Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Dylematy zakupowe: FX45 2007

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2010
    Mieszka w
    Piastow
    Jeździ
    Infiniti Fx45 2007 Black Obsidian / Espresso
    Postów
    27
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Dylematy zakupowe: FX45 2007

    Witam,

    Po miesiącach poszukiwań udało mi się wreszcie znaleźć porządnie zapowiadającego się poliftowego FX45. Byłem dzisiaj na oględzinach i jeździe próbnej.

    Muszę przyznać - samochód robi wrażenie.
    Sprawdziłem że wszystkie systemy działają jak trzeba.
    Auto zarejestrowane w PL, od prywatnego właściciela który jeździ nim już 3 lata.
    Carfax i Autocheck czyste - wg nich auto najpierw jeździło 1 rok ( 10 tys mil ) w USA jako "personal lease", następnie zostało sprzedane na aukcji i wyeksportowane do Niemiec ( czyli zapewne przez port Bremmenhaven trafiło do Polski ).
    Aktualnie 54000 mil na liczniku.

    Ale:
    - 2 szyby: drzwi tylnych prawych oraz sąsiadująca z nią prawa tylna trójkątna nie mają na sobie oznaczeń. Wszystkie inne mają , nawet te same szyby po lewej stronie mają, a te 2 nie mają żadnych nadruków. To chyba nie jest normalne ?

    - jest książka serwisowa, ale nie ma w niej żadnych wpisów - jest czysta. Właściciel mówi że specjalnie nie dawał do niej nic wpisywać bo spodziewał się kiedyś sprzedać samochód handlarzowi i chciał zostawić mu wolną rękę co ma tam wpisać. Trochę to dziwne, ja bym raczej starał się wpisywac do książki jak najwięcej aby dokumentować historię auta.

    No i tak - byłem już niezle napalony ale włączył mi się tryb wątpliwości i sam teraz nie wiem...

    Może ktoś coś poradzi...


    Grzegorz

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX45 2003 Red Devil
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Smaczny kąsek ale dla mnie za drogi - szukam przedliftowego. Raporty sprawdzałeś sam czy to sprzedający Ci je pokazał ? Jeśli to drugie to podaj VIN - mam dostęp do AutoCheck i spróbuję poszperać czy coś się znajdzie ... Może uda się znaleźć aukcję na której był sprzedany do Polski z opisem co było. Co do książki to jak dla mnie lampka ostrzegawcza - też chciałbym udokumentować przebiegi i wymiany części / płynów. Może się okazać że ten samochód miał problemy techniczne już w US.

  3. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar Schirru
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    230
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    szyby dziwne, fakt. co do książki to sam nie wiem... o niczym to nie swiadczy. ważne żeby podjechac do jakiegos konkretniejszego serwisu i oddac na przegląd "przed zakupowy". niech sprawdzą to i owo. dobrze, jakby umieli tez sprawdzic skrzynie i napęd bo tak naprawdę to to jest najpoważniejszy uklad w tym aucie.

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2010
    Mieszka w
    Piastow
    Jeździ
    Infiniti Fx45 2007 Black Obsidian / Espresso
    Postów
    27
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Raporty sprawdzałem sam - przez allegro.
    Nie dostałem jednak opisu stanu technicznego z aukcji ani zdjęć.
    Podaję VIN na wszelki wypadek, fajnie jeśliby jednak udało się znaleźć jakies info z aukcji:
    JNRBS08W77X400148

    Poprosiłem właściciela, abyśmy podczas jego najbliższej wizyty w Warszawie ( co ma nastapić w najbliższych dniach ) podjechali do serwisu Nissana na Puławskiej na "przegląd przedzakupowy"
    Nie bardzo wiem czego dokładnie mogę oczekiwac po takim przeglądzie ( albo inaczej: zrobienia czego domagać się ), ale wyobrażam sobie że sprawdzą czujnikiem grubość lakieru, podepną komputer i sprawdzą czy nie ma błędów, sprawdzą zawieszenie, czy nie ma wycieków oleju, ew sprawdzą skład spalin.
    Wie ktoś może co jeszcze mozna by sprawdzić ?
    Zwłaszcza w zakresie tego co pisał Schirru, tj. skrzyni i napędu ?

    Pomiar stopnia sprężania i luzów zaworowych to chyba zbyt ciężka sprawa jak na taki przegląd ?

    Można coś zrobić przy tej okazji aby ocenić czy rzeczywisty przebieg auta odpowiada temu licznikowemu ?

  5. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX45 2003 Red Devil
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Najlepiej zadzwoń do serwisu i zapytaj co mogą posprawdzać. W Chryslerze sprawdzali jeszcze płyny i olej na obecność wody (zamarzanie). Dobrym pomysłem jest zrobienie geometrii a najlepszym sprawdzenie punktów bazowych nadwozia. Tyle że tą usługę robi chyba kilka serwisów w Polsce. Co do fotek i opisu spróbuj napisać na bezwypadkowe.net. Mi znaleźli foty których rzekomo już nie było ale z drugiej strony nie dokopali się do historii w Polsce ( w przypadku Infi z Kraka )...

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Nissan Maxima A32, 2.0 benzyna
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Czy ktoś z Was może kojarzy poniższe auto ? Warte obejrzenia ? Dziękuję z góry za wszystkie informacje.
    http://allegro.pl/infiniti-fx-45-i1631528571.html

  7. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    260
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    tani nie jest. poza tym dziwi mnie kilka spraw ma 20 i czerwone tylne kierunki :/ coś nie tak .
    poza tym nie ma keyless - idąc dalej - nie ma kolorowego monitora :|
    na + jest to że ma gaz i spryskiwacze reflektorów- czuje że to atrapy ale zawsze są.
    no i najwiekszy plus to to że to 45
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX45 2003 Red Devil
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Mayor, zastanawiałem się nad tą sztuką ale coś mi w niej nie pasuje. Poza tym samochód próbuje się sprzedać od kilku miesięcy. Dla mnie skreśla go czarna tapicerka - nie wiem dlaczego ale organicznie nie cierpię czarnych foteli Mnie zastanowił brak podanego przebiegu. Nawet do chłopa nie dzwoniłem ale jak chcesz to Ci sprawdzę AutoCheck.

  9. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar keyes
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Jeździ
    był FX35, 2005, czarny
    Postów
    151
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    tani nie jest. poza tym dziwi mnie kilka spraw ma 20 i czerwone tylne kierunki :/ coś nie tak .
    poza tym nie ma keyless - idąc dalej - nie ma kolorowego monitora :|
    Jeżeli chodzi o czerwone kierunki to kumam, ale co do keyless i kolorowego monitora to już nie bardzo.
    Grzesiek,
    Czy to oznacza że każdy FX posiadający pakiet sport powinien mieć też pakiet tech ?

  10. #10
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    260
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    tech - kolorowy monitor + keyless + ldw i inne systemy
    mogą występować razem ze sport ale nie muszą.


    ciekawostka - na początku produkcja w sport były czerwone kierunki. ale nie w 2005.

    inna ciekawostka - były fxy z welurową tapicerka ale to na początku 2003 - garstka egzemplarzy

    inna ciekawostka:
    poliftowe fxy mogą nie mieć nawigacji! mimo ze mają kolorowy monitor!
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Fx45, 2007, jnrbs08wx7x4000029
    By arczi07 in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10th-June-2016, 13:54
  2. Czarny FX45 z 2007 roku.
    By qmineq in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15th-October-2013, 23:38
  3. Fx 35 2007
    By Sebek121 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22nd-March-2012, 21:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •