Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Szyba kierowcy - naprawa silnika

  1. #1
    Forumowy wyjadacz Avatar solista
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    ^ g35 coupe
    Postów
    276
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie Szyba kierowcy - naprawa silnika

    Szukając auta w USA natknąłem się na kilka modeli które miały problemy z otwieraniem szyby od strony kierowcy. Jako że u mnie również ten silniczek nie działał to wczoraj był wzięty na tapetę.

    Zabawa zaczyna się od ściągnięcia tapicerki drzwi, aby to zrobić trzeba wyciągnąć zaślepkę znajdującą się we wgłębieniu klamki i odkręcić śrubę która znajduje się pod spodem. Dalej wyciągamy 2 podważane zaślepki znajdujące się w szczelinie drzwi (trochę poniżej lusterka), łapiemy całość tapicery od dołu i dosyć mocnym ruchem pociągamy (jest tam dosyć sporo zatrzasków które muszą puścić). U mnie jeden z zatrzasków trzymał bardzo mocno (znajduje się dokładnie w środku drzwi na wysokości uchwytu). Wyciągamy panel sterujący otwieraniem drzwi (ciągniemy do góry - jak nie chce wyjść to rękę wsadzamy pod tapicerke i wypychamy panel), odpinamy wtyczkę. Podnosimy calą tapicerkę do góry (tak żeby wyszła z szyny trzymającej ją u góry między blachą a szybą i trzymając dalej tapicerę w rękach odginamy cięgna klamki i zamka do środka i wyciągamy je do góry. W tym momencie możemy odłożyć tapicerę.

    Naszym oczom ukazuje się pięknie błyszcząca osłona z której odkręcamy wszystkie śruby oprócz 3 (koloru złotego) znajdujących się mniej więcej po środku (to one właśnie trzymają silniczek). Po odkręceniu całości luzujemy trzy wcześniej opisywane śruby i przytrzymując z drugiej strony odkręcamy silnik:


    Bierzemy miernik, podpinamy panel sterujący szybami, kluczyk na 3 ząbek (zapłon) i sprawdzamy czy jest zasilanie. Jak jest to lecimy dalej:

    odkręcamy 3 śruby górne znajdujące się przy osłonie twornika i ściągamy tą złotą obudowę. Odkręcamy lewoskrętnie stojan i wyciągamy go ostrożnie do góry.


    Naszym oczom ukazują się szczotki, które często są po prostu zużyte. W moim przypadku szczotki (widać je na zdjęciu poniżej wewnątrz dziury - takie 2 sterczące kawałki) szczotki były jeszcze ok, problemem był uwalony komutator, który po dokładnym doczyszczeniu zaczął spełniać swoje zadanie. Jeżeli problemem są szczotki to należy je dokupić i wymienić, ewentualnie oddać do zakładu zajmującego się silnikami elektrycznymi (ew. alternatorami).


    Składamy wszystko do kupy i cieszymy się znów działającym otwieraniem okna

    S.

    P.S. strasznie mnie dzisiaj głowa boli od tego pobytu w garażu... to pewnie od świeżego powietrza, bo przecież nie od piwa

    p.s.2 Ktoś wie do czego jest ta wtyczka u góry (nie ta co trzymam tylko ta obklejona taśmą izolacyjną:
    Ostatnio edytowane przez solista ; 14th-June-2011 o 15:13

  2. #2
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Jeździ
    Infiniti G35 - "Srebrna strzała po drogach mknie, zatem uważnie rozglądajcie się" :)
    Postów
    27
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Wczorajszego wieczoru pojechałem do Uniejowa na weselicho,
    niestety po przyjechaniu na miejsce okazało się że nie jestem w stanie podsunąc szyby od strony kierowcy.
    Ponieważ pod restauracją totalnie nie miałem gdzie schować samochodu na wypadek deszczu a jedyne co miieliśmy dostępne to folia kanapkowa,
    kolega zabezpieczył mi samochód w pełni profesjonalnie






    na szczęscie McGaverowskie rozwiązanie nie było testowane bo pogoda była piękna,
    po powrocie do Łodzi z samego popołudnia rozbebeszyłem drzwi. Przeczyściłem szczotki w silniczku i wszystko śmiga

    dzięki wielkie soliscie za powyższą instrukcję.

    pragnę ją tylko uzupełnić o jedną istotną informacje

    errata do instrukcji

    Aby zdjąć tapicerkę należy także zdjąć zaślepkę od uchwytu w drzwiach (delikatnie podważyć od dołu) i odkręcić dwie śruby które wewnątrz się znajdują.


    Przy okazji u mnie okazało się że wcześniej już ktoś coś tam majstrował i zaślepka była złamana i klejona ;/

    pozdrawiam
    Viva la Espania!

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    kto na wesele jedzie autem

    tak czy inaczej dobra robota - najważniejsze że działa i nic sie nie zamoczyło.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Nawiasem mówiąc dobrze czasami mieć przy sobie trochę gadżetów od "Jana Niezbędnego"
    Jakaś folia kanapkowa itp...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar solista
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    ^ g35 coupe
    Postów
    276
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    hmm, to ciekawe, ja ani w prawych ani w lewych drzwiach nie odkręcałem tych śrub...

    A skoro już errata to u mnie skończyło się wymianą szczotek - po przeczyszczeniu podziałało chwila moment i przestało, a pasażera wymieniłem siłą rozpędu...

    S.

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Jeździ
    Infiniti G35 - "Srebrna strzała po drogach mknie, zatem uważnie rozglądajcie się" :)
    Postów
    27
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    hmm , no niestety u mnie tez podziałało troche i padło ;/
    rózniesz szykuje się na wymiane szczotek, zobaczymy czy pomoże.

    pozdro
    pp

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2018
    Mieszka w
    Majdan Królewski
    Jeździ
    g35c, 2003, czarny
    Postów
    16
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Koledzy a jest ktoś w stanie mi powiedzieć jak wymienić te szczotki. Nie mam pojęcia jak się do nich dobrać.

Podobne w?tki

  1. naprawa powypadkowa fx 35
    By sabi82 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29th-July-2016, 20:36
  2. lekka naprawa
    By linkintiger in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26th-November-2012, 05:27
  3. Maglownice-naprawa
    By Schirru in forum Usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15th-September-2011, 22:08
  4. Szyba przednia
    By ZYZIO in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31st-March-2011, 11:31
  5. G35 2004 Szyba od str kierowcy wariuje - Proszę o pomoc
    By rider in forum Karoseria & Wnetrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28th-September-2010, 01:41

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •