Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Zimówki do FX35

  1. #11
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Dorota Zobacz post
    Sirtrojan z USA jest coś co warto ściągnąć???
    Jeżeli masz rodzinę/znajomych to w zasadzie części i akcesoria (w "naszych" salonach przebitka to 2-4 krotność) z tym że zawsze zanim zamówisz ze stanów, sprawdź ceny w PL-salonie i ew. na allegro
    zawsze możesz trafić na "potrzebującego" który sprzedaje części za pół polskiej ceny
    (jak obecnie Sirek - hamulce z II gen. do zastosowania w I)
    piszę o rodzinie czy znajomych bo ważna jest forma wysyłki i opis paczki (cło, vat)

    ...trochę bezdroży (uważaj bo wbrew pozorom FX ma niewiele wspólnego z typowym autem terenowym) jeżeli zaśnieżone i do tego trasy w góry
    - lepiej kup zimówki
    lub
    - możesz zajeżdzić "M/S-y na śmierć" tylko kup łańcuchy (później możesz kupić komplet letni i zimowy).
    Felgi '20 lub większe - pooglądaj galerie, poproś kogoś z forum z FX-em na dużych felach o możliwość przejażdżki lub weź jazdę testową w salonie...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 20th-October-2011 o 20:12
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #12
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti QX70S Czarny 2014, Infiniti FX35 2006 Czarny
    Postów
    41
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    slepy62
    jakie firmy masz opony zimowe?
    Ja zdecydowałam że kupuję zimówki bo te według mnie obecne opony są żle dobrane/ 285/55/18/ a poza tym jakoś wielosezonowe do mnie nie przemawiają.

  3. #13
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    W lecie na Dunlopach Sport (dokładnie jaki model nie pamiętam - a już zaparkowały na strychu), zimowe Pirelli Scorpion Ice & Snow
    jedne i drugie w rozmiarze 265/45R21, zimą (czyli już bo przekładkę zrobiłem w sobotę) jako zapalony narciarz w bagażniku wożę łańcuchy, więc...
    Na Guliettę w ubiegłym sezonie zakupiłem Michelin Alpin A4 i "chodziły" bardzo dobrze, ale to inna bajka niż FX, poza tym Alfą w góry nie jeżdżę.

    Nie wiem co Ci doradzić tym bardziej że jeździsz na '18, do tego dochodzi kwestia kasy (ile chcesz wydać)
    Greg bardzo polecał opony Nokian, dziś ukazał się na ich temat artykuł na stronie SAMAR-u (Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego)
    na stronie nokian.pl (http://www.nokian.pl/index2.php?opti...ukiwarka_pokaz)
    znalazłem :NOKIAN WR G2 SUV 265/60/R18 (to rozmiar "zalecany" przez Infiniti do '18) terenowe zima - 1223.85 zł
    na http://sklep.impolex.com.pl/ = 899-zł
    Poproś o radę Grzegorza (SirTrojana) - on jeździł dłużej na '18
    wielosezonówki - możesz "zedrzeć" w lato...
    (też nie lubię/nie mam zaufania do M+S-ów, jakieś 15 lat temu w Austrii kilka razy lądowałem w przydrożnych zaspach Voyagerem na M+S-ach)

    Opona zimowa Nokian WR D3 z oceną 'szczególnie godna polecenia' zwyciężyła w testach opon zimowych 2011 renomowanych niemieckich magazynów "auto motor und sport" oraz "Auto Zeitung".
    Magazyn „Auto Zeitung” podsumowuje: „Nokian WR D3 wyróżnia się doskonałymi właściwościami na śniegu”. „Jasnym punktem w tym gronie jest także najnowsza opona Nokian WR D3. Od razu można dostrzec jej fińskie korzenie – na śniegu produkty konkurencji są wobec niej bez szans. W czterech z pięciu prób opona Nokian uzyskała maksymalną liczbę punktów. … Gdy stok jest ośnieżony, nowa WR D3 zostawia wszystkich w tyle. Nawet w ekstremalnych warunkach zachowuje się neutralnie i zadziwia niesamowitą przyczepnością. … Dobry czas i wysoki stopień bezpieczeństwa jazdy na mokrej nawierzchni to zalety opony Nokian. … Do mocnych stron fińskiego produktu zalicza się hamowanie na suchej nawierzchni …”.
    Wytrzymała opona Nokian WR D3 jest skrojona na miarę średnich i mniejszych aut rodzinnych oraz kierowców pragnących połączyć ekonomikę jazdy z bezpieczeństwem. Z myślą o większych pojazdach o większej mocy zaprojektowano oponę Nokian WR A3, która przekonuje w szczególności precyzją kierowania, czułością manewrową oraz sportowymi właściwościami jezdnymi nawet podczas jazdy z dużą prędkością. Obszerny asortyment opon zimowych Nokian WR obejmuje opony w rozmiarach 13-20 cali w kategoriach prędkości od T do W (190 – 270 km/h), które są od teraz dostępne w handlu.

    cały artykuł
    http://www.samar.pl/__/3/3.a/65463/O...l?locale=pl_PL
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 26th-October-2011 o 21:52
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #14
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post

    Poproś o radę Grzegorza (SirTrojana) - on jeździł dłużej na '18
    ]
    ja na 20" od zawsze.

    jak bedziesz trzymała autko kilka zim to warto zainwestować w dobrą zimówkę
    ja mam ten model:
    http://www.opony.us/opony_zimowe_ter...10_H-4856.html
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #15
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    ja na 20" od zawsze.
    To Ci "czajnik" albo ja niedouczony/nie doinformowany mogłeś wcześniej napisać - bym się nie produkował...

    Winter Sport - miałem na Meśku C200 - i "chodziły" bardzo dobrze
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #16
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti QX70S Czarny 2014, Infiniti FX35 2006 Czarny
    Postów
    41
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dziękuję obu Panom za odpowiedz, jedna z firm zaproponowała mi Falken HS-439 - trzeba będzie coś wybrać a jak będą kiepskie to sprzedam i będzie po temacie.
    pozdrawiam

  7. #17
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Strasznie szybka jesteś

    z opisu Falken-ów wynika że to opony do aut osobowych - a powinnaś chyba kupić do 4x4,
    cena (nie wiem na jaki rozmiar się zdecydowałaś) ~900 lub więcej...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #18
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX45 2003 Red Devil
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Z czystym sumieniem polecam te:

    http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=159076&rodzaj=0

    Jeździłem na tym bieżniku i w Previi i mam je w RAV4 (a w zasadzie moja Basia ) Nie miałem lepszych zimówek... Przede wszystkim przyczepność w zakrętach - po prostu rewela... Żałuję że nie ma ich do 20 bo bym sobie kupił.. A tak musiałem założyć Blizzaki...

  9. #19
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti QX70S Czarny 2014, Infiniti FX35 2006 Czarny
    Postów
    41
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Firmy oponiarskie proponują tę firmę także do 4x4 ja będę szukać rozmiaru fabrycznego czyli 265/60/18 budżet ok 5tys na komplet i tu już autko zaczęło wyciągać kasę z kieszeni ma nadzieję że jest tego warte bo jak na razie zrobiłam nim 400km malutko.
    Jutro zabiorę go na wycieczkę.
    Zastanawiam się jeszcze nad zakonserwowaniem podwozia, koś na forum polecał firmę anaco .

  10. #20
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti QX70S Czarny 2014, Infiniti FX35 2006 Czarny
    Postów
    41
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? bolek Zobacz post
    Z czystym sumieniem polecam te:

    http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=159076&rodzaj=0

    Jeździłem na tym bieżniku i w Previi i mam je w RAV4 (a w zasadzie moja Basia ) Nie miałem lepszych zimówek... Przede wszystkim przyczepność w zakrętach - po prostu rewela... Żałuję że nie ma ich do 20 bo bym sobie kupił.. A tak musiałem założyć Blizzaki...
    Dzięki, myślę że trzeba się kierować doświadczeniem innych w tej kwestii- dam znać na co padnie wybór.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. zimówki do FX35
    By milo222 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26th-February-2016, 17:00
  2. zimówki Nokian WR3 SUV
    By gizmo in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20th-January-2014, 08:42
  3. Zimówki do Infiniti FX 30dS Premium
    By slepy62 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12th-November-2013, 22:56
  4. Wskoczył ktoś już w zimówki?
    By sirtrojan in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 2nd-January-2012, 16:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •