Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Test Infiniti M35h AT

  1. #1
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie Test Infiniti M35h AT

    Wygląd ogólny:
    piękna i agresywna linia tak z przodu jak i z boku,
    jedyne do czego mogę się przyczepić (oczywiście to kwestia gustu)
    - projektanci mogli lepiej się przyłożyć do tyłu samochodu - dokładnie do lepszego wymodelowania tylnych świateł (np. bardziej charakterystycznego dla Infi ukośnego zaciągnięcia świateł tylnych na boki),
    niesamowity kolor, już kilka razy zastanawiałem się w ciągu dnia jaki on właściwie jest (widząc inne Infi w tym kolorze):
    wieczorem zupełnie czarny, w słonecznym świetle mienił się fioletem/czerwienią (to chyba malbec black ?)
    podsumowując piękne auto, ale... z europejskiej rodziny Infiniti jest jak dla mnie "najmniej" ładny

    Wnętrze:

    wreszcie dostałem co chciałem:
    czarne wnętrze z jasno-szarą podsufitką (Panowie z INFI dlaczego tego nie ma w FX-ie !) i srebrzone jasne drewno
    ogólnie wykończenie bardzo komfortowe i niesamowicie wyciszone
    na tylnych siedzieniach wygodnie i pomimo długaśnej postury Grega - bardzo dużo miejsca,
    plusy (na zasadzie porównania z FX-em II gen):
    automatyczna roleta tylnej szyby
    bardzo wygodne siedziska i pozycja za kierownicą (w FX-ie boczne skrzydełka siedziska uwierają co nieco w uda)
    intuicyjne (niebiesko-czerwone guziki) naciskowe sterowania temperaturą (choć pokrętło FX-a też są ok)
    światełka martwego pola (Blind Spot Intervention)
    podgrzewana kierownica
    minusy(na zasadzie porównania z FX-em II gen):
    joystick-owe sterowanie konsolą środkową:
    Panowie z INFI - "pokrętło" trzeba chwycić minimum dwoma palcami i przechylać, co wymaga więcej uwagi niż zastosowana w FX-ie możliwość dowolnego naciśnięcia z góry "pokrętła" (tak jak w M lepsze jest sterowanie strefową temperaturą)
    malutki bagażnik (baterie) - z tym że osobiście nie zwracam na to uwagi, na co dzień lub w krótkich trasach nie mam zbyt wiele bagażów, w dalekie trasy z reguły zawsze zakładam box dachowy, natomiast jeżeli ktoś oczekuje dużego bagażnika > M30d lub M37
    brak łopatek do zmiany biegów przy kierownicy
    brak kamer 360 - FX-em parkuję dosłownie na centymetry, w wypadku czujników parkowania z przodu w M-ce nie jest to już takie łatwe

    i na koniec Panowie z INFI - co z polem grzewczym wycieraczek przednich szyb !

    Silnik:
    coż mam powiedzieć przez kilka dni będę musiał "pomęczyć się D-osiołkiem" aż zapomnę...
    zapierajace dech przyśpieszenie tak od zera jak i ze średnich prędkości (~60/80 w górę)
    samochód ma niesamowitą dynamikę i brak jakiegokolwiek opóźnienia w reakcji na pedał gazu

    i tylko cisza, tylko cisza tylko cisza.... w czasie ruszania lub jazdy bez przyśpieszania na elektryku
    ta cisza to coś niesamowitego, można powiedzieć że wręcz "niestosownego" w jadącym samochodzie
    podjeżdżając pod garaż - wjechał bym w drzwi garażowe - bo zapomniałem w tej ciszy przestawić na P i wyłączyć zapłon
    cofajac - niewiele brakowało a przejechałbym psa

    jako że na co dzień jeżdżę 30d - lepiej jak w tym temacie wypowiedzą się koledzy, bo ja mogę się jedynie rozpłynąć w pochwałach

    zużycie paliwa:
    normalna/bardzo spokojna/płynna jazda w warszawskim korku: ~7-8 L/100 km (przejechane ok. 40 km)
    normalna/dynamiczna jazda w warszawskim korku: ~9-10 L/100 km (przejechane ok. 40 km)
    bardzo ostra jazda wieczorem (dosłownie "but Grega w podłodze ") ~ 16 L / 100 km (przejechane ok. 40 km)

    Właściwości jezdne/zawieszenie:
    Po "podskakującym", sportowo ustawionym - dodatkowo na '21 calowych felgach, FX-ie - miałem nadzieję na trochę więcej komfortu, w końcu to limuzyna...
    i hmm... muszę przyznać że ten komfort w połączeniu z doskonałym wręcz prowadzeniem auta zaskoczył mnie niesamowicie na plus
    auto prowadzi się/czuje doskonale, obawiałem się bocznych wychyleń w ostrych zakrętach - NIC Z TEGO
    ostatnio jeździłem cytrynkąC5 i Merolem i ... musze przyznać że M-ka w niczym im nie ustępuje
    i bez znaczenia jest czy jedziemy w trybie normal czy sport - jedzie jak po szynach a dokładniej PŁYNIE po drodze

    Hamulce:
    tu lepiej popatrzeć na testy, ale są bardzo dobre, po przesiadce z FX-a trzeba uważać bo przy zbyt gwałtownym naciśnięciu hamulców auto wręcz "staje dęba"

    Czy warte swojej ceny:
    cóż, jak zwykle pozwolę sobie porównać cenę z USA
    w wyposażeniu najwyższym czyli GT Premium to ~65 tys. $ i 288 tys. zł czyli różnica duża ale...
    już nie tak szokująca jak przy niskim kursie dolara

    w porównaniu natomiast do europejskiej konkurencji czyli BMW5 lub A6 to całkiem nieźle - 3-litrowe wersje benzynowe NIE HYBRYDY
    BMW5 i AUDI A6 są ponad 30 tys.zł droższe przy porównywalnym wyposażeniu
    co wybierzecie ?
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 6th-November-2011 o 23:33
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    tomwet (17th-December-2014)

  3. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2010
    Mieszka w
    Kleszczów
    Jeździ
    FX 30d 2010
    Postów
    36
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ciekawe spostrzeżenia Irku zwłaszcza ,że masz porównanie z fxem 30d. Mam nadzieję że się przejadę kiedyś M35h bo bardzo mi się podoba i może za parę lat kupię go mojej żonie(może bardziej sobie?)p.s Nie bądż taki krytyczny co do d-osiołka-do komfortu można się przyzwyczaiC a co do przyspieszenia to na łopatkach nie jest tak żle-poza tym ma trochę innych zalet.Pozdrovania

  4. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2014
    Mieszka w
    Grudziądz
    Jeździ
    Q70h, 2014, malbec black
    Postów
    3
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    to było w trybie ECO ? chodzi mi o spalanie...

  5. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? tomwet Zobacz post
    to było w trybie ECO ? chodzi mi o spalanie...
    To było 3 lata temu... ale zakładam (uwiąd starczy i ślepczy mnie dręczy więc nie pamiętam dokładnie) że było tak:
    ECO - normalna/bardzo spokojna/płynna jazda w warszawskim korku: ~7-8 L/100 km (przejechane ok. 40 km)
    NORMAL - normalna/dynamiczna jazda w warszawskim korku: ~9-10 L/100 km (przejechane ok. 40 km)
    SPORT - bardzo ostra jazda wieczorem (dosłownie "but Grega w podłodze ") ~ 16 L / 100 km (przejechane ok. 40 km)

    Przy czym pisząc:
    - "normalna/bardzo spokojna/płynna jazda" - mam na myśli jazdę "emerycką", czyli przede wszystkim bardzo łagodne ruszanie...
    - "normalna/dynamiczna jazda w warszawskim korku" mam na myśli normalną płynną jazdę w korku z prędkością 30~70 km/h a nie stanie~ruszanie~stanie~ruszanie~stanie~ruszanie... .
    - "płynną jazdę" - wykorzystywanie bezwładności silnika - z czym większość młodzieży (czyli <40) ma z reguły problemy i szarpie na zasadzie gaz~hamulec~gaz~hamulec~gaz~hamulec...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 15th-December-2014 o 20:20
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    tomwet (17th-December-2014)

  7. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2014
    Mieszka w
    Grudziądz
    Jeździ
    Q70h, 2014, malbec black
    Postów
    3
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie spalanie c.d.

    ok, dzięki za wyjaśnienie. pytam, ponieważ mam Q70h od tygodnia. zrobiłem 1,5 tys.km. i oprócz normalnej jazdy próbowałem też płynnej ale za chiny nie udaje mi się osiągnąć fabrycznych danych spalania. już myślałem, że coś nie tak ale teraz wiem, że h to nie ekonomia w wydaniu infiniti - to przede wszystkim osiągi. dzięki. pozdrawiam.

  8. Dzięki tomwet za powyższy Post:

    Artjak (5th-July-2015)

  9. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Misiek w wątku dot. Q50h pisał, że teraz w chłodniejsze dni spalanie też mu wzrosło znacznie - pewnie akumulatory nie są tak wydajne, jak w ciepłe letnie dni, a poza tym silnik wolniej się nagrzewa, pewnie też dłużej chodzi, żeby zapewnieć ogrzewanie. Myślę, że na wiosnę będzie znacznie lepiej. W q70h masz ten sam układ napędowy, co w q50h i niewiele cięższy samochód - nie widzę powodu, żeby spalanie było też takie, jak u kolegów.

  10. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2015
    Mieszka w
    Kalisz
    Jeździ
    Q70 3,5h 2015r biały
    Postów
    11
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    czesc tomwet

    jak twoje q70?
    zadowolony?
    artjak

  11. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    dla InfiManiaków minuta 4:50; a dla miłośników MazdoManiaków minuta 8:50

    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Podobne w?tki

  1. [M35] Infiniti Q70 3,5H lub M35h kto ma?
    By Artjak in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23rd-January-2016, 14:19
  2. test M35h
    By grzesiek in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22nd-April-2013, 22:05
  3. Rekordowe Infiniti M35h
    By JarekT in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22nd-September-2011, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •