski który trwa różnie - w zależności jakim statkiem płynie i do jakich portów zawija. Infi kupowane w POlandii to niestety ale w 90% było tłuczone w USA i z tytułem SALVAGE przypływało do Polski. Znalezienie niełtuczonej prełki to naprawdę ciężka sprawa - oczywiście możliwa. Jeśli jednak będziesz kupował od kogoś na miejscu to weź ze sobą kogoś kto zna się trochę na tej marce i wie jakie powinno być wyposażenie i wykonanie niektórych elementów. Bo niestety ale większość ludzi handlujących autami to tak robi te auta, że wyglądają ok ale dopiero jak się coś popsuje albo będziesz wymieniał zauważysz jakieś prymitywne rozwiązania niegodne producenta takiej marki. Przy tak ogromnej liczbie aut na rynku Polskim pochodzących z krajów UE i spoza niej warto sprawdzić czy auto było tłuczone i prosić o ewentualne zdjecia. Oczywiście nie wszystko zauważyć się da na nich ale daje ogólny zarys napraw i elementów do wymiany.
Na allegro można znaleźć dużo INFI, w których sam kolor poduszki kierowcy jest inny niż kolor tapicerki lub też takie rzeczy jak pas przedni(okular) jest nieoryginalny.

sirtrojan
6th-February-2011, 01:08
Alternator sam w sobie byl dobry tylko lozysko sam zapsulem naciagajac strasznie pasek :D

aaaa to przepraszam :becky:

qczarq
6th-February-2011, 02:28
Jedyna w moim przypadku opcja to import z Niemiec.

PS. Wychodziło g35coupe na Europę?>? bo widziałem na You Tube filmy z licznikiem w km.?

sirtrojan
6th-February-2011, 11:46
na europe to chyba raczej jako skyline

i generalnie infi z kanady mają skalowanie w km/h

Athens
7th-February-2011, 17:02
Mam wersję Skyline i licznik jest w milach i kilometrach. Mile jako główne a km/h są na małej tarczy.

Masz sporą rozbieżność , jeśli chodzi o cenę BMW 335i a Infiniti G35 Coupe. BMW zdecydowanie droższe , z drugiej strony zobacz ile ich jeździ już...

Lukasz
7th-February-2011, 21:32
Mam wersję Skyline i licznik jest w milach i kilometrach. Mile jako główne a km/h są na małej tarczy.


Masz zwykłe G35 tylko że może poprzedni właściciel dokleił oznaczenie Skyline :) Jeśli Skyline to Nissan, jeśli Nissan Skyline to kierownica po prawej stronie :) i nie produkowano inaczej.
Żadne G35 ani Skyline nie było sprzedawane na europe.
Do 2005 roku w kanadzie na licznik był w km/h. Od 2005 roku był w mph i w km/h.

Athens
8th-February-2011, 18:41
Infiniti też było sprzedawane pod nazwą Skyline 350 GT. Nissan na Japonię a Infiniti do USA właśnie z kierownicą po lewej.

solista
30th-March-2011, 20:17
W Niemczech znaleźć kupetę jest praktycznie nie możliwe. Z PL podowiadywałem się conieco o dostępnych autach i się konkretnie przestraszyłem :)
Co ciekawe znaleźć ładną sztukę w USA też wcale nie jest tak łatwo, ja praktycznie pół roku czyhałem na wszystkich aukcjach/serwisach...
Wciąż mam nadzieję że w PL w końcu też wprowadzą jakiś system podobny do carfax/autocheck.

S.