Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zabawy w detailing - INFINITI FX30d

  1. #1
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Opis prac detailingowych:
    Pacjent INFINITI FX30d - 2010 kolor jakiś zielony

    Stan zastany - generalnie stan lakieru bardzo dobry z minusem. Żadnych swirli (kolistych zarysować) albo uporczywych rys. dzięki temu że właściciel unikał myjek szczotkowych.
    Zniszczenia dotyczą tylnego zderzaka i rysy na prawych drzwiach kierowcy.
    Felgi - stan bardzo dobry z minusem ( minus za zarysowany rant przedniej prawej felgi) - w sumie powinna być 6 z minusem za kształt felg. Naprawdę kozak.

    Ekipa - 2 starych koni (Ślepy aka Irek i ja ) chętnych do pracy i jeden mały słodki pies, który robił wszystko żeby nam przeszkadzać

    Wyposażeniei akcesoria - mój mały zbiór kosmetyków + Irkowe sprawdzone środki. + Karcher 5.70 i pianownica 0.6 litra.

    Prace trwały od godziny 16 do 23 z kilkoma małymi przerwami na regenerację i mecz piłkarzyków


    Porządekprac:
    Początek poluzowanie brudu aktywna pianą Nielsena o neutralnym pH.

    Tu fotka na moim aucie ale chciałem pokazać jak wygląda nakładanie piany:

    aktywna piana na fx35.jpg

    Spłukanie i mycie zakamarków APC - małe stężenie.

    Mycie auta na dwa wiadra - w jednym była woda z szamponem a drugie służyło tylko do opłukiwania myjki frędzelkowej. Woda i tak była kilka razy wymieniana.
    Potem zaatakowaliśmy smołę która zebrała sie na dolnej partii drzwi i masce środkami - Autolandu - do smoły, benzyną ekstrakcyjną, terpentyną i specjalnym Tar remover-em Auto Glym.
    Każdy z tych środków działał ale pobiła wszystkich benzyna - ceną i skutecznością.

    Po zakończeniu czyszczenia ze smoły kolejny raz aktywna piana i mycie na 2 wiadra - tym razem nie musieliśmy już zmyć tłuszcz po benzynie wiec było o niebo szybciej.
    Czas na mycie felg - woda z szamponem - żadnej szczotki tylko rękawica z frędzelkami. Na szczęście brud sam schodził od dotknięcia wiec obyło się bez cięższej chemii której zresztą się obawiałem
    bo fele są prawie nowe.
    Wprowadzamy auto do garażu. ( temperatura spadła do ok 10 stopni wiec była to najwyższa pora). i zaczynamy glinkowanie - jako lubrykanta używamy wody z szamponem. Generalnie prawie bez osadów - jedynie tylna klapa brudziła glinkę.
    Wszystko to dlatego ze dobrze wyczyściliśmy ze smoły drzwi.
    Szybki wyjazd z garażu i spłukanie auta ( plus dla wody z szamponem )
    Wjeżdżamy z powrotem i suszenie karoserii ręcznikami waflowymi i mikrofibrą.

    polerowanie irka.jpg

    Na suchy lakier nałożony został cleaner Collinite 840 - chwile poleżakował i został przetarty ręcznikami z mikrofibry.

    Na tak przygotowany lakier Irek aplikował wosk Duragloss 111 którego zadaniem było zapewnienie jak najlepszego wetlook-u,

    aplikacja wosku.jpg


    Ja w międzyczasie aplikowałem pędzlem na oponki żel Hot Shine Maquiars-a - efekt na fotce poniżej. Ja taki lubię.

    kola1.jpg


    Po spolerowaniu wosku mikrofibrą zajęliśmy się czarnymi plastikami. Kiedy ja aplikowałem Bumper Care Auto Glym-a a Irek zaatakował rury wydechowe benzyną ekstrakcyjną i pastą polerską do chromów Sonaxa.

    (tu mała niedoróbka na zderzaku ale została poźniej poprawiona - ta część była fatalnie oświetlona :/ )

    tyl - niedorobiony zderzak.jpg przepolerowane rury.jpg

    Potem krótka sesyjka, pozbieranie zabawek, podsumowanie prac i rozstaliśmy się w dobrym humorze. Auto prezentuje się świetnie - wg. mnie lepiej niż w dniu kiedy opuszczało salon a dodatkowo zabezpieczone
    jest na najbliższe kilka tygodni.

    kilka fotek po. można się przejrzeć

    lakier po - odbicie sir.jpgpolerowanie irka2.jpgmozna sie przejrzec.jpglakier po.jpg

    Arsenał użyty w zmaganiach + kilogramy mikrofibr i ... pieluch tetrowych

    arsenal.jpg


    Dzięki Irek za dobrą zabawę i musimy to kiedyś powtórzyć i popróbować z twardymi woskami
    w kolejce na trochę trudniejsza bo powiązaną z mechaniczną polerką pastami czeka ten FX z tylu

    fx czeka.jpg
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    W komentarzu muszę stwierdzić że faktycznie nie powinieneś grzybków jadać bo potem masz wzrok zamglony (jak na zdjęciach) w piłkarzykach wolnyś strasznie i psy Ci się jakoweś zwidziały a tu suczka mała biegała...

    A tak wracając do konkretów, czasami najprostsze środki okazują się najlepsze, jak np. benzyna ekstrakcyjna czy mycie wnętrza ciepła wodą na płatkach mydlanych, oczywiście jeżeli auto nie jest zbyt zaniedbane...
    natomiast dzięki za prezentację wytwornicy piany (zakupię w tym tygodniu) i wszystkich środków (poproszę listę
    w sumie na rano zostało mi poprawić "zaciemnione" tylne i trochę boczne plastiki, dopolerować rury i kawałek przodu - wyszła w słońcu ślepota Ślepego, ale nie ma tego złego...
    w tygodniu przed garażem zamontuję dodatkowy halogen + ten wczoraj nieczynny podłączę, razem 1000 wat więc następnym razem "stanie się jasność"
    pozostaje więc ustalić termin na srebrnego SirTrojan-a i ... nie podawać SirGregorowi żadnych grzybków...

    WIELKIE DZIĘKI GREG
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #3
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62
    W komentarzu muszę stwierdzić że faktycznie nie powinieneś grzybków jadać bo potem masz wzrok zamglony (jak na zdjęciach) w piłkarzykach wolnyś strasznie i psy Ci się jakoweś zwidziały a tu suczka mała biegała
    Matko panowie co wy tam robiliście?,wasze kobiety wiedzą o tym

    Tak poza tym to kawał dobrej roboty (wyczyszczone rury wygladaja fantastycznie), przyznam się że nie lubię pucować aut więc mnie ciężko do czegos takiego namówić.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    to nie ja jestem ślepy nie jadłem grzybków a już na pewno nie zapijałem ich 40% conieco z lodówki - ale wolnoć tomku w swoim domku
    mimo że zeszło nam sie tyle czasu i w sumie robiłem to po ciężkim aktywnym dniu - dobrze się bawiłem. Musimy to powtórzyć Może być i na mojej padlinie.


    Jak to jest jak myje swojego - widze rysy, czy wgniotke i mimo że szkoda nie wydaje mi się straszna ale jak sie pracuje przy idealnym w sumie aucie a potem wróci do swojego to olaboga. Nic tylko oddać do malowania po całości :/


    piesek rozkosztny ale przetargał mi przez trawnik specjalny ręcznik do osuszania karoserii :P a rękawice do mycia to będzie dogryzał w samotności


    Grzehu - dobra zabawa takie pucowanie. Nawet jak sie do końca nie umie /lubi. W kupie raźniej
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    to nie ja jestem ślepy nie jadłem grzybków a już na pewno nie zapijałem ich 40% conieco z lodówki - ale wolnoć tomku w swoim domku Grzehu - dobra zabawa takie pucowanie. Nawet jak sie do końca nie umie /lubi. W kupie raźniej
    Zanim łyknąłem wyjęte z zamrażarki 42% conieco o konsystencji oleum, widziałem jak golnołeś kilka grzybków bo cię Monika pilnowała żebyś spróbował...
    a te grzybki z conieco działają jak power, bez conieco oczka w szpileczki zmieniają
    Jak się umówimy - omówimy MENU-PADLINę - przygotuję grila
    Rękawicy nie znalazłem - chyba zatargała ją do budy - nie sprawdziłem, ale ma tendencję do znoszenia i "wicia" gniazda
    rysy na "srebrniku" mozemy polecieć dodatkowo jakąś pastą lekkościerną

    Grzehu - dobra zabawa takie pucowanie. Nawet jak sie do końca nie umie /lubi. W kupie raźniej - zaopiekujesz się conieco i padliną
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #6
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    A co do grzybków i conieco to przypomina mi się taki tekst piosenki:

    WHEN I WAS A LITTLE BOY, THEY WOULD SAY TO ME:

    TRUST ME... TRUST ME... TRUST ME...
    Attached Images Attached Images
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14th-January-2017, 12:45
  2. Infiniti FX30d/QX70 3,0 d Premium S
    By misiektoja in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13th-January-2014, 17:13
  3. Nie ma zabawy bez Infiniti
    By Zibi75 in forum Humor
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18th-October-2013, 21:43
  4. Detailing Infiniti EX37 - krótka relacja
    By eRBe in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11th-August-2013, 02:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •