Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: tuning silnika diesla

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2010
    Mieszka w
    Kleszczów
    Jeździ
    FX 30d 2010
    Postów
    36
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie tuning silnika diesla

    Witam infimaniaków ,może nie wszystkich to zaciekawi ,ale w Hamburgu za 1250euro robią 280km i 600Nm w silniku diesla.Wydaje się to rozsądnie cenowo jeśli nie tracimy gwarancji. Ciekawe czy zmieniają się wrażenia z jazdy ? Pozdrawiam

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Schirru
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    230
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    to nie tanio... w warszawskim kreatorze mocy zrobiliby podobnie za polowe ceny. gwarancje na bank się traci bo z tego co sie orientuje renaut (bo ten diesel 3.0 to bodaj wlasnie renatu) nie ma pakietu do swojego dieselka tak jak np ralliart do mitsubishi, gdzie podnoszą moc i gwarancja zostaje.

  3. #3
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Greg - wstawiał kiedyś kontakt na firmę z Wrocka - z Czechowy masz blisko
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #4
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Mam Pytanie a szczególnie do kolegi RIDERA- czy po czipie w dieslu może spaść spalanie? Jeżeli tak to dlaczego, choć w malutkim skrócie. Słyszałem, że tak ale wolę zapytać się u źródła.

  5. #5
    Trochę już ogarniam Avatar rider
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Marki , Ząbki , Warszawa
    Jeździ
    Infinity G35 , 2004r , granatowe
    Postów
    93
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Z doświadczenia wiem że spalanie może spaść , ale po samym chip-tuningu raczej przy zachowaniu dotychczasowego stylu jazdy, jeśli ktoś ma ciężką nogę i będzie dynamicznie przyśpieszał od każdych świateł spalanie na pewno nie spadnie a nieznacznie wzrośnie (około 1L/100KM) ale za to dynamika pojazdu zmienia się naprawdę znacznie !!

    przy kompleksowym tuningu mechanicznym wraz ze strojeniem , spalanie SPADA dość znacznie ,
    oczywiście analogicznie jak wyżej przy ciężkiej nodze i dynamicznej jeździe spalanie wzrośnie.

    Przykład :
    ostatnio zrobiliśmy swoją IBIZE GT TDI 1998rok ze 110KM wzrost na 160KM (rozsądnie bo max było zrobione ponad 200KM) oczywiście po kompleksowej modyfikacji mechanicznej i strojeniu (chip tuning) ,
    przy jeździe na trasie (równa jazda 90-120kmh bez wciskania pedału gazu) auto spalało przed modem 4,5L/100 po modzie padło na 2,9L/100km !!!!!
    ...
    dlaczego spalanie spadło ... myślę że z powodu przeróbek mechanicznych , wtryskiwacze o podniesionej sprawności , większa turbina pompująca z niższych obrotów, większy intercooler, poproawiony układ dolotowy (większa średnica , mniej załamań) , usunięte katalizatory i tłumiki (Wolny przelot bez blokowania spalin) , powiększenie kanałów w głowicy (porting) , oraz strojenie (chiptuning) z nastawieniem na zmniejszenie dawek paliwa w granicach 2000-2600obr/min (takie obroty najczęściej trzyma sie na trasie) co spowodowało tak duży spadek spalania !!
    Oczywiście w momencie "pałowania" spalanie wzrosło (max 7,9L/100km a wcześniej było max 7l/100km) ale dynamika wzrosła potwornie !!
    Każdy kto przejedzie się tym samolotem ma banana na twarzy przez najniższe 30 minut

    Modyfikacjom elektronicznym poddałem kilkaset aut z czego kilkanaście swoich , historię większości tych aut znam i wiem że jeżdżą bezawaryjnie, dlatego każdemu właścicielowi DIESLI polecam CHIP-TUNING
    (ale tylko w profi firmie gdzie zrobią to INDYWIDUALNIE pod Twoje auto i dysponują hamownią gdzie pomierzą wszystkie parametry auta przed i po !!)

    a tutaj przedstawiam jak przyspiesza VW TOUAREG Diesel po CHIP-TUNINGU w RIDERGARAGE.PL



    jestem w stałym kontakcie z właścicielem - twierdzi że spalanie średnie spadło mu z 18/100km na 15l/100km
    z wyraźną poprawą dynamiki - ostatnio klient objechał porsche cayenne 4,5L benzyna i jest z CHIP-TUNINGU baaaardzo zadowolony !!
    Ostatnio edytowane przez rider ; 7th-January-2012 o 02:02
    Rider - Infiniti G35 Coupe


    RIDERGARAGE.PL - serwis, tuning , diagnostyka, elektronika, opony nowe i używane
    SKUTERY.AUTO.PL - sprzedaż , serwis, tuning, akcesoria , części

  6. #6
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Wielkie dzięki!!!!

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Podniosę trochę posta

    Założyłem u siebie Chipa do silnika diesla. Chip programowany był na hamowni przy założeniu delikatnego zwiększenia mocy i momentu obrotowego przy jednoczesnej oszczędności na paliwie. Jak to było napisane przy niezmienionym stylu jazdy spalanie rzeczywiście spada. Z drugiej strony czuć lepsze osiągi auta. Nie mam porównania do wersji benzynowych ale dieslem teraz mi jeździ się przyjemniej. Chipboxa zakładałem na gwarancji po 1 przeglądzie gwarancyjnym. Zasada jest aby go do każdego przeglądu demontować (ok 20 minut pracy). Samochód wraca wtedy do ustawień fabrycznych. Międzyczasie miałem 1 awarię wymagającą lawety i wizyty w serwisie. Rozwarstwił się pasek klinowy i uszkodził koło pompy wody (albo coś takiego). Strasznie to brzmiało przy uruchomionym silniku ale wg serwisu była to drobnostka (7 dni autko w serwisie). Nie sądzę żeby awaria była wywołana tuningiem. Do serwisu samochód pojechał ze zdemontowanym chipem i bez żadnych problemów przeszedł naprawę gwarancyjną.
    Mam teraz ok 260 KM i prawie 600 Nm a ponoć można podciągnąć do prawie 290KM i 650Nm. W każdym razie różnica jest dla mnie odczuwalna.

    Pozdrawiam

  8. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grzes Zobacz post
    Podniosę trochę posta Założyłem u siebie Chipa do silnika diesla. Chip programowany był na hamowni przy założeniu delikatnego zwiększenia mocy i momentu obrotowego przy jednoczesnej oszczędności na paliwie...
    Możesz napisać jaki chip, gdzie kupiony, gdzie programowałeś/stroiłeś itd... KOSZTY ?
    Zastanawiam się nad wyjazdem do AHG do Niemiec - ale może faktycznie u nas też już dobrze robią...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    W Opolu w firmie 44tuning. Stroili kilka godzin. Nie mogę na razie nic złego powiedzieć na ich robotę. Z tego co wiem mają również w Warszawie swój oddział. Szczegóły mają na stronce internetowej 44tuning.pl . W sumie skusili mnie profesjonalnym podejściem do tematu i pewnie dobrym marketingiem a raczej na odwrót .
    Nie chciałem żyłować ustawień stąd "tylko" tyle kucyków podniesione. Ale komfort wyprzedzania poprawiło .
    Zapłaciłem ok 3k.
    Ostatnie 3 miesiące jeździłem bez chipa i od paru dni znowu go mam i znowu potwierdzam: czuć różnice. Co ciekawe spalanie przez ostatnie 3 miesiące rzeczywiście miałem większe chociaż różnica niewielka.
    Pozostał jeszcze jeden problem: opóźniona reakcja na naciśnięcie pedału gazu. Chiptuning(box) tego nie załatwia, ponoć pogrzebanie w sterowniku komputera to rozwiązuje ale wtedy po gwarancji. Jest coś takiego jak sprint booster ale nie mam pojęcia jak to by się sprawdziło w naszych fx-ach. W sumie miałbym ochotę spróbować. Może ma ktoś z tym doświadczenie ?

  10. #10
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    A jak z dymieniem, czy nie pojawiło się więcej dymu? A opóźniona reakcja, to raczej wina ustawień skrzyni...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Olej silnikowy do diesla
    By Grzes in forum V9X - V6 (diesel)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16th-July-2018, 09:19
  2. Tuning VQ35de
    By Drzymek in forum VQ35DE
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 5th-November-2016, 13:16
  3. Tuning
    By grabba in forum Humor
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23rd-February-2014, 17:41
  4. Tuning ;)
    By ZYZIO in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27th-September-2011, 18:53
  5. in-tuning.ru
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29th-April-2010, 17:21

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •