Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: plenum + czyszczenie przepustnicy = POMOCY!

  1. #1
    Forumowy wyjadacz Avatar solista
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    ^ g35 coupe
    Postów
    276
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie plenum + czyszczenie przepustnicy = POMOCY!

    Problem mniej więcej już opisany w shoucie ale to za moment zniknie, więc piszę tu i proszę o wszelkie pomysły.

    Wrzuciłem plenum spacera - robiłem to zgodnie z instrukcją i filmikami instruktażowymi z netu, dodatkowo do każdej czynności podchodziłem bardzo ostrożnie. Dodatkowo (niestety) stwierdziłem że skoro już wszystko jest na wierzchu to przy okazji wyczyszczę przepustnicę - i to w tym upatruję źródło problemów.

    Po poskładaniu wszystkiego do kupy (i wieeeelokrotnym sprawdzeniu czy podłączyłem wszystkie przewody) spróbowałem odpalić auto - i kicha. Auto odpala, obroty wskakują na ok. 1800 rpm, po czym równomiernie ale w dosyć szybkim tempie opadają do 0. W momencie wciśnięcia pedału gazu auto dławi się jeszcze szybciej.

    Co zrobiłem jak na razie:

    1) wyjąłem jeszcze raz plenum spacera i próbowałem odpalić na oryginalnych uszczelkach - auto zachowuje się tak samo (z czego wnioskuję że to nie wina plenum spacera)
    2) dolałem paliwa (tak na wszelki wypadek )
    3) kilkukrotnie posprawdzałem wszystkie połączenia
    4) zrobiłem diagnostykę, sczytałem kody błędów z ECM i błędów brak (wyświetlany kod 0 0 0 0). Żeby sprawdzić czy diagnostyka w ogóle działa odpiąłem na chwilę dolot i ECU ładnie wyrzuciło 0 1 0 2). Zresetowałem ECU i spróbowałem znów odpalić - efekt jak wcześniej
    5) Próbowałem zrobić procedurkę ustawiania przepustnicy ale mogę zrobić tylko 2 pierwsze kroki (czyli ustawienie pozycji zerowych pedału gazu i pozycji zamkniętej przepustnicy), do ustawienia przebiegu przepustnicy niestety potrzebny jest chodzący silnik...

    jak dla mnie auto zachowuje się jakby było zalewane paliwem - a czytając USAńskie fora nt. czyszczenia przepustnicy mam coraz czarniejsze myśli.

    Wszelkie pomysły są mile widziane, czasu coraz mniej, pomysłów niestety też.

    S.

  2. #2
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    W jaki sposób czyściłeś przepustnicę?,u siebie robiłem to 2 razy pryskając do wewnątrz specjalny spray i wydmu****ąc to sprężonym powietrzem,nic złego po tym się nie działo.

    Kiedy miałem brudną przepustnicę objawy miałem podobne,nie pamiętam jak z obrotami ale po odpaleniu silnika (rozgrzanego) auto momentalnie gasło,na zimnym było ok.

    btw

    ale jaja wykropkowało mi słowo wydmuch.ując
    Ostatnio edytowane przez Black ; 9th-May-2012 o 13:55
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    obstawiam że coś z przepustnicą - zamyka sie po prostu i odcina powietrze.
    miało być dobrze w wyszło jak zwykle.


    przydałoby sie podłączyć inną nawet na chwile.
    może kup jakąś- koszt około 200 PLN?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar solista
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    ^ g35 coupe
    Postów
    276
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Przepustnicę czyściłem metodą starą i sprawdzoną w kilku autach, mięciutka szmatka, odrobine rozpuszczalnika i jazda. Ehh kto by pomyślał że przez taką pierdołę mogą być kłopoty...
    do fifirifi pasuje przepustnca z Zki?
    Jak najbardziej dopuszczam myśl o zakupie.

    S.

  5. #5
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    TB z Z pasuje do fifirifi


    do mycia swojej użyłem sprayu STP do czyszczenia gaźników- od razu odparowuje nie zostawiając żadnego tłustego osadu.
    takie coś z alleluja:
    http://allegro.pl/stp-carb-spray-do-...300464719.html


    sprawdź jeszcze czy przepustnice dobrze przykręciłeś do kolektora - żeby nie zaciągała lewego powierza.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar solista
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    ^ g35 coupe
    Postów
    276
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    sprawdź jeszcze czy przepustnice dobrze przykręciłeś do kolektora - żeby nie zaciągała lewego powierza.
    4 razy to robiłem... tak samo piszą żebym sprawdził czy nie przyciąłem czapom gumowej obwolutki wlewu oleju.

    S.

  7. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    kolektorem? raczej ciezko to zrobić bo nie udałoby się zamocować go równo

    mam nadzieję że nie wpadło ci coś do kolektora dolotowego!

    co do przepustnicy - też sie skusiłem na czyszczenie i potem musiałem regulować w serwisie wolne obroty :P

    zrób zdjęcie silnika - może coż znajdziemy - czego brakuje. ale z II strony jak juz rozbebeszyłeś i wyjąłeś uszczelkę to raczej nie mogłeś czegoś źle podłączyć :/

    robileś tylko górną czy też dolną uszczelkę ( thermal? )
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #8
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Rurkę od odmy podłączyłeś do dolotu?

    EDIT:
    Sprawdź jeszcze czy masz dobrze akumulator podłączony.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz ; 9th-May-2012 o 17:52
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  9. #9
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    swoją droga przed przystąpieniem do roboty i w trakcie dobrze sobie trzasnąć fotki jak i gdzie sa mocowane rurki i kostki. Łatwo potem je pomylić i wpiąć nie tam gdzie trzeba albo w ogóle
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  10. #10
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    W sumie nie ma tam wielkiej komplikacji. Wieć ciężko coś spier...
    Demontowałem i czyściłem przepustnice w zeszła sobotę. U mnie wszystko działa i udało się ustawić wolne obroty bez wizyty w serwisie.
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Czyszczenie przepustnicy
    By sirtrojan in forum FX/QX
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21st-March-2018, 22:34
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11th-November-2016, 18:33
  3. Adaptacja przepustnicy
    By Drzymek in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20th-June-2015, 11:38
  4. Plenum spacer
    By grzybek9997 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 1st-February-2014, 22:46

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •