Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Kupno Infiniti FX 35

  1. #11
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? mhl Zobacz post
    Na czym polegają te przeróbki? Myślałem, że trzeba tylko przarabiać kolor kierunkowskazów.
    Czy łopatki przy kierownicy to jakiś dodatek do każdej wersji, czy występuję on tylko w wersjach Premium?
    Chyba bardziej zwracam uwagę na kolor, chyba najbliżej mi do czarnego i jasne skóry w środku, albo beżowe, ew. też czarne.
    A opcja idealna to chyba wtedy FX37 S Premium z 2010, czarny, skóry beżowe lub białe za nie więcej niż 160-170 tyś.zł z nie większym przebiegiem niż 20-30 tyś.km. Ale przeglądam ogłoszenia już długo i raczej takiego nie znajdę. Pozdrawiam
    Łopatki przy kierownicy to standard.
    Podstawowa różnica pomiędzy wersjami w UE; w Sport masz dodatkowo w stosunku do GT:
    - Układ aktywnego sterowania tylnych kół skrętnych (RAS - Rear Active Streering) (z wyjątkiem modeli z silnikiem benzynowym V6 o pojemności 3,7 litra)
    -Zawieszenie z systemem ciągłej kontroli tłumienia (CDC - Continuous Damping Control)
    -21-calowe, sześcioramienne felgi aluminiowe (w GT 20-calowe)
    i kilka innych...
    wyposażenie PREMIUM - to dodatkowe wypasażenie w GT i Sport głównie związane z elektroniką (bezpieczeństwo i rozrywka)


    Teoretycznie przeróbki które musisz wykonać w wersji USA to :
    -zamontować spyskiwacze reflektorów
    -kierunkowskazy tylne / stop
    -zamontować kierunkowskazy boczne
    jak będziesz miał "dobrego" diagnostę, wystarczą kierunki tylne i rozpięcie świateł stopu

    Dodatkowo większość kolegów przerabia hamulce - w wersjach USA są po prostu za słabe na nasze drogi przy tej masie auta:

    FX35: 12.6 x 1.3-inch ventilated discs/12.1 x 0.6-inch ventilated discs; 4-wheel, 4-channel ABS

    FX50-USA i wszystkie wersje UE: Aluminum 4-piston opposed front calipers with 14.0 x 1.3-inch ventilated discs/2-piston opposed rear calipers with 13.8 x 0.8-inch ventilated discs; 4-wheel, 4-channel ABS
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #12
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2012
    Mieszka w
    Rumia
    Jeździ
    Rover 75
    Postów
    14
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Łopatki przy kierownicy to standard.
    S
    no chyba nie standard, bo w niektórych modelach tych łopatek nie ma, no chyba, że źle widzę na zdjęciach???

  3. #13
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? mhl Zobacz post
    no chyba nie standard, bo w niektórych modelach tych łopatek nie ma, no chyba, że źle widzę na zdjęciach???
    W
    UE - wszystkie wersje
    USA - pakiet sport
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2012
    Mieszka w
    Rumia
    Jeździ
    Rover 75
    Postów
    14
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    witam ponownie,

    jeszcze pytanie odnośnie tego 3-litrowego diesla w FX'ach.

    Jeszcze kilka dni temu nawet nie brałem go pod uwagę, ze względu na moc. W grę raczej wchodził FX35 lub FX37, ewentualnie FX50.
    Rocznie robię około 15 tyś. km, czyli niewiele. Z tego co czytałem to FX50 pali około litr więcej niż FX35, więc myślałem, ze przy tym rocznym przebiegu lepiej szukać FX50.
    Teraz z kolei biorę jeszcze pod uwagę FX30d. Zastanwia mnie tylko subiektywne odczucie mocy przy tych silnikach.
    Czy różnica w prowadzeniu to kosmos, czy raczej powiedzielibyście, że delikatna różnica w porównianiu do FX35? No bo raczej z FX50 nie zestawiam.

    Czy myślicie, że przy takim rocznym przebiegu, to po prostu z kopyta brać FX50 w wersji europejskiej z maksymalnym wyposażeniem?

    Dzięki z góry za opinie.

  5. #15
    Forumowy wyjadacz Avatar Schirru
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    230
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Słyszałem od właściciela Kreatora Mocy (ale nie wiem na ile to prawda) że w Fx30d padają skrzynie - nie wytrzymują wysokiego momentu, gdy się ostro samochodem jeździ. Rzekomo w pewnym momencie na Toruńskiej w serwisie stało z 5 Fx30d z usterką skrzyni. Ale tak jak piszę - nie wiem ile w tym prawdy a ile bajki...

  6. #16
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Schirru Zobacz post
    Słyszałem od właściciela Kreatora Mocy (ale nie wiem na ile to prawda) że w Fx30d padają skrzynie -...
    O ile się nie mylę FX30d FX37 i FX50 - mają "te same" skrzynie

    Moment obrotowy FX50 to 500 Nm; Fx30d 550 Nm;

    Jako że mój klekociak jest na gwarancji - raczej go nie oszczędzam... jak narazie (1,5 roku i 50 tys. km) problemów brak...

    Co do stojących przed serwisem - nie wiem - prawdą jest że Infiniti wypuściło partię z jakimś wadliwym uszczelniaczem (czy czymś takim) co powodowało ubytki oleju w skrzyni.
    Wygląda na to że problem nie był na tyle poważny - żeby wzywać samochody na serwis, usuwali go w trakcie bieżących przeglądów (u mnie przy 40 tys.km.)
    Zakładam że jak zwykle - "wraże" siły robią z tego dużo szumu - czego dowodem jest to co piszesz...



    Cytat Napisa? mhl Zobacz post
    Teraz z kolei biorę jeszcze pod uwagę FX30d. Zastanwia mnie tylko subiektywne odczucie mocy przy tych silnikach.

    Czy różnica w prowadzeniu to kosmos, czy raczej powiedzielibyście, że delikatna różnica w porównianiu do FX35? No bo raczej z FX50 nie zestawiam.

    Czy myślicie, że przy takim rocznym przebiegu, to po prostu z kopyta brać FX50 w wersji europejskiej z maksymalnym wyposażeniem?
    Różnica (FX30d/FX35-37) może nie jest kosmiczna - jest duża, zwłaszcza przy większych prędkościach, ale...

    ... jeżeli jest tak jak piszesz - na Twoim miejscu brałbym TYLKO I WYŁĄCZNIE

    - FX50 - i szczerze powiedziawszy, wersję z USA z pakietem sport

    - jak dobrze się zakręcisz/poszukasz itd. - powinno wyjść ze 20-30 tysięcy taniej niż zakup w UE

    ja zdecydowałem się na FX30d z prostej przyczyny - robię rocznie ponad 35 tys.km. z tego 80% w warszawskich korkach
    Ostatnio edytowane przez Black ; 31st-May-2012 o 23:15 Powód: łączenie postów
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #17
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    mhl moje 3 grosze.
    FX50 nie będzie palił więcej tylko 1 litr.
    Pewnie ze 3 albo więcej. Przy normalnej jeździe w warszawskich korkach + nadrabianie straconego czasu koledze palił 21.
    Jazda jak emeryt max 70 km/h - 17.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #18
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Slepy62 napisałeś, że skrzynie są takie same i momenty prawie też ale nie zapominaj o tym jak jest ten moment rozwijany! Obserwując japońską motoryzację,wyraźnie widać, że długo wstrzymywali się z łączeniem automatów z dieslem. Jeżeli już się zdarzyło, to łączyli proste (najczęściej 3biegowe skrzynie). To z moich obserwacji rynku.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Kupno FX35, prośba o ocenę egzemplarza
    By smola in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 5th-June-2016, 21:18
  2. Kupno infiniti fx37 polski salon. Vin: Jn1tcns51u0320503
    By hipciofx35 in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27th-June-2015, 01:01
  3. Kupno INFINITI FX45
    By Macko93 in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4th-January-2015, 09:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •