Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: plenum + czyszczenie przepustnicy = POMOCY!

  1. #11
    Forumowy wyjadacz Avatar solista
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    ^ g35 coupe
    Postów
    276
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    kolektorem? raczej ciezko to zrobić bo nie udałoby się zamocować go równo
    właśnie bardzo łatwo, a guma miękka więc łatwo nie zauważyć.
    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    mam nadzieję że nie wpadło ci coś do kolektora dolotowego!
    Pilnowałem się jak cholera i też mam nadzieję że nic nie wpadło.
    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    zrób zdjęcie silnika - może coż znajdziemy - czego brakuje. ale z II strony jak juz rozbebeszyłeś i wyjąłeś uszczelkę to raczej nie mogłeś czegoś źle podłączyć :/
    no właśnie tam nie ma zbyt wielu rzeczy do podłączania...
    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    robileś tylko górną czy też dolną uszczelkę ( thermal? )
    Thermala też - po ściągnięciu dolnego plenum silnik od razu przykryłem folią i starałem się uważać jak cholera...

    Odma podłączona, aku też.
    zdjęcia mam porobione, wieczorem je poprzeglądam, ale wg mnie te rzeczy które trzeba poodłączać przy wymianie plenum nie da rady pomylić, wtyczki i przewody pasują tylko w konkretne miejsca.

    Dzisiaj z rana przed robotą nagrałem filmik z działającą przepustnicą i chyba jest wszystko ok... Skończyły mi się pomysły :/


    Ehh, mam coraz czarniejsze myśli...

    S.

    P.S. Sir a co to za strofowanie na innych forach ? :P

  2. #12
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    podsumowanie - tam nikt nie ma plenum spacera ! przymierzają sie dopiero a tu co najmniej 3 osoby

    albo coś musi być żle podłączone albo urwałeś jakąś kostkę/kabel z kostki / przy wyjmowaniu. Fizycznie na prawdę ciężko coś zepsuć bo to zwykła uszczelką x 2

    filmik specjalnie mi nie hula (słyszę ale nie widzę filmiku - coś z moim netem chyba) ale wygląda na to jakby ewidentnie coś go dusiło.

    jak coś ci pomoże to znajdę i wrzucę foty swojego silnik - żebyś mógł zobaczyć jak idą rurki, odmy itp.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #13
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Nie no tragedia z tym odpalaniem,to chyba nie wina przepustnicy bo ona pracuje poprawnie.

    Grzechu ty montowałeś plenum w swoim,czy nie było tak że musiałeś cos tam rozciąc (jakis przewód) bądz założyć jakis zaworek?,może kolega S o prostu tego nie zrobił i stąd te problemy.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  4. #14
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    przecinałem tylo jedną rurkę - żeby wpiąć w nią zawór - ale to na pewno nie to bo czy otwarty czy zamknięty zawór auto dopala normalnie.

    Jest opcja ze solista przeciął... złą
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #15
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    W ostateczności wywaliłbym tę uszczelkę i zamontował tak jak było fabrycznie
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  6. #16
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    oj Blacku
    kolega pisał przecież ze wywalił uszczelkę a i tak lipa! jak nie działało tak nie działa.

    powinna zostać a przyczynę problemów trzeba usunąć.

    swoją drogą sprawdź czy może gdzieś ci bokiem nie zasysa lewego powietrza. Sam się tego obawiałem a kolega Pozioma dał mi niezły pomysł.
    Odpalasz auto i psikasz w miejsce gdzie może puszczać PLAKIEM do tapicerki - jak obroty rosną to znaczy ze masz nieszczelność.
    Kombinuj brachu.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  7. #17
    Forumowy wyjadacz Avatar solista
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    ^ g35 coupe
    Postów
    276
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    na sraczkowato-pomarańczowo zaznaczyłem rurkę na której wstawiłem nicnierobiący zaworek, i tak jest w pozycji otwartej więc niewiele to zmienia...
    Czy fifirifi posiada silnik krokowy - a jeżeli tak to sama elektryka czy mechaniczny? gdzie go znajdę jak coś bo w manualu nie mogę go ogarnąć?



    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    gdzieś ci bokiem nie zasysa lewego powietrza
    Jestem tego niemal pewien, tylko nie mam już pomysłu gdzie szukać. Co myślicie o uszczelce przepustnicy? nie kupiłem nowej więc wrzuciłem starą...

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    Odpalasz auto i psikasz
    Chciałbym, tylko że auto chodzi może z 5 sek...

    S.

    Edit: czy dolna część kolektora jest przykręcana tylko na 2 śruby?
    Edit2: po co jest ten kleik w tubce? bio nie z kminiłem i nie użyłem go... Po za tym było tam 18 podkładek do śrubek, ja użyłem tylko 6. Do cze3go jest 12 pozostałych? wrzuciłem je tylko na śruby na górnym kolektorze...
    Edit3: Jak sprawdzić czy auto się dusi z powodu ubogiej lub zbyt bogatej mieszanki?
    Ostatnio edytowane przez solista ; 10th-May-2012 o 16:26

  8. #18
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    kleik to locite - zawodowa sprawa do unieruchamiania śrub - ochrona przed odkręceniem generalnie do górnych śrub. ale każdą możesz tym przykleić - bardzo fajna sprawa.

    podkładki powinny zejść ci wszystkie.

    dołu - nie pamiętam na ile śrub był ale możliwe ze tylko na 2 - na obu końcach.

    co do zaworka to nie mam jakoś wyobraźni , i nie analizując co gdzie i jak oparłem sie tylko na instrukcji i tam go założyłem.


    zawór mam tu:



    do poprawienia bo trochę podcieka na gwincie.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #19
    Forumowy wyjadacz Avatar solista
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    ^ g35 coupe
    Postów
    276
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 5 raz/y

    Domy?lnie

    to zaworek mam w tym samym miejscu, podkladkki po prostu pod wszystkie sruby?

  10. #20
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    tak - te zewnetrzne po obwodzie też.

    na maila wysłałem ci fotki mojego plenum spacera.

    sprawdz przede wszsytkim te rurki

    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Czyszczenie przepustnicy
    By sirtrojan in forum FX/QX
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21st-March-2018, 23:34
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11th-November-2016, 19:33
  3. Adaptacja przepustnicy
    By Drzymek in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20th-June-2015, 12:38
  4. Plenum spacer
    By grzybek9997 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 1st-February-2014, 23:46

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •