Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: tuning silnika diesla

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Dymu "zero". Wydechy czyściutkie i świecące jak prosto z salonu. Oczywiście auta nie katuje i przestrzegam zaleceń, tj. nie wkręcam na wysokie obroty póki się nie rozgrzeje no i nie wyłączam silnika zaraz po jeździe a daje mu nieco odetchnąć na wolnych obrotach szczególnie po intensywniejszej jeździe. FAP wg serwisu w normie.

  2. #12
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grzes Zobacz post
    ... i nie wyłączam silnika zaraz po jeździe a daje mu nieco odetchnąć na wolnych obrotach szczególnie po intensywniejszej jeździe
    W INFINITI FX30d (tak jak zresztą w większości nowych "D" konkurencji w tym segmencie) masz wymuszone chłodzenie po wyłączeniu silnika.
    Trzymanie auta nawet po bardzo długiej jeździe na wolnych obrotach jest bezcelowe.
    Jak wyłączysz auto (po intensywnej jeździe) usłyszysz ciche piszczenie trwające od kilkudziesięciu sekund do kilku minut - to wymuszony obieg chłodzenia...

    Cytat Napisa? Grzes Zobacz post
    ... FAP wg serwisu w normie
    DPF - jest bezobsługowy...
    "...sercem systemowu wydechowego jest katalizator spalin z blokiem metalowym, charakteryzujący się niższą stratą ciśnienia gazów wydechowych w porównaniu do katalizatora ceramicznego. Równie ważnym elementem układu jest katalityczny filtr cząstek stałych (DPF - Diesel Particulate Filter), umieszczony we wspólnej obudowie z katalizatorem. Siódmy wtryskiwacz, zamontowany w układzie wydechowym, włączany jest okresowo – podczas regeneracji „zapchanego” już filtra cząstek stałych. Wtrysk porcji paliwa powoduje chwilowy wzrost temperatury w filtrze i wypalenie się nagromadzonych w nim cząstek sadzy. To proces, którego kierowca jest zupełnie nieświadomy. Regeneracja filtra zapobiega zanieczyszczeniu oleju silnika przez niespalone paliwo, a możliwa jest także podczas niewielkiego obciążenia silnika, nawet na biegu jałowym. Zapewnia ona wysoką wydajność jednostki napędowej w każdych warunkach, przedłużając także żywotność oleju..."
    choć ciekaw jestem ile to "ustrojstwo" wytrzyma
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 5th-November-2013 o 22:21
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    W INFINITI FX30d (tak jak zresztą w większości nowych "D" konkurencji w tym segmencie) masz wymuszone chłodzenie po wyłączeniu silnika.
    Trzymanie auta nawet po bardzo długiej jeździe na wolnych obrotach jest bezcelowe.
    Jak wyłączysz auto (po intensywnej jeździe) usłyszysz ciche piszczenie trwające od kilkudziesięciu sekund do kilku minut - to wymuszony obieg chłodzenia...



    Dzięki za informacje. W sumie jak kupowałem FX-a w 2010r to dostałem zalecenie w serwisie jak się z nim obchodzić tzn. właśnie o nie wyłączaniu silnika bezpośrednio po jeździe szczególnie intensywnej. Podobne informacje wyczytałem w necie na temat silników z turbo. Nie mam czasu tego teraz sprawdzać, ale nie wiem czy czasem podobnie nie pisało w instrukcji. Tu mogę się mylić. Faktycznie po wyłączeniu słychać piszczenie. W sumie to mój pierwszy Diesel po prawie 15 latach. Międzyczasie benzyna i LPG i zawsze wolnossak

    Co do filtra DPF czytałem to już wcześniej. Niemniej jednak to że jest bezobsługowy nie oznacza że jest niezniszczalny. Gdzieś czytałem że 150k Km to max ile wytrzymuje. Ale przy moim przebiegu nie pora się o to martwić

  4. #14
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grzes Zobacz post
    W sumie jak kupowałem FX-a w 2010r to dostałem zalecenie w serwisie jak się z nim obchodzić tzn. właśnie o nie wyłączaniu silnika bezpośrednio po jeździe szczególnie intensywnej. Podobne informacje wyczytałem w necie na temat silników z turbo. Nie mam czasu tego teraz sprawdzać, ale nie wiem czy czasem podobnie nie pisało w instrukcji. Tu mogę się mylić. Faktycznie po wyłączeniu słychać piszczenie.
    Co do filtra DPF czytałem to już wcześniej. Niemniej jednak to że jest bezobsługowy nie oznacza że jest niezniszczalny. Gdzieś czytałem że 150k Km to max ile wytrzymuje. Ale przy moim przebiegu nie pora się o to martwić
    - to ja w serwisie usłyszałem co innego (dyskutując przed zakupem o zaletach i wadach Pb/On, to był jeden z argumentów że kupując auto za 300tys.zł. nie będę przy nim kwitł w ramach wietrzenia silnika/turbo), ale zanim podjąłem decyzję o zakupie - przeczytałem duuuuużooo artykułów o nowoczesnych diesel-ach - nie tylko tych stosowanych w

    ...ostatnie 10 lat jeździłem głównie diesel-ami, wcześniej 20 lat tylko benzyną...

    Wymuszone obiegi chłodzenia to od kilku lat standard w klasie premium...

    A co do bezobsługowego DPF-u - ciekaw jestem ile będzie kosztować taka "naprawa" - wg tego co piszesz - mnie to czeka za ok. 2 lata bo rocznie robię ok. 30 tys.km
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Poczytałem teraz o tym wymuszonym obiegu w necie i faktycznie jest coś takiego. Ale chodzi też o fakt, że wymuszone chłodzenie dotyczy wody a olej przestaje przepływać i smarować turbinę. Po jeździe turbina lubi się jeszcze kręcić a mimo chłodzenia turbina nie jest smarowana. Tak jak pisałem wcześniej nie wyłączam silnika od razu po dłuższej albo bardziej intensywnej jeździe. \Chyba że tu jest inaczej i olej jest w obiegu ?

  6. #16
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Wodzisław
    Jeździ
    FX30d 2013 black obsidian
    Postów
    282
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Kiedy odbierałem renault trafic z silnikiem turbo diesela dostałem małą instrukcje w formie 10 przykazań jak zadbać żeby turbina działała przez długie lata.Była tam mowa o schładzaniu turbiny po zakończeniu jazdy przez zostawieniu na wolnych obrotach silnika przez minimum 15sekund.Przy oplu insigni nie było mowy o czymś takim.Ale podobnie jak pisał Grzes po przeczytaniu nie jednego artykułu,czy rozmowach z mechanikami różnej maści twierdzę że turbina kręci się po wyłączeniu silnika jeszcze jakiś czas i wtedy nie jest smarowana przez co siłą rzeczy zużywa się dużo szybciej.To samo tyczy się rozpoczęcia jazdy,po uruchomieniu silnika trzeba odczekać kilkanaście sekund aż olej dotrze do turbiny.

  7. #17
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? tim Zobacz post
    Kiedy odbierałem renault trafic z silnikiem turbo diesela dostałem małą instrukcje w formie 10 przykazań jak zadbać żeby turbina działała przez długie lata.Była tam mowa o schładzaniu turbiny po zakończeniu jazdy przez zostawieniu na wolnych obrotach silnika przez minimum 15sekund.Przy oplu insigni nie było mowy o czymś takim.Ale podobnie jak pisał Grzes po przeczytaniu nie jednego artykułu,czy rozmowach z mechanikami różnej maści twierdzę że turbina kręci się po wyłączeniu silnika jeszcze jakiś czas i wtedy nie jest smarowana przez co siłą rzeczy zużywa się dużo szybciej.To samo tyczy się rozpoczęcia jazdy,po uruchomieniu silnika trzeba odczekać kilkanaście sekund aż olej dotrze do turbiny.
    I to jest swieta prawda ja i w 300zx i w F250 mam turbo timer
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  8. #18
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2016
    Mieszka w
    TT
    Jeździ
    AUDI
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? vania Zobacz post
    Witam infimaniaków ,może nie wszystkich to zaciekawi ,ale w Hamburgu za 1250euro robią 280km i 600Nm w silniku diesla.Wydaje się to rozsądnie cenowo jeśli nie tracimy gwarancji. Ciekawe czy zmieniają się wrażenia z jazdy ? Pozdrawiam
    Może Cie to zaciekawi

    Wrażenia z jazdy

  9. #19
    Dopiero dołączylem Avatar mikwit
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Infiniti M30d 2013 (Q70S)
    Postów
    52
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Grzes Zobacz post
    Podniosę trochę posta

    Założyłem u siebie Chipa do silnika diesla. Chip programowany był na hamowni przy założeniu delikatnego zwiększenia mocy i momentu obrotowego przy jednoczesnej oszczędności na paliwie. Jak to było napisane przy niezmienionym stylu jazdy spalanie rzeczywiście spada. Z drugiej strony czuć lepsze osiągi auta. Nie mam porównania do wersji benzynowych ale dieslem teraz mi jeździ się przyjemniej. Chipboxa zakładałem na gwarancji po 1 przeglądzie gwarancyjnym. Zasada jest aby go do każdego przeglądu demontować (ok 20 minut pracy). Samochód wraca wtedy do ustawień fabrycznych. Międzyczasie miałem 1 awarię wymagającą lawety i wizyty w serwisie. Rozwarstwił się pasek klinowy i uszkodził koło pompy wody (albo coś takiego). Strasznie to brzmiało przy uruchomionym silniku ale wg serwisu była to drobnostka (7 dni autko w serwisie). Nie sądzę żeby awaria była wywołana tuningiem. Do serwisu samochód pojechał ze zdemontowanym chipem i bez żadnych problemów przeszedł naprawę gwarancyjną.
    Mam teraz ok 260 KM i prawie 600 Nm a ponoć można podciągnąć do prawie 290KM i 650Nm. W każdym razie różnica jest dla mnie odczuwalna.

    Pozdrawiam

    Czy szanowny kolega jeździ jeszcze z tym czipem? I ile ma autko nakulane obecnie? Jakieś ciekawe (lub nie) sytuacje w miedzyczasie były może?

  10. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? mikwit Zobacz post
    Czy szanowny kolega jeździ jeszcze z tym czipem? I ile ma autko nakulane obecnie? Jakieś ciekawe (lub nie) sytuacje w miedzyczasie były może?
    Tak jeżdżę. Już minie 5 rok jazdy z chipem. Założyłem w okolicach 15tys w tej chwili jest niewiele ponad 100tys. Międzyczasie nie było żadnych problemów.
    Ostatnio przydarzyło się mi coś takiego:
    http://www.ifans.pl/showthread.php?6...b%B3%B1d-P242F

    Akurat było to przed świętami i tematu na razie nie ruszałem z powodu braku czasu. Myślę jutro zająć się tematem. Szanowny kolega Irek miał to samo bez Chipa przy 80tys. więc nie podejrzewam wpływu tuningu na awarię. Z tego co się zorientowałem wystarczy "dopalić" filtr DPF stacjonarnie no i jeszcze muszę dowiedzieć się przy okazji czy problem z ODMĄ (była akcja serwisowa) jest u mnie załatwiony.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Olej silnikowy do diesla
    By Grzes in forum V9X - V6 (diesel)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16th-July-2018, 09:19
  2. Tuning VQ35de
    By Drzymek in forum VQ35DE
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 5th-November-2016, 13:16
  3. Tuning
    By grabba in forum Humor
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23rd-February-2014, 17:41
  4. Tuning ;)
    By ZYZIO in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27th-September-2011, 18:53
  5. in-tuning.ru
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29th-April-2010, 17:21

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •