Poka? wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Gdzie naprawiać FXa - Polska

  1. #1
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie Gdzie naprawiać FXa - Polska

    Z moich doświadczeń w eksploatacji Infiniti FX - śmiało mogę polecić serwis Nissan Zaborowski w Warszawie przy ul. Puławskiej ( każdy inny serwis Nissana też powinien sobie z tym poradzić).
    Znają silniki - bo przecież ten sam motor VQ35DE montowany jest w Nissan 350z, Murano, Maxima (?)
    Nie ma problemu z filtrami, olejami, serwisem skrzyń biegów.
    Jeśli chodzi o pozostałe części które są typowe tylko dla infiniti mają możliwość sprowadzenia.
    Wymiana oleju w moim FXie w Nissan Zaborowski: filtr oleju + Mobil1 5l (zostało z 0,5 litra na dolewkę)+ mycie silnika i całego auta + inspekcja ogólna - fv na 765 PLNów. Znośnie jak na ASO.

    Niestety nie mam żadnego doświadczenia z serwisem INFINITI POLSKA a z tego co przekazywał mi kolega Andrzej, jeszcze pół roku temu mieli niezłe problemy z obsługą modeli '03 - '08.
    Mnie zraża na razie proces likwidacji szkody w moim aucie - trwa już 1 miesiąc i żadnej wiadomości z ich strony :/ nieporozumienie, moglem kupic uzywke za 750 PLN i już bym zapomniał o sprawie :/

    Jeśli któryś z kolegów tam był prosimy o opisanie wrażeń.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar quku
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    HK
    Jeździ
    było FX 35 jest FX 30D S premium MALBEC BLACK 2011
    Postów
    247
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    to W-wa u kolegi Grzegorza, a tu prowincja wymiany oleju lokalny warsztat castrol + filtr oleju i powietrza 256 pln poważniejsze sprawy serwis Nissana olej skrzynia wymiana 1300 pln wprogramowanie inteligentnego kluczyka 173 pln jak dotąd więcej potrzeb nie miałem

  3. #3
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    O serwisie na Pulawskiej słyszałem kiedys sporo złych rzeczy,chyba nawet zostali wybrani najgorszym servisem Nissana w Polsce.Warto jednak wiedzieć że przeszli jakąś metamorfoze i mozna do nich wpaść.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    quku dlaczego ruszałeś olej w skrzynce? Teoretycznie serwisówka mówi - dolewać jeśli jest taka potrzeba. Jacob natomiast przy 50k mil - zmienił cały. Co było u ciebie?

    Serwis na Puławskiej odwiedza Szczep, Andrzej a jak byłem tam na serwisie spotkałem jeszcze jednego FX45 ( nr rej. STONE) i w sumie nie licząc jednej zgubionej zaślepki do śrubki ( tylna klapa) jestem zadowolony. No może w porównaniu z cenami z Kłodzka nie wypadają najlepiej nie mniej jednak w skali 1-10 to daje im 7.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Wątek oleju w skrzyni przeniosłem do zakładki Silnik i Skrzynia Biegów - tam można go kontynuować.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar krzychu
    Do??czy?
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX50S Premium '09 Umbria Twilight / Wheat
    Postów
    226
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Witam,

    W zeszłym tygodniu miałem przyjemność oddania mojego FX'a do Infiniti Polska.
    Przegląd przy 45 000 mil, inspekcja wszystkich układów, wymiana oleju SHELL HELIX ULTRA 5W40, wymiana filtra powietrza, przełożenie z opon zimowych na letnie na felgi 20", przechowanie opon do zimy, mycie z odkurzaniem (komplet).
    Cena 1510 zł (brutto), po rozłożeniu:

    ~ 770 zł za przegłąd
    ~ 240 zł za olej
    ~ 50 zł za Filtr oleju
    ~ 200 zł za wymianę opon
    ~ 122 zł za przechowywanie opon
    ~ 105 zł Filtr powietrza

    Tanio czy drogo ?? Oceńcie sami, osobiście miałem dość szukania i jeżdżenia w odległe miejsca w Wawie w godzinach pracy.
    Dlaczego tu, a nie Nissan na Puławskiej ?? Przede wszystkim w Nissanie dostałem informację, że nie przełożą i nie wyważą kół na felgach 20". Obsługują do 18".
    Nie chciało mi się wierzyć, ale może tak jest.

    Wcześniej wymieniłem tarcze i klocki z przodu w Nissan Zaborowski.
    Przy własnych cześciach zapłaciłem 225 zł brutto.

    Z trakcie wcześniejszej rozmowy z Infniti Polska, wyczułem małe niezadowolenie.
    Dlatego wybrałem alternatywną opcję na Puławskiej.

    Za dezynfekcję oraz wymianę filtra kabinowego zażądali extra 850 zł, w tym około 500 zł za filtr kabinowy.
    Stwierdziłem, że troszkę przegięcie.

    Plusy:
    + W miarę szybka obsługa, po 3,5 h wyjechałem czyściutkim, pachnącym FX
    + Cenowo nie odstają znacząco od konkurencji;

    Minusy:
    - Oferta usług dodatkowych po rażąco wysokej cenie (czyszczenie klimatyzacji)
    - Brak samochodu zastępczego, pomimo wcześniejszych ustaleń
    - Oczekiwanie na telefon konsultanta - 24 h od telefonu na recepcję

    Pozdrawiam
    Krzychu

  7. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    co do filtra kabinowego za 500 PLN to niezły żart. ( allegro - 50 PLN! http://www.allegro.pl/listing/search...t=1&category=0) Jak tylko sobie zakupię to zrobię tutoriala.
    Robota w zasadzie opiera się na podobnej, którą ci pokazałem wczoraj. Trzeba zdjąć listwę progową prawą, osłonę plastikową i dobrać się do schowka, a w zasadzie opuścić go aby mieć dostęp do klapki. Potem to już tylko wyjęcie filtra + spray odgrzybiający. Wiem że nie jest to kompletna dezynfekcja ale maksymalnie zajmie 1 h ( z przerwą na 3 papierosy i 1 piwo) i kosztować będzie max 100 PLN ( + koszt wspomnianych papierosów i piwa).


    EDIT: może nawet nie trzeba zdjemować plastików na progach
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #8
    R.I.P Avatar Romano
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Jeździ
    FX35, 2007, granatowy
    Postów
    9
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    A ja jestem od wczoraj właścicielem FX35 `2007 i 21 tys. mil.



    Byłem od razu wczoraj w salonie Nissana w Rybniku zapytać o możliwość przeglądów, serwisów.

    Oświadczyli, że nie są w stanie nic naprawić w tym aucie, nawet wycieraczki, ponieważ Infiniti Polska odcięła ich od części, baz danych, projektów, schematów, komputerów...itp sorki ale jedź sobie do Katowic.

    Dla mnie 3 razy dalej i 4 razy drożej.

    A Wam Nissan bez problemu serwisuje??

  9. #9
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    zależy od zakresu naprawy - normalne silnikowe i eksploatacyjne robią bez problemu! + ew podpiecie do Consulta/kompa jeśli coś tam zdechnie. Z II strony niezłe - masz klienta i wysylasz go do innego warsztatu. Jak będziesz robił blacharke czy potrzebował czesci do FXa to jednak tylko przez Infiniti Polska.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Podobne w?tki

  1. Polska instrukcja obsługi
    By sebastian77 in forum Instrukcje
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9th-October-2016, 19:18
  2. Polska
    By SevaNY in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22nd-August-2015, 10:26
  3. Infiniti Polska
    By seba79 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27th-August-2011, 22:56
  4. Gdzie serwisowac FXa w 3miescie
    By XTR in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28th-June-2011, 15:49
  5. Gdzie CB radio - gdzie w FX ?
    By keyes in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18th-January-2011, 01:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •