Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Spryskiwacze reflektorów - xenonów - zrób to sam

  1. #11
    Forumowy wyjadacz Avatar quku
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    HK
    Jeździ
    było FX 35 jest FX 30D S premium MALBEC BLACK 2011
    Postów
    247
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    koszty materiały spryskiwacze skoda ok 120pln pompa do tych spryskiwaczy (nie do szyb) ok 120 PLN pojemnik na płyn ok 50 PLN wąż ogrodniczy 1/2 ok 5mb trójniki do tego węża 2 szt, opaski zaciskowe płaskownik aluminiowy 1 mb no i to na tyle w materiałach.
    robocizna jakieś 8 godzin trzeba mieć.
    Jak już to mamy to zaczniemy od lewej strony zdejmujemy koło i demontujemy przednie plastikowe nadkole i wymierzamy gdzie wyciąć otwór (prawie centralnie pod xenonem) w zderzaku po przymierzeniu spryskiwacza z kątownikami jak na zdjęciu
    20100327022.jpg
    Odległość montażu od zderzaka mierzymy razem z klapką od środka. Przy montażu spryskiwacza zdejmujemy klapkę i przypinamy z zewnątrz powinna ładnie dolegać. Jeżeli nie przylega regulujemy to na kątownikach. Jak już z tym sobie poradzimy a trochę zabawy jest, to podłączamy wąż i montujemy go pod wentylatorami na drugą stronę, z drugiej strony robimy dokładnie to samo tylko otwór w zderzaku wycinamy z szablonu który sobie zrobimy z lewej strony ( żeby były tak samo) montujemy spryskiwacz tak samo jak z lewej.

    Potem montujemy pompę z zamocowanymi wężami we wgłębieniu wzmocnienia dolnego ( nad zbiornikiem spryskiwacza szyb). Za pomocą opasek łączymy wszystkie rurki: pompki spryskiwacze na trójniku a rurkę zasilającą do komory silnika pomiędzy pomiędzy dwa zbiorniki wyrównawcze. Tam robimy uchwyt na dodatkowy zbiornik i go montujemy jak zrobię zdjęcie to dołączę.

    Elektrycznie ja mam tak że włączają się razem z spryskiwaczami szyb ale tu jest zupełna dowolność można podłączyć jak kto chce moja wersja jest w sumie najprostsza i chyba najlepsza.

    Tak to w skrócie wygląda. Jak coś jest niezrozumiałe to pytać.
    Ostatnio edytowane przez quku ; 29th-March-2010 o 09:20

  2. #12
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Jak lakierowałeś klapki?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #13
    Forumowy wyjadacz Avatar quku
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    HK
    Jeździ
    było FX 35 jest FX 30D S premium MALBEC BLACK 2011
    Postów
    247
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    Jak lakierowałeś klapki?



    kupiłem od razu lakierowane na czarno

  4. #14
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Dobrze
    powiedz mi jeszcze gdzie kupiłeś te spryskiwacze. Znalazłem już polakierowane na srebrno tu: http://www.allegro.pl/item957280657_...ryskiwacz.html

    takie masz?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #15
    Forumowy wyjadacz Avatar quku
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    HK
    Jeździ
    było FX 35 jest FX 30D S premium MALBEC BLACK 2011
    Postów
    247
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    nie te są jakieś kwadratowe te co ja mam mają dekielek kopnięty prostokąt pasuje do pochylenia reflektora (moje to skoda oktavia II http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=953030890) ale w sumie te Twoje też by pasowały tylko coś na tej aukcji są drogie ja kupiłem na alle dwa pomalowane za 120 pln
    20100328026.jpg
    Ostatnio edytowane przez quku ; 29th-March-2010 o 17:09

  6. #16
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Jako że mam już prawie wszystko do tego modu przymierzam się powoli do montażu. Czekam na zamówiony przekaźnik czasowy - podłącze spryskiwacz świateł do spryskiwacza szyby i będzie sie włączał po 3-4 sekundach od momentu rozpoczęcia spryskiwania szyb.
    Będą też fotki obiecuje
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  7. #17
    Dopiero dołączylem Avatar allsen21
    Do??czy?
    Mar 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    G35X 2004
    Postów
    46
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Chętnie popatrze i jak Kuba wyśle zderzakto też takiego moda walnę w moim G... bo spryskiwacze mam z saaba 9-3

  8. #18
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Weź jakieś sprawdzone - pozioma ma w Pacyfce z bmw i puszczają płyn :/

    Jak tylko uporam się z lusterkami to robię spryski i potem klapki i cały zderzak do lakiernika .

    Zrzucenie nadkoli i dobranie się od zderzaka od spodu nie powinno mi zabrać więcej niż 1h ( imho nie trzeba zdejmować koła), okablowanie i dopasowanie i złożenie do kupy kolejne 2-3 h. Fakt ze zima idzie a ja mam nieogrzewany garaż może wydłużyć odrobine tę robotę.

    tak z perspektywy żałuję ze nie zabrałem sie najpierw za spryski - łatwiejsza robota :/
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #19
    FAN INFINITI - Klubowicz Avatar ZYZIO
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Jeździ
    Obecnie bez Infiniti
    Postów
    200
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Możemy skorzystać do tego modu z gotowych z II GEN. http://allegro.pl/show_item.php?item=1350189714

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Programowanie TMPS - zrób to sam :)
    By sirtrojan in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17th-January-2020, 19:16
  2. Q50 Wymiana reflektorów - halogenowe na LED
    By SPIDER'Q50 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10th-May-2017, 23:37
  3. Xenony i spryskiwacze reflektorów
    By Buziaczek81 in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 3rd-December-2014, 21:28
  4. Zestaw do samopoziomowania xenonów
    By sirtrojan in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 6th-June-2014, 12:13
  5. zrób to sam :)
    By sirtrojan in forum Humor
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20th-September-2012, 10:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •