Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Nakładki z kierunkami FX I gen - malowanie

  1. #1
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie Nakładki z kierunkami FX I gen - malowanie

    Zebrałem się w końcu za pomalowanie nakładek na lusterka z kierunkami.
    Jak by ktoś chciał to jest jeszcze bodajże jeden zestaw
    http://www.ifans.pl/showthread.php?1679-[S]-Nakadki-lusterka-z-kierunkowskazami-do-FX-I-gen-INFINITI-FX35-FX45

    Zestaw do malowania zakupiony zgodnie z radą kolegi MAKWAS tu:
    http://www.elakiery.pl/prod/159,581,...naprawczy-baza

    dzięki stary - na prawdę warto było i jestem zadowolony z jakości

    Na początek matowienie ABSu ( plastiku) papierem 400 i zmycie opiłków zmywaczem silikonowym (jest w zestawie)następnie podładowanie. Dałem dwie warstwy. Jeśli powstaną jakieś nierówności wyrównujemy papierem ściernym - używałem 400.

    lustra8.jpg lustra7.jpg


    Między warstwami zostawiłem sobie 12 h a wszelkie brudy ze szlifowania zmywałem zmywaczem silikonowym który jest w zestawie.

    lustra6.jpg
    Po II warstwie podkładu - po jej wyschnięciu ( również zostawiłem sobie 12h ) malowanie kolorem bazowym. Położyłem 3 warstwy w odstępie mniej więcej 15 minut ( karta techniczna lakieru sugeruje 10-20 minut w temperaturze 20 stopni)

    lustra3.jpg

    Po 3 warstwie koloru bazowego i również po 12 h położyłem 3 warstwy lakieru bezbarwnego.

    lustra2.jpg

    Odczekałem 24h i zamontowałem kierunkowskaz.

    lustra1.jpg

    Kolor różni się odrobinę od tego który mam obecnie na aucie ale w sumie nie jest źle.

    lustra5.jpglustra4.jpg

    Po zamontowaniu przepoleruję element żeby nadać mu finalny błysk. UWAGA! Farba schnie krótko ale ostateczna twardość osiąga po kilku dniach dlatego wcześniej niż 3-4 dni po malowaniu lepiej jej nie polerować.


    Dawałem sobie i lakierowy względnie dużo czasu ponieważ robiłem nakładki nijako z doskoku w chwili wolnego czasu którego mi ostatnio brakuje.

    Planuje jeszcze trysnąć kierunkowskazy lakierem do przyciemniania lamp żeby nadać im "bardziejszy" wygląd.

    Tyle ode mnie. Jak macie pytania piszcie w tym temacie.


    Niedługo będzie kolejna instrukcja jak zamontować te nakładki.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Mam pytanko... Ponieważ wszystko załątwiam na odległosć i moimi oczyma jest kobieta nie pamietam tak z doskoku w ktrym miejscu jest tabliczka z podanym kodem (kolorem)lakieru tak , żeby kobiecie wytłumaczyc ...

    pozdro...

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    jeszcze nie poszły - wiesz co.

    co do koloru pod maską na przednim pasie po lewej stronie stojąć przodem do silnika - jest tabliczka
    W połowie jej wysokości - no może trochę poniżej - jest tam napis color o obok tego kod.
    obstaiwam ze masz kod KAD ale lepiej się upewnić.

    II opcja to wykręcić klapkę wlewu paliwa i zabrać do mieszalni. Dobiorą idealnie.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Ja poszedłbym w opcję nr II...
    Lakiery potrafią blaknąć pod wpływem słońca i promieni UV.
    Klapka daje pewność że kolor będzie taki sam...
    Zderzak w moim Giii jest pomalowany tak jak folia na samochodzie i prawie nie ma różnicy...trzeba sie mocno przyglądać żeby ją dostrzec...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    no tak tylko chciałem zamówić taki zestawik co ( SIR) podrzuciłeś na początku

    Zestaw do malowania zakupiony zgodnie z radą kolegi MAKWAS tu:
    http://www.elakiery.pl/prod/159,581,...naprawczy-baza

    i chciałem podac kod lakieru
    biorąc pod uwagę, że to nie jest częśc karoserii nie jest zlana jak drzwi z przodem i z tylem tylko odstaje z boku to delikatna różnica odcienia jest niewidoczna ...

    przynajmniej ja tak to widzę...

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  6. #6
    Dopiero dołączylem Avatar marleo
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    Płońsk
    Jeździ
    QX70 3,0D S Premium 2013r Moonlight White oraz FX 35 z 2008 r też biały
    Postów
    30
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam,
    Wstawiłem fotki po zainstalowaniu nakładek.Przed instalacją okleiłem białym carbonem 3M.
    Efekt wizualny wg mnie Rewelka!

    http://www.ifans.pl/album.php?albumid=61

    Pozdrawiam
    Mariusz

    MARLEO





    FX35 3,5 benzyna+gaz 2008r Biała perła. Z tube + K&N mokry,Led,inst gaz.BRC ,zestaw multimedialny z naviboxem i wyjściem na IPhone , w planach lacie 21" na lato ,tbc......
    QX70S PREMIUM 3,0D 2013r MOONLIGHT WHITE ,na razie tylko Led set ,kolejne mody po gwarancji

  7. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Nice
    Szybko się uwinąłeś! Sam oklejałeś czy zlecałeś?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #8
    Dopiero dołączylem Avatar marleo
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    Płońsk
    Jeździ
    QX70 3,0D S Premium 2013r Moonlight White oraz FX 35 z 2008 r też biały
    Postów
    30
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Nie ,poprosiłem fachowca z Płńska co zajmuje się termografiką i foliami a przy okazji widziałem jak to dobrze zrobić.Przed folią trzeba prysnąć nakładki delikatnie lakierem bezbarwnym,poczekać aż zacznie przysychać(jeszcze lekko ma się klejić do palca jak przytkniemy) i dopiero nakładać folię.Wtedy folia daje się lepiej uciągać a po wyschnięciu jak złapie z klejem od folii to trzyma na wieki.Dałem biało kremowy Carbon z 3M.
    Po założeniu carbonu były opory z montażem ale lekie przyszlifowanie w kilku miejscach i podgrzanie zatrzasków rozwiązało problem.Cała operacja wraz z rozprowadzeniem i podłączeniem kabli tak żeby nie było ich widać trwała 8godz!!!!Koszt 200zł po znajomości.
    Niby to tylko lusterka z bajerem ale jak się spojrzy na auto to jest teraz bardziej drapieżne i przyciąga oko gapiów jak się jedzie przez miasto.

    Pozdrawiam
    Mariusz

    MARLEO





    FX35 3,5 benzyna+gaz 2008r Biała perła. Z tube + K&N mokry,Led,inst gaz.BRC ,zestaw multimedialny z naviboxem i wyjściem na IPhone , w planach lacie 21" na lato ,tbc......
    QX70S PREMIUM 3,0D 2013r MOONLIGHT WHITE ,na razie tylko Led set ,kolejne mody po gwarancji

Podobne w?tki

  1. malowanie zacisków
    By sirtrojan in forum Humor
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26th-April-2018, 18:10
  2. Nakładki na lusterka z kierunkowskazami I gen
    By makwas in forum Zewnetrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18th-June-2012, 01:23
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10th-June-2012, 01:31
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10th-June-2012, 01:31

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •