Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Zmiana radia FX I gen.

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX35, 2005, srebrny
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Zmiana radia FX I gen.

    Witam,
    mam pytanie, orientuje się może ktoś czy istnieje możliwość zmiany radia satelitarnego z pomarańczowym ekranem w FX I 2005, na radio z kolorowym wyświetlaczem z tej samej generacji, lub czy można je zamienić z radiem z wersji poliftowej zmieniając oczywiście również konsolę. Chodzi mi głównie o MP3 i navi, ogólnie rozmiarami się nic nie różni natomiast nie wiem jak jest z podłączeniami. Jak oglądałem zdjęcia jednego i drugiego radia wyglądają one jednakowo, ale nie jestem elektronikiem więc zawsze istnieje ryzyko.
    Wiem że temat już był w dziale navi, ale chciałem go troszkę pogłębić, bo obydwa radia wyglądają identycznie, może kwestia w podłączeniach. Dzięki za pomoc.

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX35, 2005, srebrny
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Czytałem właśnie wpisy na infinitiscene.com i dotarłem do zapisów że nie da się zamienić radia z I gen na radio z II gen. Natomiast ani słowa na zmianę radia i I gen na poliftowe.

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    nie da się - choć w sumie pewnie jest to możliwie ale łączy się z ogromną ilością nowych kabli itp nie mówiąc już o kosztach takiej operacji.
    dotarłem do takich postów na IS i na FX.org

    wydaje mi się że raczej ludzie pisali tam o przed i poliftowych bo nigdzie nie spotkąłem się z pomysłem zeby wrzucić II gen do I gen czy to przed- czy poliftowej.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    Dopiero dołączylem Avatar wildcat
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX45 '04, Nissan Micra 1.6
    Postów
    54
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Konsola ma inny kształt, więc konieczna jest modyfikacja deski lub wymiana na nową. Resztę da się ogarnąć, ale rzeczywiście jest trochę zmian w wiązkach.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX35, 2005, srebrny
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za info, jak poszperałem to też doszedłem do takich wniosków.
    Aczkolwiek znalazłem kilka fajnych modów w kwestii fabrycznego wyświetlacza, można go zamienić na radio 2 din, navi 7 cali i nawet tablet. Oczywiście OEMowy wyświetlacz musimy przenieść w podsufitkę lub w miejsce zegarka.
    Ja osobiście skłaniam się do montażu radia 2 din (navi, dvd, divx, Blu, wyjście na iphona/ipoda, kam cofania itp.), spięcie go z fabrycznym systemem a OEMowy wyświetlacz przenieść w miejsce zegarka (tylko troszkę mi go szkoda).
    Poniżej wklejam kilka linków w których opisują jak przeprowadzić modyfikację, może komuś się przyda.

    http://forums.focaljet.com/ice-car-e...n-install.html
    http://s570.photobucket.com/albums/ss142/tha_desi/
    http://www.mp3car.com/show-off-your-...o-oh-yeah.html

    Chociaż z tego co wyczytałem to przeniesienie w miejsce zegarka jest o wiele mniej problematyczne aniżeli przeniesienie w miejsce schowka w podsufitce ( musimy przedłużać kable i rozbierać tapicerkę ), ale nie wiem co jest wygodniejsze zerkać w dół czy w górę. Pozostawiam to indywidualnej oceny, chociaż może ktoś podpowie co wygodniejsze.

  6. #6
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    jarek na to sie prawie nie zerka. czasem sprawdzisz klimę albo radio bądź spalanie.
    Poza tym ten wyświetlacz tylko jest.

    Osobiście uważam ze świecący nad lusterkiem może przeszkadzać w nocnych trasach. nawet po ściemnieniu podświetlania.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX35, 2005, srebrny
    Postów
    33
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Tak pewnie masz racje z tym zerkaniem i świeceniem w nocy, kolega dał mi już namiary na swojego znajomego elektronika. Podobno robił już podobne rzeczy tylko nie wiem czy w infiniti, wiem że zamieniał fabrykę na Alpinę w hondzie.
    Jak sprawdzę to dam znać, na razie fundusze zbieram.

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    Warsaw
    Jeździ
    Infiniti FX
    Postów
    1
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ja w swoim Infiniti I generacja FX zmieniłem radio na GMS i działa wszystko włącznie z auto mapą. Dodatkowo zamontowano także wejście na usb które jest w schowku. Stary ekran jest teraz w podsufitce Poniżej zdjęcia. Wygląda jak oryginał. Pzdr

  9. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    górowo iławeckie
    Jeździ
    fx35,2005,czarny
    Postów
    7
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? jaca Zobacz post
    ja w swoim infiniti i generacja fx zmieniłem radio na gms i działa wszystko włącznie z auto mapą. Dodatkowo zamontowano także wejście na usb które jest w schowku. Stary ekran jest teraz w podsufitce poniżej zdjęcia. Wygląda jak oryginał. Pzdr
    a mógłbyś wstawić fotki jak to wygląda i podać adres gdzie tak można zrobić? Dzięki

  10. #10
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Ja widzisz kolega napisal tylko jeden post, nawet nie zawital do powitalni... Do tego bylo to pol roku temu... Nie liczylbym wiec na odpowiedz... Przeszukaj galerie, jeden z kolegow zrobil tak w swoim FX i wygladalo to elegancko... Nie pamietam kto, ale znajdziesz na pewno...

    Pozdro
    korzen

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Zmiana zegarów na poliftowe w fx35 1 gen
    By guziqs in forum Wewnętrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30th-March-2024, 20:28
  2. Przerobienie radia Fx 2 gen. USA
    By 220483 in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24th-February-2016, 22:21
  3. zakłócenia radia
    By BAJZEL in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12th-October-2015, 08:15
  4. Przestrojenie radia
    By roboPL in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30th-September-2012, 21:46
  5. Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27th-March-2011, 19:44

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •