PDA

Zobacz pe?n? wersj? : pomoc szybko potrzebna - "amerykaniści"



slepy62
7th-February-2011, 19:42
Prośba do "amerykanistów" - w wersji europejskiej FX II generacji - nie przewidują oryginalnych belek na relingi
(choć są pokazane w akcesoriach nie ma ich w sprzedaży)
i jak się okazuje - w relingach brak otworów montażowych !

POTRZEBUJĘ ROZSTAW - odległość w jakiej się montuje belki od siebie i w stosunku do przodu i/lub tyłu relingów.
Sprawa jest pilna ponieważ w piątek wyjeżdżam do Wloch.

Wprawdzie mam instrukcję montażu - ale tam pisze żeby odbezpieczyć otwory w relingach i przykręcić

Załączam zdjęcia i proszę o szybką pomoc - najlepiej jeżeli ktoś zmierzy odległość pierwszego (licząc od przodu auta) otworu belki przedniej i pierwszego tylnej licząc od
-początku relingów (3-cie zdjęcie odległość A)
lub
-miejsca łączenia na relingu (3-cie zdjęcie odległość B, jeżeli w wersji amerykańskiej konstrukcja jest taka sama jak w europejskiej)

quku
7th-February-2011, 20:13
chyba czegoś nie rozumiem w relingach nie ma żadnych otworów do mocowania belek (przynajmniej u mnie) z tego co wiem to belki do relingu mocowane są za pomocą obejm w tym co prawda nie mam belek ale w Toyocie tak jest i podejrzewam że tu jest tak samo link do takiego bagażnika http://allegro.podroze.onet.pl/bagaznik-belki-dozer-135-infiniti-fx-reling-lodz-i1401726310.html nie słyszałem nigdy o otworach w relingach ale kto wie całe życie się uczymy :)


no teraz się temu przyjrzałem i tak sobie myślę że to nie są belki do relingów tylko zamiast relingów mocowanie jakby podobne jak relingu do dachu ale tego nie wiem za mało danych i obrazek z mocowaniem relingu na oko podobne:)
1089

slepy62
7th-February-2011, 20:37
zobacz 2-gie zdjęcie w moim poprzednim wpisie,
- poniżej "kawałek" instrukcji

slepy62
7th-February-2011, 20:42
To są belki do relingów - tyle że nie montuje się ich na górnej powierzchni /nie opierają się na relingu, belki mają tylko malutką "płetwę" która wchodzi na reling od góry - natomiast przykręca się je do bocznej/wewnętrznej części relingu.
Taki montarz powoduje że z boku belki praktycznie w ogóle nie są widoczne - zobacz na zdjęciach o ile się nie mylę Kasi FX-a

quku
7th-February-2011, 20:43
a faktycznie teraz wiadomo o co chodzi wiesz są chyba takie otwory z boku belki ale teraz nie jestem w stanie tego zmierzyć jutro rano zmierzę i napiszę, a jak to tak się montuje to belki są super:wof:

slepy62
7th-February-2011, 20:51
Jak zamontuję - zapodam zdjęcia w naturze :)

sirtrojan
7th-February-2011, 20:57
są takie wklęsłości - coś jak od nabijaka punktowego - widocznie trzeba je rozwiercić żeby założyć bagażnik.

slepy62
7th-February-2011, 21:24
Wygląda na to że w wersji euro - zapomnieli - ale sprawdzę jutro w blasku słońca - może coś znajdę

sirtrojan
7th-February-2011, 22:07
jak nie to sobie nabijesz - jak wkręt ma ostrą końcówkę - w alu nie powinno być problemów ( tyle że szkoda :/ )

slepy62
8th-February-2011, 07:23
jak nie to sobie nabijesz - jak wkręt ma ostrą końcówkę - w alu nie powinno być problemów ( tyle że szkoda :/ )

To są śruby 6 (o dziwo gwint metryczny !)- nie blachowkręty, gwintowniki już mam, nawiercę i zagwintuję - tyle że potrzebuję te odległości

quku
8th-February-2011, 09:04
To są śruby 6 (o dziwo gwint [/ATTACH]!)- nie blachowkręty, gwintowniki już mam, nawiercę i zagwintuję - tyle że potrzebuję te odległości

to są śruby 5mm akurat u mnie są fizycznie, odległości mierzone od końców plastików zasłaniających mocowanie relingu od przodu są dwie śruby pierwsza 13,5 cm druga 17,5cm z tyłu mierzone od tyłu do przodu są trzy śruby 4,5cm druga 15,5cm trzecia 26,5 cm
to tak mierzone metrówką więc może być błąd jakiś milimetr może 2 ale to bez znaczenia w załączniku zdjęcia 1093 1094

sirtrojan
8th-February-2011, 11:21
czyli u ciebie to tylko wykręca się te śruby i wkręca nowe. Zobaczymy jak u Irka to wygląda ( w sumie naocznie bo ma do mnie dziś na chwile podjechać).

slepy62
8th-February-2011, 14:22
Greg
Będę ok 17:30 - 18 - sprawdzimy od razu czy relingi w I i II gen są takiej samej długości.

sirtrojan
8th-February-2011, 18:51
Pomierzyliśmy fachowo i jest problem. W europejskich relingach nie ma tych śrubek ( u mnie są identyczne jak u ququ) więc nie pozostaje nic innego jak tylko nawiercić sobie relingi. Powinno pójść bez problemów.

Kurde popatrzyłem dziś - i na prawdę fajna jest ta II gen, szkoda tylko że tak piekielnie droga :/

slepy62
9th-February-2011, 19:11
Wielkie dzięki dla Radka z wietrznego miasta, za szybką pomoc i podanie odległości montażu belek na relingach :)
pomiar dokonany pierwszy otwor jest dokladnie 6 cm od zaczecia sie prostego relingu czyli twoja odleglosc ze zdjecia B - jest 6 cm i jest tak patrzac od przodu jak i ztylu ,druga dziurka jest okolo 20.8 cm od poczatku relingu, ale zrobilbym pierwsza przymiarke odznaczyl i wtedy druga, z tylu jest identycznie jak z przodu i po obydwu stronach autka
radek
zeskanuję i wstawię instrukcję montażu - przyda się jeżeli ktoś posiadający wersję europejską FX-a będzie chciał zainstalować oryginalne aluminiowe płaskie belki z rynku amerykańskiego.

Moim zdaniem samochód z tymi belkami wygląda o wiele lepiej niż z belkami oferowanymi w europejskich salonach (później wstawię zdjęcie), minusem jest mały udźwig czyli ok. 50 kg

rakowski21
9th-February-2011, 20:03
Moje autko nie ma poprzecznych relingow a potrzebowalem zaczep na deski snowboardowe, nabylem wiec racki snowboardowe thule ktore przeczepiaja sie do bocznych relingow
www.backcountry.com/thule-snowcat-w-locks

slepy62
9th-February-2011, 20:32
Tez dobre rozwiązanie.

Ja uzywam box ze względu na możliwość wrzucenia do boxu kilku par nart (teraz biorę 7 par) + buty + "nadbagaz" - który się nie zmieści w bagażniku (bo duży nie jest :)

Poza tym nie muszę szorować nart z błota drogowego - bo w zimie zawsze chlapie (a mam tam i z powrotem ponad 2500 km).