Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Chiptuning ECU w PL

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Athens
    Do??czy?
    Jul 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Kraków
    Jeździ
    Skyline 350GT Black Obsidian
    Postów
    1,404
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Co do ceny to w 350Z chłopaki z Kreatora Mocy krzyknęli 22k + coś jeszcze może w trakcie roboty wyskoczyć.
    Infiniti Skyline 350 GT '06
    Black Obsidian

  2. #12
    chm
    Gość

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Athens Zobacz post
    Chm a jaki jest koszt tych twoich przeróbek i jaką z tego oczekujesz moc? Prawie na każdym forum, gdzie auta są wolnossące pojawia się wątek turbosprężarki bądź kompresora. Nigdzie jeszcze nie doczytałem, żeby sama zmiana sterowania elektroniką silnika dawała konkretne moce, myślę o takich min. 50 KM, bo jakieś 15 KM to możemy sobie darować
    !
    Szczerze mówiąc wliczając stratę mocy ze względu na wiek liczę na 310 - 320 KM po tych modach. Mam zrobiony dolot ze stożkiem, wymieniam na dniach cały wydech (od katalizatorów do tłumika). Myślę też o uszczelce - PLENUM SPACER (którą jak widzę wielu z Was ma .
    Co tu dużo mówić - eksploatacyjne części ze względu na wiek i przebieg (120k km) zaczynają się sypać i po wymianie sprzęgła na sportowe postanowiłem pójść dalej.
    Problem jest następujący - wyczytałem w wielu niezależnych miejscach (oraz potwierdzili mi to chłopaki z srt garage - z forum http://forum.streetriders.pl/ ze widzieli na wlasne oczy) że w większości sytuacji ecu niezależnie od tego jakie mody zrobisz, po paru dniach jeżdżenia wraca z mocą do serii.
    Na http://forum.nissanklub.pl/ opisana jest dokładnie ta sytuacja (postaram się za chwile znaleźć konkretny wątek, ale może sirtojan jako 'bywalec' kojarzy ?), gdzie w 350z chłopak wsadził PLENUM SPACERA, DOLOT ze stożkiem dostał 20+ KM na hamowni. Po tygodniu okazało się, że wszystko wróciło do serii.

    Być może jestem w błędzie i ktoś z Was kto zrobił sobie PLENUM i sie SHAMOWAŁ może to potwierdzić lub zaprzeczyć.
    W każdym razie tym idąc tym tropem doszedłem do wniosku, że tylko strojąc ECU można na stałe coś zyskać.

    Cytat Napisa? Athens Zobacz post
    Co do turbiny to wyczytałem różne wątki 350Z Turbo z Trójmiasta i ...? Nie wiem czy ślad po nim zaginął czy po prostu milczy a może już nie jeździ ale ... mam wrażenie , że będzie jak Kuba pisze. Coś poszło nie tak z wystrojeniem tego później.
    Zgadza się. Jest tu u nas. Jeździ do dziś. A właściciel z tego co wiem obecnie jeździ nowiutkim GT-Rem. Ale 350z się nie pozbył. Na forum SRT można znaleźć całą historię tegoż. Ale żeby skrócić - kupiony został pełen gotowy zestaw TT z USA (nie wiem który) bez flasza ECU. Niestety nikt nie umiał tego wystroić wówczas w PL, więc zrobił to gdzieś w Niemczech.

    Niemniej co do turbin, nie jestem pewien czy warto się bawić w kompletowanie zestawów z oddzielnych części. Po głowie mi chodzi gotowy KIT: http://www.turbo-kits.com/g35_turbo_kits.html . Wszystkie z nich poza turbinami, BOVEM itd mają w zestawie również gotowy ECU FLASH wysterowany do silnika z danym zestawem.
    Nie powiem, że nie chodzi mi ta idea po głowie, ale faktycznie jest jak pisze kolega:
    Cytat Napisa? Jacob_USA Zobacz post
    zaoszczedz sobie ten wydatek kasy na ECU upgrade i wrzuc do G RB36DETT wtedy ECU upgrade zrobic za kilka stowek i masz prawdziwego potwora
    Tu koszty wraz z robocizną możnaby szacować na 13 - 20k i do tego wszystko w PL bez sprowadzania, czekania itd.

    Ps. Jacob_USA - z tego co przeglądałem forum wysyłałeś NASZYM z USA plenum spacery .. dałoby radę się jakoś dogadać ?
    Ostatnio edytowane przez chm ; 13th-September-2011 o 22:39

  3. #13
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Pewnie ze jestem wstanie Ci pomoc z wysylka,

    Jak masz uturbiac swoje G to tylko tak !!

    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  4. #14
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Zamiast zastanawiać się nad zmianą ECU zainwestuj lepiej w Plenum Spacer. W przypadku Twojego silnika da znaczne przyrosty jak na tak prosta modyfikacje, w silnikach HR wsadzenie Planum Spacera praktycznie nic nie daje, trzeba dodatkowo wymieniać dolną część kolektora ssącego aby uzyskać przyrosty mocy. Niby sporo osób o tym wie ale mało kto mówi

    Jeśli byś chciał zostać przy NA to poza dolotem i wydechem, warto by było wrzucić jeszcze jakieś ostrzejsze wałki. Na Stage1 bym poprzestał ze względu na nie falujące obroty i do tego na koniec zrobić do tego jakiś program.

    Druga opcja to kompresor albo turbo. Jednak w przypadku Twojego silnika mocno brał bym pod uwagę zakucie.

    Sam obecnie zastanawiam się nad kompresorem. Turbo w moim przypadku odpada bo nie odpowiada mi charakterystyka przebiegu mocy i momentu.
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  5. #15
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Jacob_USA Zobacz post
    wrzuc do G RB26DETT ... i masz prawdziwego potwora
    Eee tam RB26DETT jest już nudne Jak wrzucać coś innego to tylko VH45DE. Pancerne V8 które w serii ma około 280 KM. Zestaw TT albo kompresor znosi bez zająknięcia. Pod 500 KM można podchodzić

    EDIT:
    300ZX i swap na VH45DE

    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  6. #16
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    to ten sam silnik co w q45?

    jak tak to z TT miota nim jak szatan:

    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  7. #17
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    to ten sam silnik co w q45?

    jak tak to z TT miota nim jak szatan:
    Tak, montowany był w q45 i w Nissanie President.
    Po doładowaniu tego silnika wiedz że coś się dzieje
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  8. #18
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Tak sam VQ35DETT wytrzymuje pod 500 HP wiec nowosci nie ma
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  9. #19
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Ja już tych silników ze 20 nastroiłem na seryjnym ECU, głownie Nissany 350Z oto efekty:

    Stan początkowy to sportowy wydech bez katalizatorów + 3 calowy dolot z nierdzewki ze stożkiem


    Infiniti G35C, które miało już wrzucony spacer 5/16 oraz test pipy zamiast katów:


    Tutaj nagrzebane sporo, kolekotry wydechowe z HR (te rurowe) wydech Milteca, dolot K&N, brak katów:


    Jeszcze więcej modów np. górne pleneum plastikowe firmy kinetix:


    Silnik HR ten na dwóch przepustnicach ale zepsuty beznadziejnymi dolotami K&N - krótkie co ssały gorące powietrze spod maski, na tyle udało się go poprawić (na serii dolocie na pewno lepiej by było):


    A tu największy przyrost no ale maszyna doładowana kompresorem no i już VQ37HRV:


    A tutaj ten sam silnik ale w wersji wolnossącej:

  10. Dzięki Coobcio za powyższy Post:

    Tomek g35c (11th-November-2013)

  11. #20
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Wszystkie silniki na wykresach to nie REVUP?
    W jakie AFR celujesz przy strojeniu NA?
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Reset ECU a lpg
    By MarianoS81 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14th-October-2014, 00:14
  2. ChipTuning
    By MarianoS81 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 7th-June-2014, 18:57
  3. Jak skasować mapy paliwowe ECU
    By Darek33 in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4th-December-2013, 13:05
  4. Chiptuning
    By slepy62 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25th-July-2013, 23:52
  5. Chiptuning w dieslu - dodatkowa moc czy zagrożenie?
    By quku in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 1st-March-2013, 22:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •