PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jak wymienić tylny kierunek (FX35 II) ?



bronski
21st-February-2011, 21:41
Hej pomóżcie jak się zabrać za wymianę żarówek w tylnych kierunkach (FX35 II) ?

sirtrojan
21st-February-2011, 22:19
zdejmujesz te plastiki które przykrywają śruby ( widziałem ostatnio u kolegi Irka aka Ślepy) powinny odejść bez problemu - to te obok lampy które przykrywane są klapą jak się ją zamknie.
Pod spodem będziesz miał pewnie śrubki x 2 ( tak jest w I gen). odkręcasz i odciągasz lampę na bok a potem ciągniesz do siebie.

Moja instrukcja dotyczy raczej I generacji ale z tego co obserwowałem - plastik zasłaniający śruby jest bardzo podobny w I i II gen.

bronski
21st-February-2011, 22:27
Dzięki bardzo :) Te plastiki mnie niepokoiły bo chyba trochę dzisiaj przymarzły z powodu aury ;) Popróbuje w ciepłym garażu :) Pozdrawiam.

sirtrojan
21st-February-2011, 22:41
heh mialem napisać że mogą być sztywnawe po I ponieważ są zmrożone po II bo są prawie nowe.
Jednak uważaj przy ich zdejmowaniu bo mogą mieć jakiś system zapadkowy czyli najpierw idzie powiedzmy i strona a potem druga - ciągnięcie np po środku może coś tam zepsuć :(

bronski
8th-May-2011, 23:43
Witam , aby zakończyć wątek wymiany żarówki,a zatem także wymontowywania tylnej lampy w FX IIgen. :
1.zdejmujemy plastiki osłaniające śruby, którymi przykręcona jest lampa - zdejmują się łatwo palcami
2.odkręcamy dwie śruby mocujące lampę:

1325


3. A teraz najtrudniejsza operacja : po odkręceniu dwóch śrub lampa trzyma się na trzech zatrzaskach, z których dwa "2" i "3" są dość łatwe do pokonania natomiast w celu zwolnienia lampy z "1" NIE NALEŻY odginać lampy na zewnątrz , bo spowoduje to uszkodzenie lakieru na końcu lampy tylko "z wyczuciem" podważyć lampę na wysokości zaczepu "1". Najlepiej wsuwając pomiędzy lampę, a karoserię" płaską,sztywną szpachtułkę "( owiniętą dla bezpieczeństwa w materiał) od tyłu do przodu, po górnej krawędzi lampy, najbliżej jak się da zaczepu "1" -uważając żeby za mocno nie odginać lampy.

1326

Przepraszam za "łopatologiczny" opis, dla tych co wiedzą o co chodzi będzie trywialny , ale innym może zaoszczędzi stresu ;). Oczywiście pozostanie jeszcze do odłączenia wtyczka . Powodzenia.

gorles
9th-September-2011, 22:53
no dobra ale kerunek to pare malych diod, mi wysiadly , a raczej migaja , jakby wysiadaja 3 diody z jednej linii, po prostu je wymienic? da sie to zrobic samemu ? czy jest klopot?

slepy62
10th-September-2011, 10:03
A czy ktoś może demontował lampy/światła z tylnej klapy FX II gen. ?

Zastanawiam się nad wstawieniem diod w żółtych polach.

gorles
10th-September-2011, 19:34
prosze o odpowiedz :(

no dobra ale kerunek to pare malych diod, mi wysiadly , a raczej migaja , jakby wysiadaja 3 diody z jednej linii, po prostu je wymienic? da sie to zrobic samemu ? czy jest klopot?