Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zacięty bagażnik

  1. #1
    Forumowy wyjadacz Avatar solista
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    ^ g35 coupe
    Postów
    276
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie Zacięty bagażnik

    Na gwiazdkę dostałem od mojego Fifirifi niespodziankę - brak możliwości dostania się do bagażnika. Pilot ogólnie działa (wszystkie przyciski oprócz tego od bagażnika), przyciskanie otwierania z kabiny nie przynosiło żadnych efektów. Jak pewnie wiecie nie ma możliwości otwarcia bagażnika kluczykiem, a są nawet 2 awaryjne otwierania za pomocą linki, ale oba dostępne z wewnątrz bagażnika... Możnaby oczywiście położyć tylne oparcie, ale... to też robi się z wewnątrz bagażnika . Na dodatek w środku została flacha: 0,7 niezłej whisky wraz z popitą
    Po przestudiowaniu transoceanicznych for miałem kilka pomysłów na rozwiązanie problemu.
    Po pierwsze sprawdziłem bezpieczniki - wszystkiw są ok.
    Po drugie - znalazłem tam rozwiązanie problemu z położeniem tylnego oparcia:
    Między tylnim oparciem a siedziskiem, na środku trzeba włożyć rękę w szparę i maaaaaaaacać Jak już wymacamy dosyć grubą taśmę (plecionkę), wyciągamy ją na wierzch (foto poniżej) i ciągniemy (bez panicznego wrzaśnięcia: "Open Sesame!" patent nie działa! ) :



    Jak już mamy dostęp do bagażnika możemy skorzystać z opcji awaryjnych (pardą za jakość foty ale ciemno było jak w zadzie u afroamerykanina):



    * na focie widać zapitę ww. motywatora przedsięwzięcia

    W tym momencie mamy otwarty bagażnik, ale dalej szukamy przyczyny tego bałaganu. I znów szacun dla for angloamerykańskosaskich (czy jakoś tak). Okazuje się, że Fifirifi na kilka standardowych bolączek. jedną z nich jest to, że zaprojektowano zbyt krótki przewód od przekaźnika do zamka w bagażniku, co skutkuje tym że podczas każdego otwierania jest on powoli nadcinany. Krytyczna miejscówka znajduje się po prawej stronie klapy, po otwarciu bagażnika. Trzeba poluzować sztywną gumkę, wyciągnąć ją i spuścić plast(i)ykową harmonijkę (tfu: z tworzywa sztucznego ). Odsłoni się pożałowania godny widok: mowa o zielonym przewodzie ze zdjęcia poniżej:



    Widok ten jest bez żadnej mojej ingerencji, 2 kolejne kable już miały nadciętą izolację... Myślałby kto że kupując JDM może spodziewać się perfekcjonistycznego podejścia do tego typu pierduł, a tu taka siurpryza Zauważcie że fabryczna izolacja jest kompletnie zrezana.

    Kilka sprawnych ruchów lutownicą i wszystko bangla, klika, otwiera się i zamyka...

    Mam nadzieję że oszczędziłem Wam sporo czasu z miernikiem w poszukiwaniu ślepej ścieżki.

    S.

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,594
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Jaka piękna Wigilijna Opowieść.

    ale ... popijać dobrą whisky ?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2011
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeździ
    FX45 2003 Red Devil
    Postów
    206
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Szacun za piękny opis Spodziewam się że sprawił to szlachetny trunek który po uwolnieniu z zamknięcia z wolna został przelany w miejsce bardziej właściwe niż butelka

  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar solista
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    ^ g35 coupe
    Postów
    276
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    hehe, tak cos czulem ze mnie na tym przylapiecie

  5. #5
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,594
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie



    Świetny opis. Dzięki
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Suwałki/Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G35 2005 rok srebrny
    Postów
    7
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za instrukcję!! Przydała się na maxa. Było idealnie tak jak opisałeś.

Podobne w?tki

  1. Bagażnik bazowy Infiniti q50
    By piotrekts in forum Karoseria & Wnetrze
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 8th-February-2022, 12:12
  2. Bagażnik nie otwiera się
    By Black in forum Karoseria & Wnetrze
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 4th-July-2015, 03:26
  3. Bagażnik/uchwyt na rowery do FX I gen.
    By korzen in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15th-June-2014, 19:14
  4. bagażnik na ROWER
    By Romano in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6th-August-2011, 15:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •