Czas: 15 - 20 minut /strona.
Koszt: 210 PLN + regulacja zbieżności

Kupujemy końcówkę drążka prawą/lewą albo obie od razu jak wykazują oznaki zużycia
Ja kupiłem u tego sprzedawcy: http://archi.inosak.org/imgdb/item1936998371_1.html
część oryginalna w opakowaniu nissana i ichniejszym numerem seryjnym - fabryczna albo identyczna jak fabryczna. f.vat. W salonie cena x 2

Jak już mamy część.

  1. Luzujemy nakrętki
  2. Podnosimy i zabezpieczamy przed opadnięciem koziołkiem albo chociaż cegłami (BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM!)
  3. Zdejmujemy koło
  4. Wyjmujemy zawleczkę i odkręcamy górne mocowanie (klucz 21)
  5. Kluczem 21 odkręcamy nakrętkę mocującą wkręcając ją w stronę harmonijki
  6. Przytrzymując drążek kierowniczy kluczem 14 wykręcamy końcówkę drążka i tu uwaga!Trzeba liczyć obroty które wykonaliście żeby wykręcić końcówkę - ponieważ potem identyczną liczbą obrotów wkręcacie nową końcówkę! "u mnie było to 15 i 1/5 ( ta 1/5 żeby chwycił gwint)".
  7. Wkręconą końcówkę kontrujemy nakrętką - wykręcając ja - klucz 21. MOCNO DOCISKAMY DO KOŃCÓWKI!
  8. Wkładamy w otwór w piaście końcówkę i przykręcamy ją kluczem 21 MOCNO DOKRĘCAMY i zabezpieczamy zawleczką!
  9. Zakładamy koło, opuszczamy auto, dokręcamy śruby i robimy jazdę próbną. Jeśli aut źle się prowadzi, hałasuje albo nie trzyma toru jazdy należy koniecznie udać się a regulację zbieżności (koszt około 100 - 150 PLN) - z resztą nawet jak się prowadzi dobrze to warto się udać i to zrobić.

FOTEK NIE MA BO ROBIŁEM TO NA ZEWNĄTRZ I CHCIAŁEM JAK NAJSZYBCIEJ SKOŃCZYĆ ROBOTĘ.


W zasadzie wymiana jest identyczna w FX i w G - mogą się różnić jedynie rozmiarem kluczy niezbędnych do