Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Chiptuning ECU w PL

  1. #1
    chm
    Gość

    Domy?lnie Chiptuning ECU w PL

    Witajcie,
    Czy ktoś ma doświadczenia w materii chiptuningu silników g35/350z ?
    Niei mogę namierzyć w trójmieście nikogo rozsądnego kto by się podjął tego zadania.
    Mam w niedalekich planach wymianę całego układu wydechowego, ale bez dosstrojenia ECU to trochę mija się z celem.

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    hmmm chm
    to masz G/Z czy TT bo się pogubiłem ?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    chm
    Gość

    Domy?lnie

    G35 .. podpis stary jak świat za chwilkę poprawię.
    g35/350z w sensie motoru vq35de w wersji usa .. bo jak rozumiem ew. zmiana programu to w obu sytuacjach ta sama historia

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    podobna akcja.
    Poszukaj w stanach coś co pięknie sie nazywa piggyback.
    Podłączasz ten kontroler do ECU i bawisz się programami. Możesz skorzystać z preloadowanych które są juz w skrzynce albo dograć sobie nową mapę pociągniętą z sieci.
    ogromnym plusem tego urządzenia jest to że nie ingerujesz w soft auta wiec po jego odłączeniu masz fabryczne ustawienia.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    chm
    Gość

    Domy?lnie

    Wielkie dzięki. Zrobiłem wstępny RISERCZ.
    Znalazłem coś takiego: http://www.topendpower.pl/p/pl/ecu-m...+tuner+ii.html

    Nie mogę nigdzie w ofertach znaleźć szczegółów, czy jest jakaś różnica tego typu wynalazkami do silników bez turbiny ?
    Czy coś takiego spełniłoby swoją rolę w g35 ? Oczywiście nie mam zamiaru wkładać tego samemu.

  6. #6
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Najłatwiej będzie jak napiszesz do nich.
    Podziel się odpowiedzią bo w sumie nikt na forum nie bawił się w takie modowanie.

    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  7. #7
    chm
    Gość

    Domy?lnie

    Ok. Więc wszystko wiem.
    Panowie z topendpower (nie mam zadnego z nimi zwiazku) naswietlili mi sytuację. Jak najbardziej można ECU MASTERA z sukcesem podpiąć pod vq35de.
    Zalecaja jest wersja ECU MASTER III z map sensorem (chociaż map sensor służy do kontroli doładowania, jak dobrze rozumiem) , a to "ze wzgledu na zdefiniowane skale do tego silnika i jest mozliwosc postawienias systemu w FIT".
    A sam system FIT powoduje że "ECU Master nasladuje juz Stand Alone pelna kontrola nad zaplonem procedury startowe i bardzo dokladna kalibracja silnika".
    Podobno jest w krakowie firma która potrafi czarować z tymi ECU MASTERAMI (podobnoż pracuje tam człowiek który w tworzeniu ecu mastera brał udział).

    Bardzo prawdopodobne, że zdecyduje się na takie rozwiązanie.

    Cóż szukałem w trójmieście - a możliwe że historia zakończy się w krakowie
    Postaram się informować na bieżąco.

  8. #8
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Jestem ciekaw ile to wyciagniesz z tego silnika na upgradzie ECU czekam jeszcze zeby to Lukasz przeczytal i sie wypowiedzial, caly czas powtarzam VQ35 nie jest kandydatem dobrym na jakie kolwiek modyfikacje mocne... wystarczy poczytac troszke o tych uturbionych lub z tymi co uzywali kompresorow do jazdy dziennej mowie stanowczo niet jesli ma to byc auto zeby sie tylko przejechac pocieszyc chwilke moca to TAK.

    zaoszczedz sobie ten wydatek kasy na ECU upgrade i wrzuc do G RB36DETT wtedy ECU upgrade zrobic za kilka stowek i masz prawdziwego potwora

    http://www.youtube.com/watch?v=xnKVugDqjeU
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Athens
    Do??czy?
    Jul 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Kraków
    Jeździ
    Skyline 350GT Black Obsidian
    Postów
    1,404
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Kuba a był RB36 DETT ??? Myślałem,że były tylko 26DETT takie jak w np. w R32.

    Chm a jaki jest koszt tych twoich przeróbek i jaką z tego oczekujesz moc? Prawie na każdym forum, gdzie auta są wolnossące pojawia się wątek turbosprężarki bądź kompresora. Nigdzie jeszcze nie doczytałem, żeby sama zmiana sterowania elektroniką silnika dawała konkretne moce, myślę o takich min. 50 KM, bo jakieś 15 KM to możemy sobie darować

    Co do turbiny to wyczytałem różne wątki 350Z Turbo z Trójmiasta i ...? Nie wiem czy ślad po nim zaginął czy po prostu milczy a może już nie jeździ ale ... mam wrażenie , że będzie jak Kuba pisze. Coś poszło nie tak z wystrojeniem tego później.

    Mino tych sceptycznych myśli to życzę ci powodzenia. Może to początek modów i powoli zbudujesz pierwszego w PL potwora G? Powodzenia i pisz jak to wszystko się potoczyło.

    5!
    Infiniti Skyline 350 GT '06
    Black Obsidian

  10. #10
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Kuba z tym adapterem zamknie się z niecały 1k PLN turbo w PL nie zrobi taniej niż 20-30k.
    Jeśli za tę kwotę zmieni się trochę charakterystyka - np więcej będzie dołu to warto chyba zafundować sobie taką zabawkę. Poza tym jak napisałem wcześniej - wyjmujesz i masz 100% stock.

    btw można wgrać sobie program pod paliwa premium np shell racing - już z tego powinno być kilka koników więcej
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Reset ECU a lpg
    By MarianoS81 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14th-October-2014, 00:14
  2. ChipTuning
    By MarianoS81 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 7th-June-2014, 18:57
  3. Jak skasować mapy paliwowe ECU
    By Darek33 in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4th-December-2013, 13:05
  4. Chiptuning
    By slepy62 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25th-July-2013, 23:52
  5. Chiptuning w dieslu - dodatkowa moc czy zagrożenie?
    By quku in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 1st-March-2013, 22:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •