Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Ciekawostka dotyczaca FXów II gen - aluminium i grubość lakieru

  1. #1
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie Ciekawostka dotyczaca FXów II gen - aluminium i grubość lakieru

    Wczoraj korzystając z okazji że miałem czujnik grubości lakieru ze sobą zrobiłem pomiar grubości lakieru.
    i co mnie zadziwiło to fakt że drzwi w FX II gen są aluminiowe - tak samo jak maska.

    Grubość lakieru w pozostałych, mierzalnych miejscach wahała się w pomiędzy 90 -120 mikrona.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  2. #2
    Banned
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    NEW YORK
    Jeździ
    INFINITI FX35 crossover 2007 rok black
    Postów
    442
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    W tych FX drugiej generacji tam jest jeszcze chyba ten lakier polozony samo naprawczy dodatkowo.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    3miasto
    Jeździ
    FX 50 S
    Postów
    20
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? seba79 Zobacz post
    W tych FX drugiej generacji tam jest jeszcze chyba ten lakier polozony samo naprawczy dodatkowo.
    no fakt, lakieru jest na nich co kot naplakal a co do tego, ze ma sie sam naprawiac, to jedna wielka sciema.

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    należałoby przeprowadzić jakiś forumowy test - ale słońca już nie ma wiec ciężko do warunki do samo-regeneracji - no i najważniejsze - potrzebne auto do testów
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? XTR Zobacz post
    a co do tego, ze ma sie sam naprawiac, to jedna wielka sciema.
    nie do konca ściema... (XTR - jeżeli jeździsz z kobietą noszącą biżuterię - sprawdź sam przy klamkach)

    w opisie nt. lakieru napisane jest że właściwości samoregenerujące lakieru dotyczą tylko lekkich powierzchownych zarysowań
    (o ile dobrze pamiętam takich które nie uszkodziły/nie są głębsze od wierzchniej bezbarwnej-? powłoki).

    Po roku użytkowania i przejechaniu 30 tys. km mam kilka głębszych rys "parkingowych" i przetarć.
    O ile głebsze rysy trudno usunąć i są widoczne,
    to muszę przyznać że ze świecą można szukać swirli po myciu (o ile dobrze je nazwałem Greg ?) a kilka razy myłem gąbką,
    czy najczęściej spotykanych lekkich zarysowań np. kluczami, biżuterią noszoną przez kobiety na dłoniach (okolice klamek), klipsami w spodniach (opieranie się o samochód w jeans-ach) itp.


    A porównanie mam, czy z kilkunastu poprzednich samochodów
    czy aktualnie na Giuliecie która jest starsza o 2 miesiące/przebieg ma o połowę mniejszy od FX-a,
    natomist drobnych "kobiecych" rysek (torebki, klucze, pierścionki, spodnie) jest bardzo duuuuużo...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 10th-October-2011 o 21:10
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    3miasto
    Jeździ
    FX 50 S
    Postów
    20
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Slepy,Ty jak zwykle sie rozpiszesz;-)
    po pierwsze, jak ktos ma 2 gen. i kupil w salonie to wie jak i co moze ten lakier z informacji reklamowych, nawijanych jak makaron przez sprzedawce przy zakupie, mi doradzali jeszcze zacieranie rys bardzo ciepla woda.
    po drugie, kazdy z nas ma takie same rysy na kazdym samochodzie, czyli bardzo gleboka,( na ktora jak patrzy to mu serce peka),lekka ryske i bardzo delikatna,ktora w tym oto przypadku powinna sie naprawic,ale powtarzam, ze tak nie jest w moim przypadku.
    I znow wroce do tego co pisalem juz kilka razy, wydaje mi sie ze znow powodem moze byc to,ze moj model byl pr. w chinach a tam maja rozne pomysly, np. tak jak w polsce, odleja lakieru a doleja wody;-)

  7. #7
    Banned
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    NEW YORK
    Jeździ
    INFINITI FX35 crossover 2007 rok black
    Postów
    442
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Haha dobre

    Powiadasz ze w chinach byl I wody do lakieru dolali .A wracajac do tematu o tak kobiety I auta I ich okucia torebek ,i bizuteria moja to tymi pierscionkami to w kolo klamek jak kot wydrapala I pokazuje jej zobacz co robisz uwarzaj troche ,a ona to nie ja mysli ze tak sprawe odepchnie .

  8. #8
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    podsumuje to żartem rysunkowym:

    a12578897d2b.jpg

    rysy pod klamkami schodzą od pasty polerskiej. Jak sytuacja się powtarza można pomyśleć o naklejeniu przeźroczystej folii pod klamkami.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #9
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? XTR Zobacz post
    Slepy,Ty jak zwykle sie rozpiszesz;-)
    Stary jestem, móżg zżera mi nikotyna

    więc jak zacznę ciężko skończyć

    tak na poważnie staram się być obiektywny, zamieszczam zdjęcia ze stanem rys z kwietnia i na dziś...
    (jutro)
    Attached Images Attached Images
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #10
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    nic na tej focie do siebie nie jesteś podobny



    swoją drogą na rysy od biżuterii można przystopować zabierając kobiecie wszystkie świecidełka!
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Grubość lakieru fx I gen
    By maxs in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 8th-November-2014, 09:56
  2. Ciekawostka z allegro
    By pawell31 in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23rd-October-2013, 15:09
  3. Fx aluminium
    By dider in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 4th-June-2013, 23:53
  4. Hamulce z II gen FX 50s do FX35s i FXów I gen
    By sirtrojan in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 18th-April-2012, 01:32
  5. Apropos czerwonych FXów ;)
    By sirtrojan in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20th-February-2011, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •