Poka? wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Zdecydowanie nie polecam! Rider garage!

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Athens
    Do??czy?
    Jul 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Kraków
    Jeździ
    Skyline 350GT Black Obsidian
    Postów
    1,404
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie Zdecydowanie nie polecam! Rider garage!

    Opiszę tutaj przygodę z naprawą (zbyt duże słowo) Forda Probe. Auto ma już swoje lata, nie jest też przez to mocno skomplikowane. Zacznę od tego,że człowiek nie daje żadnej gwarancji na usługę (nie jest to oczywiście zgodne z prawem, jednak nie ma o tym pojęcia). Przez kilka napraw , które wykonał w Fordzie tak na dobrą sprawę nie wiedział co robił!!! Tzn. nie on tylko jego pracownik Paweł (jak się później okazało, nie jest pracownikiem warsztatu RiderGarage - w obecności funkcjonariuszy policji stwierdził,że nie pracuje tu i jest kolegą Sebastiana. WTF? Cały czas grzebał przy aucie i... nie jest pracownikiem. Nie wnikajmy. Z przykładów naprawy mam zdjęcie (wkleję niebawem) rurki od chłodnicy za uwaga 300 zł! To na dodatek połowa rurki, nie cała.
    Co do naprawy to jak w warsztacie nie powiesz im co mają zrobić, to nie zrobią nic i skasują Was... za nic! Nie wspomnę już , że Ford Probe to Mazda 626, a na koniec dzisiaj usłyszałem hit w postaci: rozrząd w Probe jest kolizyjny i dobrze,że zrobili z nim. Otóż panie pseudo mechaniku JEST TO BEZKOLIZYJNY ROZRZĄD. Podstawy podstaw kłaniają się...

    Każdemu kto zechce na PW opiszę więcej informacji.
    Infiniti Skyline 350 GT '06
    Black Obsidian

  2. #2
    Trochę już ogarniam Avatar rider
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Marki , Ząbki , Warszawa
    Jeździ
    Infinity G35 , 2004r , granatowe
    Postów
    93
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam Arku.

    Przykro mi czytać na forum publicznym tak niepochlebną opinię na temat mojej firmy , no ale cóż , prowadzę firmę oferującą publiczne usługi - więc muszę stawić czoła i takim opiniom.
    Mam świadomość odpowiedzialności czy też możliwości pomyłek w stawianych diagnozach czy w samym wykonaniu usługi - dlatego moja firma jest ubezpieczona od błędów w sztuce - które zdarzają się nawet lekarzom.
    Oczywiście jak podałem na wstępie, nie uważam się za osobę nieomylną , nieskazitelną i nie będę tutaj usilnie starał się wybielić siebie czy też moją firmę, jednak postaram się nakreślić jak sprawa naprawy Forda wygląda z mojego punktu widzenia a ocenę pozostawię czytelnikom:

    Otóż jakiś czas temu trafił do mnie ów Ford - klientka zgłaszała że auto przegrzewa się ,że wskaźnik temperatury cieczy groźnie wychyla się do granicy skali , a spod maski wydobywa się para.

    Pierwsze co zauważyłem to pęknięty wąż od chłodnicy.
    W żadnej z hurtowni z którymi współpracuję nie mogłem owego węża dostać (zarówno do Probe jak i do mazdy 626 średnica około 50mm - kształt litery S) więc zadzwoniłem do Arka i zasugerowałem że albo poszuka rury od chłodnicy we własnym zakresie albo mogę ów wąż uciąć i w miejsce pękniętej części wstawić inny , stosując złączkę między węże na dwa cybanty, jak zapewne Arku pamiętasz telefonicznie wyraziłeś zgodę na taki rodzaj naprawy.
    Zakupiłem więc w sklepie tuningowym , dobrej jakości wąż 5-krotnie zbrojony (w pięknym niebieskim kolorze) za który zapłaciłem około 100zł , do tego złączka do połączenia rurki starej z nową (nie kosztowała nic - wykonałem ją z kawałka pozostałej w warsztacie rurki ), dwa solinde cybanty , płyn chłodniczy do uzupełnienia oraz profilaktycznie wymieniłem korek od chłodnicy (który zawiera w sobie termostat upuszczając nadmiar ciśnienia (nadmiar płynu) poza układ , tym samym eliminując ewentualną przyczynę rozerwania węża (wzrost ciśnienia w układzie). Za w.w naprawę zainkasowałem 300zł (nie był to Arku koszt samej rurki). Po wykonaniu w.w naprawy auto zostało odebrane osobiście przez Arka z mojego warsztatu.

    Tak wyglądał wąż po naprawie:



    Po kilku (2-3) tygodniach właścicielka Probe zadzwoniła do mnie , że znów jej się zagotował , że gdzieś spod maski znów leciał dym,i zażądała żebym autko zabrał do warsztatu i poprawił to co zepsułem albo jak się wyraziła "zapłacisz za naprawę u innego mechanika" , oczywiście wolałem zajrzeć do autka i sprawdzić co "spartoliłem"

    Pojechałem po Probe do domu do klientki następnego dnia po pracy było to tuż po 20:00, auto niestety nie dało się uruchomić , gdyż miało kompletnie rozładowany akumulator więc zaholowałem Probe do swojego warsztatu.
    Postawiłem Forda na podwórku pod kamerą monitoringu i jeszcze tego samego dnia po godzinie 20:30 sprawdziłem czy w Fordzie jest płyn chłodniczy (o dziwo był) i uruchomiłem silnik korzystając z boostera.
    Po uruchomieniu cały czas sprawdzałem temperaturę na wolnych obrotach , robiąc co kilka minut zdjęcia, później włączałem klimatyzację, ogrzewanie szyb ect , na przemian włączałem i wyłączałem ogrzewanie, auto nie wykazywało żadnych opisanych przez właścicielkę objawów (przypomnę że cały czas stało na placu w mojej firmie bezpośrednio pod kamerą monitoringu).

    tutaj zdjęcia:


    .

    .

    .

    .

    .


    Około 21:30 nagrałem film na którym widać że wentylator chłodnicy poprawnie się załącza a auto nie przegrzewa się.

    http://youtu.be/fP1qKY1LpYE

    Wykonałem także jazdę testową na różnych biegach i przy różnej prędkości obrotowej silnika i nadal nie zauważyłem żadnych wycieków chłodziwa oraz parowania spod pokrywy silnika a tym samym przegrzewania układu.

    Tutaj zdjęcia:

    .

    .


    Po powrocie jeszcze chwilowy test na wolnych obrotach:
    .

    .

    .


    Po zakończeniu testów ,zadzwoniłem do właścicielki Forda Probe z informacją , iż nie stwierdzam w jej samochodzie żadnej usterki i proponuję żeby auto zabrała bo jest w pełni sprawne,
    na co odpowiedziała, że teraz nie ma czasu, więc poprosiłem żeby Arek podjechał zobaczyć że auto nie przegrzewa się i że nie mam podstaw do uznania reklamacji.
    W ciągu 30 minut przyjechał Arek z kolegą , stwierdzili że faktycznie samochód nie przegrzewa się , lecz poprosili żebym następnego dnia sprawdził jeszcze pompę wody czy jest sprawna, żeby sprawdzić termostat oraz wymienić drugą część rury od chłodnicy żeby to wyglądało jak należy i nie było podejrzenia że coś tam przecieka.

    Następnego dnia o 8:00 rano kupiłem drugą taka samą zbrojoną rurę do wody,
    następnie zabrałem się za wymontowanie pompy wody, przed tą czynnością zauważyłem że pasek rozrządu jest mocno poluzowany:
    .

    .

    .
    Przyczyną słabego naciągu paska rozrządu okazała się ponad-normatywnie rozciągnięta sprężynka napinająca ów pasek
    .

    .

    .
    Następnie rozmontowałem rozrząd i wymontowałem pompę wody , nie stwierdzając w niej żadnej wady:
    .

    .


    Po rozmontowaniu rozrządu okazało się , że jedna z rolek hałasuje oraz pasków mikro wykazuje już nadmierne zużycie:
    .

    .

    .

    .


    Wysłałem maila do właścicielki Probe z moimi spostrzeżeniami i informacją że w aucie wymieniam sprężynkę napinacza paska rozrządu, wykonam płukanie układu chłodzenia (stosując płukankę-odkamieniacz) i wymieniam cały płyn chłodniczy na nowy ,
    oraz w termostacie (na jego obrzeżach) zrobię kilka małych otworków (3mm średnicy) w celu poprawienia przepływu cieczy i wyeliminowania ewentualnego zatoru w termostacie, a także montuję drugą część wspomnianego wcześniej węża od chłodnicy.


    Tego samego dnia wieczorem auto było już po końcowym zabiegu:


    .

    .


    Ponieważ klientka oddała auto na rezerwie a dzień wcześniej kilkadziesiąt minut grzałem w nim silnik, pojechałem na najbliższą stację i zatankowałem paliwo za 50zł,
    a po powrocie do warsztatu znów długo grzałem Forda nie zauważając żadnych objawów przegrzewania się .

    Za wyżej opisaną usługę: holowania forda , sprawdzenia pompy wody i termostatu, montażu drugiej części węża , płukania silnika , nowego płynu chłodniczego , sprężyny od napinacza rozrządu i tankowanie przygotowałem fakturę
    dla firmy właścicielki Probe opiewającą na kwotę nieco ponad 500zł brutto.

    Po kilku dniach klientka zadzwoniła z zapytaniem co z jej autkiem - odpowiedziałem że jest gotowe i że koszt naprawy wynosi 500zł.
    No i o zgrozo - tu jest pies pogrzebany !
    Krótko mówiąc właścicielka auta poczuła się oszukana? urażona? ect .. i po prostu stwierdziła że nie zapłaci za usługę.
    Przepychanki słowne , policyjne i prawnicze trwały chyba ze dwa tygodnie, finalnie otrzymałem pismo od prawniczki właścicielki Probe z żądaniem zwrotu auta, na które to pismo odpowiedziałem podobnie jak tutaj , opisując całą sytuacje proponując także ugodę - zmniejszenie kwoty faktury o 28% , zrezygnowanie z naliczania kosztów parkingu , pod warunkiem że auto zostanie zabrane dnia następnego a klientka podpisze fakturę i zobliguje się do zapłacenia kwoty z faktury przelewem w ciągu jednego dnia od odbioru pojazdu.
    Klientka pojazd odebrała dnia następnego - WPŁATY ZA FAKTURĘ NIE OTRZYMAŁEM DO DZIŚ.

    Pragnę nadmienić iż:

    Mój serwis samochodowy RIDERGARAGE.PL naprawia kilka samochodów dziennie (między 3 - 8 sztuk) co mnożąc przez liczbę około 200 dni roboczych w roku daje liczbę "plus-mius" tysiąca "obsłużonych aut" .
    Szkoda że zadowoleni klienci dość rzadko wyrażają swoje opinie na forach publicznych , ale za to cieszą mnie liczne przypadki klientów przyjeżdżających do mojego warsztatu z polecenia.

    Uważam że dwie niepochlebne opinie znalezione w internecie na temat mojej firmy (Twoja Arku i jeszcze jedna dotycząca naprawy skutera na forum GAZETA.PL)
    nie są wynikiem złym i jest to nie nawet odsetek niezadowolonych klientów a jedynie promil , co dla mnie jest wynikiem bardzo zadowalającym.


    Boli mnie jedynie to że z tak błahego powodu prywatnie straciłem fajnego kolegę ,
    a moja firma jednocześnie straciła dobrego klienta - którym niewątpliwie byłeś gdy zajmowałem się Twoim G35 .


    Mimo wszystko Arku pozostaję z poważaniem i mam nadzieję zatrzeć kiedyś złe wrażenie

    Sebastian Dziadosz (RIDERGARAGE.PL)
    Rider - Infiniti G35 Coupe


    RIDERGARAGE.PL - serwis, tuning , diagnostyka, elektronika, opony nowe i używane
    SKUTERY.AUTO.PL - sprzedaż , serwis, tuning, akcesoria , części

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    hmm
    zastanawia mine jeden fakt:
    czy każda naprawa ma dokumentację zdjęciową ?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar Alexaus11
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    Irlandia
    Jeździ
    LEXUS IS-F
    Postów
    327
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    hmm
    zastanawia mine jeden fakt:
    czy każda naprawa ma dokumentację zdjęciową ?
    Mam to samo w glowie..ale nie chcialem sie wtracac ale jak to pierzemy na Forum to robmy do konca....bo akurat ustawienie daty i godziny w telefonie to nie problem....i czemu tak dlugo czekalismy na odpowiedz....

  5. #5
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    No coż poczekamy co powie a raczej napisze Arecki,ale rzeczywiście z tymi fotkami dziwna sprawa
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Athens
    Do??czy?
    Jul 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Kraków
    Jeździ
    Skyline 350GT Black Obsidian
    Postów
    1,404
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Och jaki miły rozwój mojego tematu. Liczyłem na to wcześniej ale jak widać musiała uzbierać się dokumentacja. W związku z tym,że obecnie jestem w Zakopanem nie mogę odpowiedzieć na post Sebastiana swoimi fotkami. Ale zrobię to na pewno po powrocie, cieszy mnie fakt,że jest tam kilkanaście fotek , do których spokojnie mogę się odnieść. Dołączę do tego faktury, na których widnieje wszystko wyraźnie.
    Ponieważ sam jestem człowiekiem, który od 6 lat zajumuje sie również m.in. szkoleniami z obsługi klienta to i na tym polu mógłbym napisać i napiszę więcej po powrocie.
    Co do zdjęć to dziwna sytuacja... Gdy będę już w Wawie odniosę się do każdego zdania powyżej.

    I na koniec dodam,że problem Forda rozwiązał Kamil Kalina z KMS, zajęło to dosłownie 1,5h.
    Infiniti Skyline 350 GT '06
    Black Obsidian

  7. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    1497502lf7.jpg
    dla rozluźnienia
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Dziś przeczytałem dokładnie ten temat...
    Ciekawe to wszystko - czekam na dalszy rozwój tematu.
    Fajnie by było gdyby miał on jakiś finał, który mógłby udowodnić iż jesteśmy tylko grupą fajnych chłopaków, którzy zawsze potrafią się zachować fair...
    Na to czekam z utęsknieniem...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Athens
    Do??czy?
    Jul 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Kraków
    Jeździ
    Skyline 350GT Black Obsidian
    Postów
    1,404
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Już jestem obecny na forum i na ten wątek odpowiem wyczerpująco, zacznę od sprawy dotyczącej opłaty, która wg Sebastiana nie została mu wpłacona do dnia pisania tego postu. Dowód na poświadczanie nieprawdy widnieje na załączonym poniżej obrazku. Datę księgowania każdy może sobie sprawdzić sam..

    Za??cznik 2692

    Faktura jest nota bene potrzebna do rozprawy sądowej (w powiecie wołomińskim odpowiednim do miejsca zdarzenia na termin czeka się około 8-9 miesięcy), i widnieje w niej wyrażna adnotacja w tytule:
    "ZAPŁATA ZA FAKTURĘ NR 142/06/2012 POD GROŹBĄ
    ODMOWY WYDANIA SAMOCHODU I Z ZASTRZEŻENIEM
    ZWROTU ZAPŁACONEJ NALEŻNOŚCI"

    Tak należy postępować w takich przypadkach (rada dla każdego), aby móc następnie dochodzić swoich spraw na drodze sądowej. To tyle ,jeśli chodzi o moje sprostowanie do sprawy natury pieniężnej.
    Teraz słów kilka i zdjęć a propos pracy panów mechaników (jest ich dwóch można sprawdzić na logotypie firmy), do samych mechaników również się odniosę bo sprawa jest ważna.
    Poniżej zastosowana rura widziana okiem obiektywu... proponuję zajrzeć do środka. Jeśli tutaj na forum zdjęcie zamieszczone jest w słabej rozdzielczości na życzenie w HD podeślę na maila.



    Czy widzicie ten kawałek zardzewiałej rury w środku? Do tego zostało na FV doliczone "odkamienianie układu chłodniczego" - dokopię się do faktur to je również tu wrzucę,żeby nie bbyć gołosłownym.
    Sebastian pod zdjęciem , które zamieścił sam po zamontowaniu jednej części węża oraz tej wspaniałej rurki napisał "zastosowałem dwa solidne cybanty". O tak! Solidne jak cholera kolego! Szczególnie wtedy , kiedy na Radzymińskiej rozłączyły się i płyn wyciekł! Na szczęście szybko się zorientowałem i nic poważnego się nie stało. Wie kolega mechanik dlaczego się rozłączyły? Pewnie,że nie.Gdyby wiedziął to zrobiłby jak należy, otóż wyjaśniam - zabrakło tam tzw. kołnierzy.

    C.D.N. Niestety muszę popracować ale tematu nie skończyłem.
    Ostatnio edytowane przez sirtrojan ; 20th-August-2012 o 19:28 Powód: zamazalem dane nadawcy na poleceniu przelewu - dla bezpieczeństwa.
    Infiniti Skyline 350 GT '06
    Black Obsidian

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Athens
    Do??czy?
    Jul 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Kraków
    Jeździ
    Skyline 350GT Black Obsidian
    Postów
    1,404
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Dlaczego kolega Sebastian nie odpowiada w sprawie FV. Nie tej z tego forum, tylko tej wysłanej pocztą , czyżby "księgowość" już tak się pogubiła?
    Infiniti Skyline 350 GT '06
    Black Obsidian

Podobne w?tki

  1. Nie polecam sprzedającego na Allegro nissan_moto
    By marysia in forum NIE POLECAM
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19th-January-2022, 17:59
  2. nie polecam mechanik silniki v6 osiek kęty
    By sabi82 in forum NIE POLECAM
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17th-October-2016, 23:34
  3. Nie polecam tego FX35
    By bolo2024 in forum NIE POLECAM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23rd-September-2014, 22:21
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10th-March-2012, 11:44
  5. Nie polecam q45
    By Ninpo in forum NIE POLECAM
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9th-October-2011, 01:10

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •