PDA

Zobacz pe?n? wersj? : zmienne zawieszenie



linkintiger
19th-February-2011, 22:10
czy jest mozliwe przerobienie w fx zawieszenia na podobne jak w Range rover tzn. zeby mozliwe bylo regulowanie za pomoca sterownika, bo jedyne co znalazlem to ustawiane zawieszenie ktore mozna zrobic bardzo twarde lub bardzo miekkie ale niestety ono nie zmienia wysokosci podwozia wzgledem jezdni.

sirtrojan
19th-February-2011, 23:12
tj chciałbyś podwyższyć auto ?
możesz to zrobić na regulowanych sprężynach albo na pneumatycznym zawieszeniu.

widziałem gdzieś filmik z II opcja -droga i w sumie bezużyteczna.
Bo FX nie nadaje się na teren!

tu masz filmik jak to wygląda z airsuspension:


http://www.youtube.com/watch?v=SCclfp89GoM&feature=player_embedded


największy plus takiej zawiechy to to że blokady na koła ci nie założą jak autko bedzie opuszczone :becky:

Dropser
19th-February-2011, 23:25
Nowy Jeep GC ma pneumatyczne zawieszenie. Jakby sie trafił jakis rozbity, to może możnaby było przerzucić ;)

linkintiger
20th-February-2011, 17:54
cos w tym stylu tylko ze ja chce do gory podwyzszyc nie na dol hehe zeby miec wiecej miejsca pod autem

sirtrojan
20th-February-2011, 19:33
jak chcesz zwiększyć prześwit pod autem to zakup regulowane amorki - widziałem na forum w stanach podniesionego na maxa FXa i powiem ci że całkiem całkiem to wygląda - z tym że nie wiem jak z właściwościami jezdnymi. :/


edit. znalazłem fotę :)

1129

linkintiger
21st-February-2011, 17:16
ale one sa regulowane recznie? czy elektronicznie?

sirtrojan
21st-February-2011, 17:58
ręcznie. Ogólnie fajna sprawa takie amorki. Jak by moje zdechły to moożęee bym się zastanowił bo koszt ok $900. Niby tanio ale i tak drogo.
Ale pewnie ten czarny fx z filmiku tez może być przerobiony tak ze będzie wisiał powiedzmy normalnie a potem dopiero się unosi ( zwiększając tym samym prześwit)

linkintiger
21st-February-2011, 22:32
cos trzeba pomyslec i wykombinowac zeby dzialalo a bylo inne niz obecne systemy na rynku

sirtrojan
21st-February-2011, 22:42
hehehe kto bogatemu zabroni ;)