Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: LPG w FX45

  1. #1
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX45 2003 Red Devil
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie LPG w FX45

    W przyszłym tygodniu mam zamiar zagazować Czerwonego Diabła... Cały czas bawię się mocą i przyśpieszeniem i przez to jakoś nie wychodzi mi jazda w stylu eco A pieniążki na Pb lecą.... Zestaw jaki mi zaproponował gaziarz to:

    -komputer Stag 300 premium
    -reduktory 2 x Zavoli S
    -wtryski Hana 2000
    -wielozawór Tomasetto
    -zbiornik 220x720 toroidalny.
    Przewody oczywiście 8mm.

    Co myślicie o takim zestawie ?

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    260
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    co można powiedzieć..

    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Bolek gdzie będziesz montował LPG?

    Co do zestawu to bardzo dobry,przewody odpowiedniej grubości,no i 2 reduktory zamiast jednego,niestety ale wielu gazownikow o tym zapomina...
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  4. #4
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX45 2003 Red Devil
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Black Zobacz post
    Bolek gdzie będziesz montował LPG?
    .

    Czysta ekonomia... Robię około 20 - 30 kkm rocznie z czego większość to miasto i najbliższe okolice. Koszt zwróci mi się po jakichś 8 miesiącach - a potem to już oszczędzam na wakacje ... No i dalej mam pod maską ponad 300 KM ale za sporo mniejszą kasę na stacji

    Montaż w Przemyślu u mojego kuzyna - mam nadzieję że mi krzywdy nie zrobi

  5. #5
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Ja tez pewnie w niedługim czasie wkocze w gaz (chociaz zabieram się do tego ze 2 lata),bo po prostu szkoda mi wydawać coraz większej kasy na przejazd.Tym bardziej że po nowym roku ceny na stacjach jeszcze bardziej poszybują w górę.

    Minusem tego wszystkiego jest to że ceny LPG też wzrosły,a UE szykuje się do podwyżki akcyzy na to paliwo,i za jakis czas (2-3 lata) możemy płacić nawet 4 zł za litr tego paliwa,pytanie po ile wtedy będzie benzyna?

    Jak zamontujesz to koniecznie podziel się wrażeniemi,no i wrzuć fotki spod maski,ocenimy estetykę montażu
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  6. #6
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    260
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    tylko tak informacyjnie dodam ze LPG podrozeje bo akcyza ma iść 400% w góre (Komisja Europejska nakazała)
    wiec ceny LPG ok 3.50-4 PLN nie są abstrakcją.

    http://moto.wp.pl/kat,15951,title,LP...l?ticaid=1d6d5
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  7. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX45 2003 Red Devil
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Myślałem nad tymi podwyżkami i wyszło mi że nawet jeśli gaz będzie po 4 zeta to benia powinna być po 6. Na każdy 1000 km różnica to (doliczając paliwo na rozruch) 250 zł przy średnim spalaniu 18 Pb i 20 LPG . Różnica w całym roku to 6 do 9 tysi PLN.... Mój kuzyn jest gaziarzem więc serwisy i przeglądy mam taniej

  8. #8
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    260
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    aha od przyszłego roku ON w górę o ok 20 groszy.
    To takie info dla naszej nielicznej braci w ropniakach.

    czekam na podyżki towarów bo wzrost kosztów transportu na pewno to spowoduje - z drugiej strony może też tak być że w obliczu jakiejś tam recesji sprzedawcy zostaną przy starych cenach ograniczając swoje marże.


    i znalazłem jakiś artykuł ogólnie o LPG
    http://moto.pl/MotoPL/1,90109,106857...ajtanszy_.html
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #9
    Trochę już ogarniam Avatar panpierog
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX50 S PREMIUM
    Postów
    129
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    LPG daje rady, zrobiłem prawie 30 tys km.Cala instalacja zwróciła mi się po ok 6 miesiącach. Nic nie robiłem , a tankując tylko na LOTOSIE i SHELLU gość był aż pod wrażeniem czystości filtra. Ropa może kosztować od stycznia w porównaniu, więcej nawet o 40 groszy. Gaz ma podrożeć o 15 % czyli wyjdzie jakieś 3.30 . Uważam, że nawet jak będzie inaczej to gaz zawsze będzie tańszy od ropy o 80% . Jak jest dobry gazo-men to moc jest nie do rozróżnienia.

  10. #10
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jul 2011
    Mieszka w
    Włocławek
    Jeździ
    G37 sedan 2010 ,Nissan 350 z 2006
    Postów
    103
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Ja mam gaz BRC (bez parownika) w swoim FX45 i sprawuje się bardzo dobrze-nie odczuwam różnicy w mocy między LPG a benzyną -tylko musiałem trochę podnieść podłogę w bagażniku ze względu na butlę w kolę -ale tak poza tym jest OK.Pali mi między 18 a 20 litrów w mieście + oczywiście benzyna na rozruch (przełącza się na gaz automatycznie gdy płyn chłodniczy osiągnie między 40 a 50 stopni).Jak spokojnie jadę to pali sporo mniej -ale ja tak nie potrafię-jestem zakochany w dźwięku silnika-prawdziwa symfonia-albo jak kto woli "gulgot"-więc pali mi trochę więcej niż powinien.
    Ostatnio złapała mnie Policja jak jechałem do Wawy -a policjant powiedział mi ,że podziwia przyspieszenie samochodu(wyprzedzałem TIRA , zacząłem od 67 km/h a gdy kończyłem wyprzedzanie ustrzelił mnie radarem na 132 km/h )
    320 KM i około 20 litrów gazu -czyli tak jakby 10-12 benzyny-----a mój Jaguar pali 15-16 litrów benzyny na 100 i ma tylko 231 km
    Reasumując POLECAM -ale tylko dobry gaz wykonany przez profesjonalny zakład
    Ostatnio edytowane przez sirtrojan ; 3rd-December-2011 o 20:56 Powód: dogadaliście się i to wystarczy ;)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. LPG
    By sirtrojan in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23rd-September-2020, 19:27
  2. co użytkownicy myśla o LPG i inne offy z tematów LPG
    By Tomek g35c in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 3rd-April-2013, 16:32

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •