PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Aktywny tempomat - nie działa



wildcat
22nd-February-2011, 23:31
Czy ktoś kto ma i używał "inteligentnego" tempomatu, może mi powiedzieć czy montaż polskiej, szerokiej tablicy rejestracyjnej ma wpływ na jego działanie?
Mam ICC, ale nie wykrywa mi samochodów jadących przede mną. Błędów też nie zgłasza. Zastanawiam się, czy powodem nie jest lekko zasłaniająca tablica rejestracyjna?

sirtrojan
23rd-February-2011, 00:24
nie powinna zasłaniać bo czujnik jest mocno oddalony od tablicy ( chyba że masz asymetrycznie ulokowana tablice to wszystko wyjaśnia ).

swoja drogą może źle go po prostu włączasz - ? doczytaj w instrukcji obsługi. bo nie wystarczy go tylko włączyć. Trzeba ustawić też odległości itp.

wildcat
23rd-February-2011, 16:17
Czytałem instrukcję i po włączeniu tempomatu i zablokowaniu prędkości od razu mam ustawioną maksymalną odległość. Jadąc z ustawioną prędkością i zbliżając się do wolniejszego samochodu wjeżdżam mu prawie w kufer.

Tablice mam centralnie i można powiedzieć jej koniec jest na krawędzi czujnika. Zastanawiam się, czy nie powiesić jej wyżej, ale wtedy badziewnie to wygląda.

sirtrojan
23rd-February-2011, 16:30
rozumem ze auto samo nie hamuje ?
Jak nie to znaczy że coś nie jest tak. Tablica nawet prostokątna nie powinna zasłonić tego czujnika - bo jest mocno oddalony od osi auta.

ponad to gdyby był zasłonięty ten czujnik to by ćwierkał od razu albo się nie włączał.

slepy62
23rd-February-2011, 21:20
Nie wiem w jakich warunkach jeździłeś na Int/temp
1 - nie będzie działał przy padajacym śniegu/deszczu, z tym że w takiej sytuacji z reguły (przynajmniej u mnie) samoczynnie się wyłącza (choć nie zawsze),
2 - nie będzie działał (nie "widzi") jezeli samochód jadący bezpośrednio przed Tobą nie ma/ ma uszkodzone światła odblaskowe lub ma bardzo mocno zabrudzony tył / lub Ty masz mocno zabrudzony przód samochodu

wildcat
24th-February-2011, 19:09
No właśnie żadne z powyższych jedynie mróz był. Spróbuję się przejechać bez tablicy, a jak nie to trzeba będzie sprawdzić czujnik.
Chodź z drugiej strony wielu z Was narzeka na różne przypadłości systemu i w związku z tym w ogóle go nie używa. U mnie przynajmniej nie muszę trzymać długo włącznika, aby odpalić zwykły tempomat. ;)

sirtrojan
24th-February-2011, 19:24
Największą przypadłością tego systemu jest to że mnie hamuje jak jadę lewym pasem. Jak tylko za blisko jest np mijana ciezarówka. Wkurzające :|
Faktem jest ze puki co kłopot masz z głowy ;)

slepy62
24th-February-2011, 20:19
Hmm...
Nie zgodzę sie z wami. Z 2500 km trasy do Włoch - ponad 90 % przejechałem na int/temp. - to jest raj dla nóg - można zmieniać bez problemu pozycję, tupać, "tańczyć" - jedzie sie kilkaset kilometrów bez problemu...
Ale to oczywiście była jazda po autostradach !
Jazda po drogach dwukierunkowych - do tego krętych - to oczywiście inna bajka, są problemy, trzeba uważać, tyle że w instrukcji wyraźnie pisze gdzie stosować int/temp. Choć znów - codziennie go włączam na wisłostradzie i płochocińskiej, z reguły bez problemów.
Natomiast odrębna sprawa GREG to ograniczone zaufanie do elektroniki... :dead: zawsze bądź czujny lol


Wildcat - jeżeli po zdjęciu tablicy będzie to samo - pozostanie Ci wizyta w serwisie... :smash:

sirtrojan
24th-February-2011, 20:37
ja tam jestem na nie - ustawiłem na A4 tempomat na max - czyli 140 km/h lol jadę lewym długa prosta ( i darmowa ;) przede mną, żyć nie umierać) dojeżdżam do tira na prawym pasie i jak mi nie zacznie hamować....
dobrze, że nic nie piłem bo bym się zadławił.
Cholernie niefajne uczucie jak jedziesz jako kierowca a auto daje ostro po hamulcach. Zraziłem się i nie używam.

slepy62
24th-February-2011, 20:49
Cóż - zostaje Ci przesiąść się na II gen. :crutch: bo widocznie dopracowali inteligencję...
Ustawianie odległości do "poprzednika" w 3 zakresach - proporcjonalnie do prędkości - działa idealnie, tempomat można ustawić do 180 km (ja jechałem prawie całą drogę z ustawieniem 170 km) czasem jak nie ma "poprzednika/namiaru" - zwłaszcza na jakichś łukach potrafi przyhamować - ale jeżeli miałem ustawioną max odległość (a z takim ustawieniem jechałem) nigdy nie było to gwałtowne hamowanie...
GREG - żadna elektronika nie zastąpi kierowcy ! ma tylko pomagać i faktycznie na autostradzie to niesamowita wygoda
ale... ja też czasem jestem konserwatywny wiec ... lol

wildcat
24th-February-2011, 21:39
Jest jeszcze coś takiego jak kalibracja systemu...
Podobno pomaga na takie problemy jak Twoje sirtrojan i takie jak moje ;) Nie mogę tylko nigdzie namierzyć informacji, jak wygląda tak zwany "target board"
...cała procedura jest dokładnie opisana w FSM

quku
25th-February-2011, 17:27
no to kalibracja Wam pozostaje u mnie działa bezproblemowo czyli nie ma tych objawów które opisujecie ale kto to potrafi skalibrować ? to jest pytanie pewnie tylko serwis no można oczywiscie samemu metodą prób i błędów może być czasochłonne chociaż gdyby mieć auto z dobrze ustawionym czujnikiem i poziomice laserową to było by łatwiej zdecydowanie :)

sirtrojan
25th-February-2011, 20:39
poszukam w FSMie i ew wrzuce info jak to zorbić. W sumie jak jest to powinno się z tego korzystać.

wildcat
25th-February-2011, 21:27
Procedura z serwisówki jest mało użyteczna w naszym przypadku, chyba że ktoś ma Consulta II i specjalny arkusz kalibracyjny, który stanowi cel dla kalibrowanego lasera

sirtrojan
25th-February-2011, 22:57
a może jest opcja w menu serwisowym. Można ustawić kamerę cofania więc może i to ustrojstwo.

wildcat
25th-February-2011, 23:32
Niestety nie. Zresztą zerknij w FSMie, jest opis na kilka ładnych stron.
Może czegoś nie dopatrzyłem?

quku
26th-February-2011, 10:20
czy oglądaliście to ustrojstwo w rzeczywistości czy tylko myślicie ? ono się reguluje podobnie jak reflektor i to jest proste problem to że nie widać gdzie to "świeci" bez czytnika sygnału profesjonalnie tego się raczej nie ustawi. mając auto z dobrze skalibrowanym czujnikiem można by próbować to ustawić, a tak z ciekawości dzwonił ktoś do serwisu ?? bo może jest to dla nich prosta i tania usługa jak np zaprogramowanie TMPS ? :becky:

ZYZIO
26th-February-2011, 11:10
quku, a kolo Ciebie jest jakia magik od wczytania TMPS?

quku
26th-February-2011, 12:02
tak serwis nissana na bielanach wrocławskich jakieś 120-170 PLN juz nie pamiętam dokładnie ile :)
zresztą programowanie dodatkowgo pilota tez jakoś tak kosztuje, tak ze czasami warto skorzystać z serwisu z musu oczywiście bo tego żaden pan "kaziu" w garażu nie zrobi i to myslę dotyczy całej elektroniki w naszych autkach

sirtrojan
26th-February-2011, 19:13
tpmsy + inne kalibracje tylko przez consulta.
podjade do nissana bo w sumie nazbierało mi się juz "komputerowych" poprawek.

wildcat
22nd-March-2011, 13:08
Umyłem auto, a czujnik to nawet ręcznie i zaczęło działać. Bez problemu wykrywa przodowników i trzyma odległość. Także obeszło się bez wizyty w serwisie.
Zastanawia mnie tylko dlaczego nie migała kontrolka. Teoretycznie powinna w przypadku zabrudzenia czujnika. Cóż nic nie jest doskonałe...

sirtrojan
22nd-March-2011, 14:00
hehe to ładny tam bałagan musiałeś mieć :becky:

zapraszamy na wiosennego spota - już niedługo bo w kwietniu :)

wildcat
22nd-March-2011, 14:23
Postaram się, ale nie obiecuje.

slepy62
22nd-March-2011, 19:13
Chyba się mylisz co do migania lampki przy zabrudzonym czujniku. Przy mocnym zabrudzeniu czujnik "nie widzi" nikogo przed sobą lub może się po prostu wyłączać.
Ogólnie to przy padającym deszczu czy śniegu int.tempomatu lepiej nie używać. Ja już raz wylądował bym w deszczu na wisłostradzie w tyłeczku MiniM. :)

sirtrojan
6th-June-2011, 22:33
mały update - jeśli wywali wam vcd off i slip nie włączycie tempomatu w ogóle.
Jak usuniecie usterkę albo po prostu sygnał zniknie - będzie działać.

seba79
7th-June-2011, 04:11
Gdzie ten czujnik sie znajduje w ktorym miejscu.Mozna wiedziec.

sirtrojan
7th-June-2011, 12:01
w zderzaku nad chromowana listwą bliżej halogenu po prawej stronie ( pasażera)

seba79
7th-June-2011, 18:01
Aha ok wielkie dzieki.

Domino1
27th-April-2012, 07:15
Mam też problem z tempomatem. Były zerwane dwa kable przy kierownicy i nie było sterowania zarówno radia jak i temp. Po połączeniu przyciski zaczęły działać. Jednakże tempomat nie. Przycisk funkcjonuje zapala się zielona kontrolka Cruise i w tym samym czasie Cruise na pomarańczowo. Byłem w Nissanie i połączeniu do Consulta nie wykrył żadnych błędów. Macie może jakiś pomysł?

sirtrojan
27th-April-2012, 09:22
domino jak były zerwane w taśmie to kup całą taśmę - obsługuje tez poduszki powietrzne i w razie czego one przydadzą się bardziej niż tempomat.
btw kierownica kosztuje okolo 200-300 PLN wiec też warto może sobie wymienic ( jesli to nie taśma/ zwijak / clockspring /) Pasuje z 350z.

Domino1
27th-April-2012, 10:47
Przerwa była na kostce przy samej kierownicy. Pomarańczowa kontrolka sugeruje jakiś błąd. Dziwne, że diagnostyka nic nie wyrzuciła. Może radar odległości wprowadza jakiś błąd. Po włączeniu CRUISE od razu zapalają się dwie kontrolki i jest sygnał dźwiękowy.

sirtrojan
27th-April-2012, 11:26
a radar jest w ogóle zainstalowany? pod zderzakiem we wlocie czarna skrzyneczka.

Domino1
27th-April-2012, 19:25
Radar jest. Muszę sprawdzić jedynie połączenie. Może tam tkwi problem. Chociaż z drugiej strony tester by coś wykrył. Jak uda mi się uporać z tematem, dam znać.

Domino1
18th-March-2013, 11:11
Rozwiązałem temat. Potrzebna była wymiana całego radaru. Koszt 1300 zł allegro. Teraz działa bez zarzutu.

Tomek g35c
18th-March-2013, 11:42
Gratuluję... trwało to rok ??

BAJZEL
18th-March-2013, 16:42
Ładnie ...
Ale najważniejsze , że się udało :)

alex69
20th-January-2014, 17:39
Odświeżę temat.
Mam inteligenty tempomat, jednak nie mam radaru. Czy jest mozliwość włączenia zwykłego tempomatu ?
Kiedy wcisnę ON pokazuje mi się kontrolka cruise na żółto, przy ustawieniu SET nie trzyma prędkości.